כרטיס הכוכבים של צה"ל לחיילים ⭐ – מדריך מפורט [עדכני ל-2020]

כרטיס הכוכבים של צה"ל

כל חייל – בין אם הוא קרבי, בין אם תומך לחימה ובין אם משרת בעורף – זקוק ללא מעט ציוד, ובפרט בתחילת השירות הצבאי. צה"ל מודע כמובן לצורך הזה, וגם לרצון של המתגייסים לצלוח את הטירונות ואת ההכשרות השונות בלי קשיים מיותרים עקב מחסור בפריטים חיוניים, ומסייע להם. מאז 2017, העזרה מוגשת בדרך חדשנית ומעניינת, והיא כרטיס הכוכבים בצבא, וכדי שתוכלו לנצל אותו באופן מושלם הכנו עבורכם מדריך מפורט.

כרטיס כוכבים הוא חלק מרפורמה כוללת שבוצעה בשנים האחרונות בצה"ל, מתוך רצון לשפר את תנאי השירות. בין השאר, הועלו דמי הקיום שמקבלים חיילי צה"ל, ישנה זכאות למימון שנת לימודים אקדמית אחת, הציוד שמקבלים הלוחמים השתדרג, ובפרט מותאם טוב יותר לכל צורך – וכאמור ניתן לרכוש ציוד חיוני באמצעות כרטיס הכוכבים.

כמות הכוכבים 🌟 משתנה בהתאם לאופי השירות המיועד:

חיילים עורפיים מקבלים 215 נקודות לפני הגיוס, וזוהי בעצם כל הכמות שלה הם זכאים.

תומכי לחימה מקבלים כרטיס כוכבים עם 215 נקודות לפני הגיוס, חודש לאחר הגיוס מתווספות לכרטיס שלהם 335 נקודות נוספות ובתום שנת השירות הראשונה הם זכאים ל-145 נקודות נוספות –  סה"כ 695 נקודות.

כרטיס כוכבים לחיילים קרביים כולל 215 נקודות לפני הגיוס, 845 נקודות נוספות חודש מיום הגיוס וכשהפז"ם מראה שנה – עוד 205 נקודות. סה"כ 1265 נקודות. בנוסף, מקבלים הלוחמים והלוחמות 310 נקודות ספורט, שמיועדות לרכישת נעלי ספורט.

שווי כל נקודה בכרטיס הכוכבים הוא כ-1.33 ₪.

איך לנצל באופן מיטבי את כרטיס הכוכבים בצבא?

השלב הראשון בהיערכות לקראת השירות הצבאי הוא הכנת רשימת ציוד לגיוס. מומלץ להכין רשימה מפורטת ומסודרת, שכוללת גם פריטי ביגוד הכרחיים בהתאם לעונת השנה שבה אתם מתגייסים ולסוג השירות, גם ציוד חיוני לפעילות הצבאית דוגמת מיתרים, מולטיטול, פנס ושעון יד, גם מוצרי טיפוח כדי להרגיש נעים גם בבסיס ואפילו בתנאי שטח, וגם תיק גדול.

לאחר מכן, תוכלו לראות מה חסר לכם ומה ניתן להשלים באמצעות כרטיס הכוכבים של צה"ל.

כרטיס כוכבים חנויות
תמונה: kocetoilief / 123RF Stock Photo

הפריטים המומלצים ביותר לרכישה עוד לפני הגיוס באמצעות כרטיס הכוכבים הם:

  • טי-שירטים (לבן / ירוק זית, 4 יחידות)
  • 5 זוגות גרביים, תחתונים ומגבת.
  • לאחר תחילת השירות, כשכאמור מתווספות עוד נקודות לכרטיס הכוכבים צבא ההגנה לישראל לא מספק ביגוד איכותי תמיד ולכן מומלץ להצטייד בגרביים אנטי בקטריאליות, שניים או שלושה סטים של ביגוד תרמי (מכנסיים + חולצה), ובפרט אם אתם משרתים בתפקידים קרביים או כתומכי לחימה (גם אם הגיוס הוא בקיץ, שהרי מן הסתם חלק מהשירות יתבצע בחורף, בשטח), וגם פריטי הלבשה תחתונה (תחתונים וחזיות).

עם כרטיס כוכבים ללוחמים ולוחמות ניתן כאמור לקנות גם נעלי ספורט.

קראו מידע נוסף על גיבוש לוחמות בצה"ל >>

מהם כוכבי הנחה?

