סיירת צנחנים או מגלן – מי מהן נחשבת מובחרת יותר ואיך תתקבלו?

סיירת צנחנים או מגלן
(תמונה: zabelin / 123RF Stock Photo)

אם אתם מעוניינים להתגייס לאחת היחידות המובחרות של צה"ל ומתלבטים האם כדאי לכם להתגייס אל סיירת צנחנים או מגלן, הגיע הזמן לקרוא אודות כל אחת מהיחידות המובחרות הללו וזאת על מנת להבין מה מייחד כל אחת מהן ומהו המסלול הצבאי המתאים לכם. התחילו לקרוא…

מהו יום סיירות?

יום סיירות הוא יום שדה לכל דבר. כאן מדובר על יום מיון פיזי שעיקרו לבחון האם אתם אכן מתאימים לתפקידי לחימה שונים ולשלב המיון השני של הסיירות, הן מההיבט הפיזי והן מההיבט המנטאלי. מעוניינים להגיע אל סיירת צנחנים או מגלן? אחת מהדרכים להגיע לשם היא באמצעות זימון ליום סיירות. בכדי לקבל זימון זה  אתם חייבים להיות כשירים מבחינת פרופיל (82-97), הנתונים האישיים שלכם חייבים להתאים לקצונה ונדרש מכם להיות בעלי קב"א של לפחות 52. אם אתם סובלים מאסטמה או קוצר ראייה, קרוב לוודאי שלא תוזמנו ליום סיירות. במהלך השנה יש שני מועדים של יום סיירות: באוקטובר ובינואר. יום זה מועבר על ידי בוגרי היחידות המובחרות. נכון להיום, יש אפשרות להירשם אל קורס הכנה ליום סיירות, קורס בו מאמני כושר מנוסים יכינו אתכם לכל התרגילים ושלבים של יום זה. לפרטים נוספים על יום סיירות לחצו כאן.

נעים להכיר – סיירת צנחנים

הסיירת האדומה, אשר נקראת פלס"ר 35 היא סיירת הצנחנים. בסיס הפעילות שלה הינו מחנה בית ליד והיא החלה את דרכה עוד בשנת 1956, כאשר המטרה העיקרית להקמתה הייתה הקמה של פלוגה אשר תהיה אחראית על ביצוע כל המשימות המיוחדות של חטיבת הצנחנים. הסיירת השתתפה בפעולות ידועות כמו למשל פעולת התגמול בקלקיליה, מלחמת סיני , מבצע יונתן באנטבה ומלחמת לבנון השנייה – שם זכתה הסיירת בציון לשבח ונחשבת עד היום לחוד החנית של הצנחנים. בין מפקדיה נמנו מאיר הר- ציון, מתן וילנאי, שאול מופז, משה יעלון ועוד רבים וטובים. תנאי הקבלה לסיירת מאתגרים מאוד. בתחילה תידרשו לעבור גיבוש צנחנים, ובאם תעברו אותו תתקבלו לחטיבה. בשלב הבא, תוזמנו לגיבוש נוסף שיוביל אתכם בסופו של דבר לסיירת במידה ותצלחו אותו.

נעים להכיר – מגלן

יחידה 212 נחשבת לאחת מיחידות הקומנדו בצה"ל ונמצאת תחת פיקוח חטיבת הקומנדו (כמו גם דובדבן ואגוז). היחידה מומחית ביצירת מודיעין צבאי וכן בהשמדה של מטרות איכות. מגלן הוקמה ב- 1986 ונקראת על שם העוף מגלן, ציפור אשר נחשבת לנדירה, צנועה וסתגלנית. היחידה השתתפה בפעילויות ומבצעים צבאיים רבים ובין מפקדיה מוטי יוגב, טל רוסו, אליעזר טולדנו ועוד רבים וטובים.

גיבוש מגלן, כיאה לגיבוש צבאי של יחידות מובחרות, מאתגר כל אחד שמגיע אליו – הן בהיבט הפיזי והן בהיבט המנטלי. אם עד היום בני הנוער שהיו מעוניינים להגיע ליחידה מובחרת זאת היו צריכים להגיע אל יום סיירות, שם לאחר מיון קפדני שכלל מבחנים פיזיים ומנטאליים הם עודכנו באם הם עברו ולאיזה גיבוש הם התקבלו (גיבוש למגלן או גיבוש של יחידה אחרת), ולאחר מכן הם הוזמנו למיון נוסף שכלל ראיון – כיום יש אפשרות להגיע למגלן גם כתוצאה מנשירה מגיבוש חובלים, קורס טייס או סיירת מטכ"ל. בנוסף, הצבא לוקח בחשבון את התיעדוף של הצעיר.

לסיכום, סיירת צנחנים או מגלן? רק אתם יכולים לדעת את התשובה! כך או כך, גם הסיירת וגם יחידת מגלן מחייבים מעבר של גיבושים קשים מאוד, ולכן חשוב להתכונן אליהם מראש במסגרת האימונים המקצועית ביותר. בהצלחה!


עשוי לעניין אותך גם:

להרשמה לקורס הכנה מקיף לגיבושים בצה"ל:

לא תשתף אח?

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

עשוי לעניין אותך גם...

Call Now Button

איתרנו את המוצרים המומלצים לגיוס במחירים משתלמים