גיבוש פלס"ר שריון – המדריך המלא למתגייס

גיבוש פלס"ר שריון

√ הכנה מושלמת לכל גיבוש בצה"ל
מחירים משתלמים לקורסי הכנה מקיפים לצה"ל
√ צוות מאמנים ותיק, יוצא יחידות מובחרות בצה"ל
√ יחס אישי וליווי צמוד לכל מתאמן
√ תכנית תזונתית לכל מתאמן

√ לייעוץ חינם וקבלת הצעת מחיר חייגו:
072-371-832

או השאירו פרטים בטופס:

 (תמונה: lkyam / 123RF Stock Photo) 

את לוחמי פלס"ר שריון אפשר להגדיר כחי"רניקים של חטיבות הטנקים, ובהתאם הם זוכים לשירות ייחודי, מאתגר ומתגמל. בדרך לפלס"ר 7 ולפלס"ר 401 תצטרכו לעבור גיבוש של יומיים, וכדי להגיע אליו מוכנים כדאי קודם כל להבין מה הוא כולל ומהם הדגשים החשובים מבחינת ההתנהגות במהלך ימים אלה.

תנאי הקבלה לגיבוש הפלס"ר של השריון

גיבוש פלס"ר שריון מתבצע לאחר הגיוס, בדיוק כמו גיבוש גבעתי, גיבוש גולני ועוד. למעשה רק כ-3-4 שבועות מיום הפיכתכם לחיילים תצאו אל היומיים שיקבעו אם תתקבלו לפלוגות הסיור של חיל השריון. מבחינת הפרופיל הרפואי, התנאי הוא 82 ומעלה ללא סעיפים פוסלים, וכמובן שנדרשת גם מוטיבציה אמיתית.

גיבוש פלס"ר שריון מתקיים בבסיס שיזפון. מתוך כ-200 שריונרים שמתחילים אותו בכל מחזור, רק כ-40 משלימים את כל המשימות בהצלחה ומתקבלים אל פלס"ר 7, שהבסיס שלה הוא ברמת הגולן או לפלס"ר 401, שבסיס האם שלה הוא במישור אדומים. בכל מקרה, מצפה ללוחמים תהליך הכשרה ארוך שכולל גם פרק חי"ר שאותו עוברים עם לוחמי אגוז או גדס"ר גבעתי, ופרק סייר.

מה כולל גיבוש פלס"ר שריון עדכני?

גיבוש פלס"ר שריון כולל שלל משימות פיזיות תובעניות: ספרינטים, זחילות, סחיבת שקי חול, אלונקות, מסעות ועוד. בחלק גדול מהתרגילים נקודת הסיום שלהם לא ברורה, ולמעשה גם אחרי שנדמה שהמשימה הסתיימה היא עשויה להימשך עוד – כדי לאפשר למגבשים להבין מי מסוגל לעמוד בלחצים ובאי ודאות שמהווים חלק בלתי נפרד משגרת הפעילות של לוחמי פלוגות הסיור, ומי לא. עוד דוגמה לתרגיל שמייצר אי ודאות משמעותית הוא עמידה בידיים פרושות לצדדים ובעיניים עצומות כשהמטרה היא להישאר אחרון עם הידיים למעלה.

כמו כן, ייתכן תרגיל שבמהלכו יעמדו כל המתגבשים ב-ח' במשך זמן רב כשהם נדרשים לא לזוז וכשאין אף אחד בסביבה. מטרת התרגיל היא לבחון אמינות וכן נחישות, עוד איכות הכרחית לשירות ביחידה המובילה של חיל השריון.

במקביל למאמץ הפיזי, ישנם גם מרכיבים מנטליים וקוגניטיביים במהלך הגיבוש. לדוגמה, משימת ציור ציר, משימת זיכרון, תרגילים פסיכוטכניים ועוד. לאורך כל היומיים (ובעצם 2.5 ימים כי גיבוש פלס"ר שריון מתחיל כבר בערב שלפני היום הראשון, במעבר מהמקום שבו נמצאים כל הטירונים אל המקום שבו מתבצעת הפעילות הספציפית) אתם נבחנים בכל רגע ורגע, על סמך שלל פרמטרים ולא רק הביצועים האישיים – ולכן חשוב מאוד להגיע מוכנים באמת.

גיבוש פלס"ר שריון בצבא
rasslava / 123RF Stock Photo

איך להגיע מוכנים באמת לגיבוש פלס"ר שריון?

שימו לב: יש כאלה הנוטים לזלזל בגיבוש לפלס"ר 7 ופלס"ר 401 (כפי שגם גיבוש תותחנים למשל נחשב לקל יחסית). בפועל, מדובר ב-3 ימים קשים גם פיזית וגם מנטלית, בעיקר בגלל העובדה שגם רגע אחד של התנהלות לא נכונה עלול להוביל לתשובה שלילית בסופו של דבר – מה גם שכאמור 4 מכל 5 מתגבשים לא ישרתו בפלס"ר שריון.

אי לכך ובהתאם לזאת, ההמלצה היא לעבור קורס כושר קרבי ייעודי שמועבר על-ידי אנשי מקצוע מנוסים. קורס שכזה יקנה לכם גם יכולות גופניות גבוהות מאוד, שישרתו אתכם לא "רק" בגיבוש פלס"ר שריון, אלא גם בהמשך ההכשרה התובענית של פלוגות הסיור, וגם יכולות מנטליות חיוניות. אחוזי ההצלחה של מלשב"ים שהכינו את עצמם באופן מושכל ויסודי לגיבוש גבוהים במידה ניכרת מאלה של כלל האוכלוסייה, והתוצאה: שירות ביחידה מובחרת והזדמנות להביא את מלוא היכולות שלכם לידי ביטוי ובמקביל לרכוש יכולות חדשות ומרשימות מאוד.

יכול לעניין אותך גם:

להרשמה לקורס הכנה מקיף לגיבושים בצה"ל:

לא תשתף אח?

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

עשוי לעניין אותך גם...

Call Now Button

איתרנו את המוצרים המומלצים לגיוס במחירים משתלמים