כומתה סגולה של גבעתי

כומתה סגולה – הכומתה של גבעתי

אין ספק – צבע הכומתה שאתם חובשים הוא מקור לגאווה, בין אם אתם חובשים כומתה סגולה של חטיבת גבעתי או כומתה של יחידה אחרת. סוג הכומתה שלכם מסמל את השתייכותם ליחידות הצבאיות השונות, וכדאי גם לדעת שלכל כומתה יש את הסיפור שמאחוריה. בואו נדבר על חטיבת גבעתי הידועה.

המתגייסים אל היחידות השונות בצה"ל עוברים מסעות ותקופה של בניית כושר קרבי. לאחר שבונים כושר קרבי ומתגייסים אל יחידות הלוחמה של צה"ל, זוכים גם לחבוש כומתות בצה"ל שמייצגות את היחידות בהן הם משרתים.

כומתה סגולה בצה"ל

מלבד צבע הכומתות בצה"ל, ישנם אלמנטים שונים ונוספים המסמלים את היחידות אליהן אתם משתייכים. צבעי נעליים בצה"ל משתנים גם הם. כיום ישנן לא פחות מאשר 17 כומתות שונות בצה"ל (למדריך המלא לחצו כאן), כאשר כומתה סגולה היא אחת מהן.

בצה"ל כיום (נכון לשנת 2020), ישנן כומתות המסמלות זרוע שלמה, כומתות המסמלות חיל וכומתות המסמלות חטיבות חי"ר (חיל רגלים) מסוימות. חטיבת גבעתי היא חטיבת חי"ר, שחייליה עוברים מסעות  מפרכים ביותר בכדי לזכות בכומתה שלה.

למה הצבע הסגול נבחר כצבע הכומתה של גבעתי?

אם שאלתם את עצמכם כיצד נקבעים צבעי הכומתות בצה"ל, הרי שלכל לכומתה וכומתה יש את הרקע שלה. כומתת גבעתי למשל, נבחרה להיות סגולה לאחר שבנותיו של הרמטכ"ל דאז, רא"ל רפאל איתן, בחרו את הצבע הסגול.

מבחן הצבע של כומתת גבעתי עבר בהצלחה גם בחטיבה, וכך למעשה נקבע הצבע של כומתת חטיבת גבעתי. אם ברצונכם לחבוש כומתה סגולה או כומתה אחרת, כדאי כבר היום להתחיל לבנות כושר קרבי, להתאמן נכון ולהקפיד על תזונה נכונה. בעזרת האימונים הנכונים, גם אתם תוכלו להיות חיילי חטיבת גבעתי.

האם יש שוני בין הכומתה של החיילים לכומתה של החיילות בחטיבת גבעתי?

כמובן שאין שום הבדל בין הכומתות של חיילי גבעתי לבין הכומתות של חיילות גבעתי. מתגייסות ומתגייסים לחטיבה זו ולכל חטיבה אחרת, זוכים לחבוש כומתות זהות, בצבע סגול.

אנחנו מאחלים לכם בהצלחה בגיוס! וזכרו, אתם עומדים לתרום 3 שנים מחייכם, אז למה לא להפוך את אותן שלוש שנים למעניינות ותורמות למדינה ולביטחוננו?

עשוי לעניין אותך גם:

לא תשתף אח?

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

להרשמה לקורס הכנה מקיף לגיבושים בצה"ל:

לא תשתף אח?

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

עשוי לעניין אותך גם...

Call Now Button

איתרנו את המוצרים המומלצים לגיוס במחירים משתלמים