גיבוש מגלן – המדריך המלא למתגייס

גיבוש שלדג למתגייסים

√ הכנה מושלמת לכל גיבוש בצה"ל
מחירים משתלמים לקורסי הכנה מקיפים לצה"ל
√ צוות מאמנים ותיק, יוצא יחידות מובחרות בצה"ל
√ יחס אישי וליווי צמוד לכל מתאמן
√ תכנית תזונתית לכל מתאמן

√ לייעוץ חינם וקבלת הצעת מחיר חייגו:
072-371-832

או השאירו פרטים בטופס:

(תמונה: zabelin / 123RF Stock Photo) 

גיבוש מגלן הוא אתגר פיזי ונפשי מורכב מאוד, ויש גם מי שמגדירים אותו כגיבוש המלחיץ ביותר הקיים כיום (עובדה הגיונית ומתבקשת לנוכח אופי הפעילות ביחידת קומנדו שמתמקדת בפעולות בעומק שדה הקרב). על-מנת להגיע אל היחידה המובחרת, שבין בוגריה נפתלי בנט וטל רוסו, חשוב מאוד להתכונן היטב מכל הבחינות ולבנות כושר גופני גבוה וחוסן מנטלי גבוה לא פחות – רצוי בעזרת אנשי מקצוע מנוסים.

תנאי קבלה למגלן

על-מנת להגיע למגלן תנאי הסף הם קב"א 52 או יותר ופרופיל 82 או 97 (סף דומה ליחידות מיוחדות רבות אחרות כמו למשל תנאי הקבלה לסיירת גולני).

אל היחידה עצמה מובילות 3 דרכים:

  • השתתפות בגיבוש ליחידות עילית אחרות – גיבוש חובלים, שייטת 13, טיס, סיירת מטכ"ל, שלדג, 669. מי שהתחילו מסלול באחת היחידות הנ"ל או הגיעו לשלב מתקדם יחסית של המיון אבל נפסלו, יכולים להגיע למגלן על בסיס ראיון במסגרת שבוע הראיונות (תנאי הקבלה לשייטת 13, קורס טייס, מטכ"ל וכו' הם קשים יותר, ולכן מי שלא עבר את הרף הנ"ל עדיין יכול לזכות בשירות משמעותי במגלן).
  • גיוס לצנחנים ובקשה לשרת במגלן. במקרה זה, הגיבוש שמהווה גם גיבוש דובדבן מתקיים כשאתם כבר חיילים לכל דבר, ודרכו ניתן להגיע גם ליחידות המיוחדות האחרות בחטיבה האדומה (סיירת, עורב, פלחה"ן).

מה כולל גיבוש מגלן?

תנאי קבלה למגלן הם גם יכולות פיזיות גבוהות מאוד אבל לא פחות מכך, ואולי אפילו יותר, הוא ההתנהלות בתוך קבוצה ובעיקר היכולת לתפקד באופן מיטבי גם במצבים הקיצוניים ביותר ולאורך זמן. בהתאם, במהלך גיבוש מגלן תמצאו את עצמכם מגיעים אל קצה גבולות היכולת שלכם ואז מגלים שבעצם הם רחוקים יותר מכפי שחשבתם, וכך שוב ושוב תתמודדו עם אתגרים קשים יותר ויותר.

בין המשימות הפיזיות: אינספור זחילות, ספרינטים, סחיבת שקים כבדים, חפירת בורות, מסעות ועוד. מבחינת היכולות המנטליות, ובפרט העמידה בלחץ, תתבקשו להרצות בנושא מסוים כשהמגבשים ממטירים שאלות ואפילו מבקשים מכם לדבר על נושא אחר בהפתעה. עוד מרכיב חשוב במסגרת גיבוש מגלן הוא זיכרון כך שגם אותו כדאי לתרגל ולשפר, ובין המשימות האישיות יש גם משימות שמבצעים בצוותים – כאמור המרכיב הסוציומטרי הוא אחד השיקולים החשובים מבחינת הצוות שמעביר את הגיבוש ובוחן אתכם בכל רגע ורגע.

בסוף הגיבוש יש ראיון עם המפקדים וגם אליו כדאי להיערך. חשוב לזכור שביחידות העילית לאישיות יש תפקיד קריטי, ולכן למשל תנאי הקבלה לשייטת 13, כמו גם לסיירת מטכ"ל, קורס טייס ומגלן – כוללים התייחסות לכך.

איך תבטיחו לעצמכם סיכוי מקסימלי להתקבל למגלן?

בהתאם לאופי השירות בה מציבה יחידת מגלן תנאי קבלה מאתגרים ואפילו כמעט בלתי אפשריים – ולכן, על-מנת להיות בין המאושרים שמקבלים תשובה חיובית, חובה להגיע מוכנים.

אמנם גיבוש מגלן, כלומר גיבוש היח"טיות של הצנחנים, מתקיים אחרי הגיוס, אבל מאחר שחלק גדול מהחיילים ביחידה מגיע אליה מהמסלולים המובילים ליחידות העילית האחרות מומלץ להתחיל את ההיערכות לשירות ואת בניית הגוף והאישיות כבר במהלך כיתה י"א (כאמור גם מי שלא עומד ברף של סיירת מטכ"ל או תנאי הקבלה לשייטת 13 יכול להגיע למגלן).

הצוות של Xtrain הוא בעל ניסיון רב בהכנת מלש"בים לגיבושים השונים לצה"ל, כולל הגיבוש שבמסגרת חטיבת הצנחנים. אנחנו מקפידים להתעדכן בכל שינוי לגבי נושאים רלוונטיים כמו למשל תנאי הקבלה לסיירת גולני, הפעילויות בכל גיבוש וכו', ובהתאם יכולים לעזור לכל מי שרוצה להגיע לתהליכי המיון ליחידות המובחרות כשהוא בשיא מבחינה פיזית ומנטלית.

אתם מוזמנים להשאיר פרטים ולקבל מידע נוסף – בדרך לשירות שיהפוך לחוויה מיוחדת ומעצימה מאוד.


עשוי לעניין אותך גם:

להרשמה לקורס הכנה מקיף לגיבושים בצה"ל:

לא תשתף אח?

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

עשוי לעניין אותך גם...

Call Now Button

איתרנו את המוצרים המומלצים לגיוס במחירים משתלמים