גיבוש גבעתי – המדריך המלא למתגייס

הכנה לגיבוש בגבעתי

√ הכנה מושלמת לכל גיבוש בצה"ל
מחירים משתלמים לקורסי הכנה מקיפים לצה"ל
√ צוות מאמנים ותיק, יוצא יחידות מובחרות בצה"ל
√ יחס אישי וליווי צמוד לכל מתאמן
√ תכנית תזונתית לכל מתאמן

√ לייעוץ חינם וקבלת הצעת מחיר חייגו:
052-726-0157

או השאירו פרטים בטופס:

(תמונה: joseh51 / 123RF Stock Photo)

לוחמי גבעתי מבצעים לאורך השירות משימות רבות הקשורות להגנה על גבולות המדינה, ובפרט בדרום הארץ ומול רצועת עזה. גיבוש סיירת גבעתי, שמתבצע לאחר הגיוס, הוא הזדמנות להפוך את השירות הצבאי לעוד יותר משמעותי – וכדי לעבור אותו בהצלחה חשוב להגיע מוכנים, גם בהיבט הפיזי וגם מבחינה מנטלית.

תנאי הקבלה לגבעתי

למעשה, ישנו תנאי קבלה לגבעתי אחד בלבד: פרופיל 82 ומעלה. אין מגבלת קב"א, ולגיבוש גבעתי – שכאמור מתבצע, כמו למשל גיבוש תותחנים, כשאתם כבר חיילים לכל דבר – יכול להתקבל כל מי שהגיע לבסיס האימונים החטיבתי ששוכן בקציעות, סמוך לגבול עם מצרים.

יחד עם זאת, על-מנת לצלוח את כל האתגרים הלא פשוטים במהלך 3 ימי המיונים, נדרשים גם כושר קרבי גבוה, יכולת עמידה בלחצים, עבודת צוות ברמה גבוהה, מוטיבציה בשמיים ובאופן כללי אישיות חזקה. למעשה, גיבוש סיירת גבעתי מסנן לאו דווקא את החיילים החזקים ביותר פיזית, אלא את אלה המתאימים ביותר לאופי השירות בגדס"ר (שכולל את הסיירת ואת היחידות החטיבתיות הנוספות, הפלחה"ן והפלנ"ט).

מה כולל גיבוש סיירת גבעתי? פירוט נמלא לפניכם

גיבוש גבעתי נמשך 3 ימים, בדיוק כמו גיבוש גולני, והוא מתבצע במהלך השבוע השני שלאחר הגיוס באזור בסיס האימונים החטיבתי.

היום הראשון של הגיבוש מתחיל למעשה אחר הצהריים וכולל בעיקר התארגנות על הציודים ובוחן בר אור שבעקבותיו מחלקים את המתמיינים לצוותים. אגב, הצוות המגבש והבוחן נעזרים באפליקציה ייעודית כדי לעקוב אחרי כל מועמד לסיירת ולרשום כל פרט רלוונטי לגביו.

היום השני נפתח בשורה ארוכה של ספרינטים, כולל בשטחים חוליים וכולל כאלה עם סדרי הגעה. לאחר מכן, יתבצע מסע, ובסופו זחילות – חלק מאתגר מאוד שחשוב להיות מוכנים אליו מכל הבחינות – ועוד ספרינטים. כמו כן, ישנן משימות שבוחנות תפקודים אחרים כמו זיכרון, קואורדינציה (פירוק והרכבה של מאג), הסוואה וחשיבה.

חשוב להדגיש – במסגרת גיבוש גבעתי ישנן גם משימות פיזיות שבוחנות מרכיבים נוספים באישיות – למשל מעגל זנבות (כשהמטרה היא להישאר עם הזנב שלך אחרון ובמקביל לחטוף כמה שיותר זנבות של אחרים) או תלייה על מתח בעיניים עצומות, כשהמטרה היא להישאר אחרון.

את היום השלישי מתחילים עם מסע נוסף, ולאחר מכן מתבצעות זחילות, משימות קבוצתיות ועוד תרגיל שהוא חלק בלתי נפרד מכל הליכי המיון ליחידות המובחרות – גיבוש דובדבן, חובלים, שייטת 13 וכו' – האלונקה הסוציומטרית.

סדר התרגילים עשוי להשתנות בין גיבוש גבעתי אחד לשני, אבל בכל מקרה מדובר באתגר של ממש, ובתחרות לא פשוטה מול מועמדים אחרים – מתוך כ-300 יעברו רק 100 אל הגדס"ר, כך שכדאי להתכונן אליו ברצינות.

איך להגיע לגיבוש גבעתי מוכנים לחלוטין?

מעבר קורס הכנה הוא כמובן לא תנאי קבלה לגבעתי וגם לא לסיירת גבעתי, אבל למעשה בלעדיו הסיכויים להגיע לגדס"ר נמוכים.

עם המומחים של Xtrain תגיעו לגיבוש גבעתי כשאתם יודעים בדיוק מה מצפה לכם, כשהגוף שלכם מתורגל ומיומן בביצוע המשימות השונות וכשגם החוסן המנטלי שלכם ברמה גבוהה במיוחד.

אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר ולגלות עוד על הקורס שיבטיח לכם שירות צבאי עם ערך מוסף וחוויות משמעותיות.


עשוי לעניין אותך גם:

להרשמה לקורס הכנה מקיף לגיבושים בצה"ל:

לא תשתף אח?

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

עשוי לעניין אותך גם...

Call Now Button

איתרנו את המוצרים המומלצים לגיוס במחירים משתלמים