גיבוש אגוז – המדריך המלא למתגייס

גיבוש אגוז

√ הכנה מושלמת לכל גיבוש בצה"ל
מחירים משתלמים לקורסי הכנה מקיפים לצה"ל
√ צוות מאמנים ותיק, יוצא יחידות מובחרות בצה"ל
√ יחס אישי וליווי צמוד לכל מתאמן
√ תכנית תזונתית לכל מתאמן

√ לייעוץ חינם וקבלת הצעת מחיר חייגו:
072-371-832

או השאירו פרטים בטופס:

 (תמונה: zabelin / 123RF Stock Photo) 

אגוז היא אחת מיחידות העילית של צה"ל והשירות בה מרתק ומעצים מאוד. רף הקבלה אליה גבוה ובהתאם לכך כל מי שרוצה לשרת בה חייב להכין את עצמו, הן מבחינה פיזית והן מבחינה מנטלית. בעקבות מהפכת הסיירות ישנן מספר דרכים להגיע לאגוז, ואנחנו נעזור לכם להבין מהן וגם לצלוח את הגיבוש הרלוונטי.

תנאי קבלה לסיירת אגוז

כפי שניתן לצפות מיחידה מובחרת, מציבה סיירת אגוז תנאי קבלה ראשוניים גם בפרופיל (82 או 97) וגם בקב"א (52 או יותר). בחלק מהמקרים, ניתן לעבור גיבוש אגוז גם עם משקפיים ואפילו עם צילינדר, כל עוד הם לא משמעותיים.

כל המסלולים המובילים לסיירת אגוז

לוחמי אגוז מגיעים ליחידה, שההתמחות הייחודית שלה היא לוחמה בטווח קרוב ובשטחים סבוכים, ב-3 דרכים:

א. השתתפות ביום סיירות ולאחר מכן מעבר גיבוש שייטת 13, שבעקבות המודל החדש כולל גם את 669 ואת חטיבת הקומנדו (אגוז, מגלן ודובדבן).

ב. גיוס לחטיבת גולני ותוך כדי טירונות מעבר גיבוש אגוז.

ג. קבלה לשייטת 13, שלדג, קורס טיס, 669 או סיירת מטכ"ל ופסילה מהמסלול. במצב זה מתקיים שבוע ראיונות שבו תוכלו לבקש לשרת באגוז ותיבחן ההתאמה שלכם.

על-מנת להתקבל לסיירת אגוז תנאי קבלה נוסף, מעבר לפרופיל ולקב"א, הוא מוטיבציה גבוהה במיוחד. בלי השאיפה למצוינות, קשה מאוד ובמידה רבה בלתי אפשרי לעבור את הגיבוש – בין אם מדובר בגיבוש ליחידות המובחרות שמתקיים עוד לפני הגיוס, וגם כשזהו הגיבוש שנערך במסגרת חטיבת גולני כשאתם כבר חיילים.

מה כולל גיבוש אגוז? כל המידע לפניכם

גיבוש אגוז הוא למעשה גיבוש לגולני, כלומר ליח"טיות השונות (פלחה"ן, עורב, סיירת גולני) אבל ברמת קושי גבוהה יותר: אתם צריכים לא "רק" לעבור את הגיבוש, אלא להיות בין הראשונים. בהתאם, חובה להגיע מוכנים לגיבוש ב-100%.

לאורך 3 ימי הגיבוש תידרשו לבצע שלל תרגילים תובעניים במיוחד. ספרינטים כשהאחרונים מנופים מהגיבוש, ספרינטים "רגילים", ספרינטים עם שקי חול כבדים, זחילות, חפירת בורות ועוד. בנוסף, ישנן משימות שבהן תצטרכו להציג כישורים אחרים כמו הסוואה, ניווט וזיכרון, ועוד מרכיב הוא העברת הרצאה בפני המתמיינים.

ימי הגיבוש כוללים גם את הלילות ונפתחים בהקפצות. מסע מאומץ הוא עוד חלק מהחוויה וכדאי לקחת בחשבון גם את הלחץ שמאפיין את הימים האינטנסיביים מאוד. חלק גדול מהניפוי מתבצע כבר ביום הראשון ובהתאם יש יתרון גדול למי שיודע בדיוק מה מצפים ממנו וגם מסוגל להפגין ביצועים מרשימים תחת הלחץ.

איך להתכונן לגיבוש?

למי שסימן לעצמו כמטרה את סיירת אגוז, תנאי קבלה כמו גיבוש תובעני אמור להיות גורם מדרבן ולא מכשול. אמנם מדובר במאמץ אדיר, אבל כשהגוף מוכן וכשאתם מתורגלים היטב ויודעים מה מצפה לכם, הסיכוי להתמודד בהצלחה עם כל משימה, ותוך כדי להפגין גם מנהיגות, קור רוח וחברות – הופך גבוה.

המומחים של Xtrain כבר עזרו ללא מעט מלש"בים להתגייס עם כל מה שצריך כדי לעבור את גיבוש אגוז וכך לזכות בשירות מתגמל. הקורס כולל בנייה הדרגתית של כושר גופני ויכולות פיזיות עילאיות, התייחסות מתמדת לפן המנטלי ובניית חוסן נפשי וטיפים יקרי ערך שתורמים גם הם למקסום הסיכוי להגיע ליחידה המובחרת.

יכול לעניין אותך גם:

להרשמה לקורס הכנה מקיף לגיבושים בצה"ל:

לא תשתף אח?

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

עשוי לעניין אותך גם...

Call Now Button

איתרנו את המוצרים המומלצים לגיוס במחירים משתלמים