מתגייסים לקרבי? כך תתרגלו ללינת שטח

נער מתרגל לשינת שטח לפני הגיוס

בתקופת השירות הצבאי יהיה עליכם להסתגל להמון שינויים שיחולו בחייכם, אחד השינויים העיקריים  יהיה שינוי עצום בהרגלי השינה שלכם. אולם מעבר לשמירות לילה, לילות לבנים, או השכמה עוד לפני שהשמש זורחת, אחד הדברים שתצטרכו להסתגל אליו זו לינת שטח, אליה תידרשו לא מעט פעמים.

אם אתם רוצים להסתגל ללינת שטח כמה שיותר מוקדם וכך להכין את עצמכם לצבא מכל היבט ובחינה, הטיפים הבאים יעזרו. תמיד זכרו ככל שהשינה שלכם תהיה איכותית, גם בשטח, כך הימים יעברו עליכם יותר בקלות!

קנו ציוד וביגוד תרמי

לפני שאתם מתגייסים גשו לחנות קמפינג וקנו לעצמכם מוצרי ביגוד תרמיים אשר יעזרו לכם להתחמם גם בלילות הקרים ביותר. כאשר ישנים בחוץ הקור יכול להיות גורם מכריע לכן עליכם לוודא שלא יהיה לכם קר עד כמה שתוכלו. מלבד בגדים תוכלו לקנות גם שק שינה עם יעילות תרמית גבוהה יותר, שימו לב שהבדים יהיו כמה שיותר מאווררים ונושמים, כך שנת הלילה שלכם תהיה איכותית יותר.

הביאו אתכם כרית ושמיכה

אל תזלזלו בכוחה של כרית איכותית לשיפור שנת הלילה שלכם. כרית משחקת תפקיד חשוב, למרות שאנו נוטים לתפוס אותה כמובנת מאליה. כאשר ישנים בשטח יש תנאים לא מיטביים ואתם תתמודדו עם היבטים שונים של חוסר נוחות. כרית יכולה לעשות הבדל גדול ולמנוע מכם לחפש חלופות. גם שמיכה קלה תעניק לכם את התחושה הביתית הנעימה והחמימה לה אתם זקוקים עבור שנת לילה טובה ויותר איכותית.

שימו לב למיקום

המיקום שבו אתם בוחרים לישון יכול להשפיע על שנת הלילה שלכם מאוד, יהיה לכם מאוד קשה להתמקם ולהרגיש נוח באזורים שיש בהם שיפוע. לכן שימו לב שהאדמה עליה אתם ישנים שטוחה ככל הניתן, ללא סלעים גדולים או אבנים, צמחים או שלל דברים שיכולים לפגוע בשנת הלילה שלכם. אם תנאי השטח לא מוצלחים, הקדישו זמן לפני השינה כדי לשפר אותם.

הביאו אתכם אטמי אוזניים

אטמי אוזניים יכולים גם כן לשפר את השינה שלכם באופן משמעותי. אל תשכחו שאתם עתידים לישון בשטח עם אנשים נוספים, אשר הרגלי השינה שלהם יכולים להדיר שינה מעיניכם. אטמים יעזרו לכם לישון בשקט, ללא הפרעות מיותרות או רעשים לא נעימים.

תגיעו כמה שיותר מוכנים

מלבד ציוד עליכם להיות מוכנים ללינת שטח פיזית ומנטלית. לכן הירשמו לקורס הכנה עבור גיבושים לצה"ל אשר ידמה עבורכם את החוויה שמצפה לכם עד לרמת הפרט הקטן ויעזור לכם להרגיש יותר מוכנים ונכונים להתמודד עם כל אתגר, כולל לינת שטח. גיבושים לצה"ל אורכים בין יומיים לשבוע, רמות הקושי משתנות בהתאם ליחידה אליה תרצו להתגייס וכדי לדעת בדיוק מה הוא כולל, תוכלו להירשם לקורס הכנה או להעשיר את הידע שלכם באמצעות מדריכים שונים ברשת.

להרשמה לקורס הכנה מקיף לגיבושים בצה"ל:

לא תשתף אח?

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

עשוי לעניין אותך גם...

Call Now Button

איתרנו את המוצרים המומלצים לגיוס במחירים משתלמים