בנוסף לכרטיס כוכבים צבא הגנה לישראל מעניק לחיילים לעוד הטבה חשובה – כוכבי הנחה. כל מי שמתגייס לצה"ל מקבל 3,000 כוכבים מסוג זה, שניתן לנצל אותם לקניית פריטים שונים במספר רשתות (שיפורטו בפסקה הבאה). עם כוכב הנחה אתם משלמים על הקנייה מכספכם, אבל נהנים מהנחה של 25%. כמות כוכבי ההנחה שנדרשת לכל קנייה משתנה בהתאם לסוג הפריטים שתבחרו.

כרטיס כוכבים רשתות רלוונטיות

חשוב להדגיש שהשימוש בכרטיס כוכבים מוגבל לרשימת רשתות שנקבעה מראש.

אם בחרתם לקנות ציוד אישי והלבשה תחתונה, כדאי להגיע עם כרטיס כוכבים לרשתות H&O, ריקושט, גלי, דלתא והמשביר לצרכן. בגלי וב-H&O תוכלו לקנות עם הכרטיס גם נעליים תקניות.

ביגוד ספורט אפשר לקנות עם כרטיס כוכבים בחנויות של רשת מגה ספורט, וגם ב-H&O ובמשביר לצרכן. נעלי ספורט, שכאמור ניתן לקנות עם כרטיס כוכבים לחיילים קרביים, מוצעות ברשת אאוטסיידר שבילים, בחנויות המשביר לצרכן ובסניפי H&O.

כרטיס כוכבים רשתות לביגוד תרמי
(תמונה): maridav / 123RF Stock Photo

מתי מקבלים כרטיס כוכבים ועד מתי הוא תקף?

את כרטיס הכוכבים של צה"ל תקבלו כמובן עוד לפני הגיוס (אבל הרבה אחרי הצו הראשון), וליתר דיוק כשבועיים-שלושה לפני התאריך שנקבע לכם, כך שתוכלו להספיק לרכוש את הציוד המתאים לכם. הצבא שולח כרטיס כוכבים לחיילים לעתיד באמצעות SMS, שמכיל קוד ייחודי, ולאחר שתאשרו את התקנון שיצורף למסרון יהיה לכם בסמארטפון מעין כרטיס דיגיטלי. על-מנת להשתמש בכרטיס כוכבים בחנויות הרלוונטיותף חובה להגיע אליהן עם המכשיר ועם תעודה מזהה (חוגר / רישיון / תעודת זהות).

חשוב לקחת בחשבון ששימוש בכוכבים מבלי להתגייס בפועל מחייב תשלום לצה"ל בגין אותם כוכבים שנוצלו. כרטיס הכוכבים תקף עד ליום השחרור מהצבא, כשכאמור במהלך השנה הראשונה מתווספים עוד כוכבים לכרטיס. באופן טבעי, מומלץ לנצל את ההטבה המשמעותית עוד לפני השירות, ובתחילתו, כשאתם כבר יודעים טוב יותר מה אתם צריכים.

אגב, גם לאחר השחרור ישנן הטבות רבות, ובהן מענק שחרור, פיקדון אישי, מלגות ועוד. גם כרטיס בהצדעה –  כרטיס אשראי ייעודי למי שסיים את שירותו הצבאי – מקנה שלל הטבות.

האם ההורים יכולים לרכוש ציוד עבור המתגייס/ת?

כן, באמצעות כרטיס כוכבים לחיילים גם אבא ואמא יכולים להגיע לרשתות שפורטו, ולקנות את הציוד הדרוש לילדיהם. על-מנת לממש אופציה זו, יש להגיע עם הקוד הדיגיטלי שהתקבל ועם תעודת זהות שכוללת ספח המעיד על הקרבה המשפחתית. שימו לב – אופציה זו פתוחה רק עבור ההורים ולא עבור אחים או קרובי משפחה אחרים.

"לא קיבלתי כרטיס כוכבים" – מה אפשר לעשות?

אם לא קיבלת כרטיס כוכבים למרות שמועד הגיוס מתקרב, עליך לפנות למרכז השירות של מיטב, היחידה שמופקדת על הליכי מיון וגיוס לצה"ל. מרכז השירות פועל בימים ראשון עד חמישי, החל מ-7:30 בבוקר ועד 17:00 אחר הצהריים. ניתן לפנות בטלפון 1111, או במייל meitav@idf.gov.il.

להרשמה לקורס הכנה מקיף לגיבושים בצה"ל:

לא תשתף אח?

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

עשוי לעניין אותך גם...

Call Now Button

איתרנו את המוצרים המומלצים לגיוס במחירים משתלמים