כלי לחימה שכדאי להכיר לפני שמתגייסים

כלי לחימה צבאיים

בכדי להגיע מוכנים לשירות הצבאי, חשוב להיות בכושר שיא ולהגיע מוכנים בפן הפיזי, החברתי והמנטאלי כאחד. עם זאת, שווה להכיר גם כמה כלי לחימה שימושיים במיוחד אשר ייתכן ותתקלו בהם במהלך השירות הצבאי שלכם. הצטרפו אלינו לכתבה הבאה וגלו אילו כלים כדאי להכיר לפני שמתגייסים.

אולרים צהליים

החל משיפצור של הכלים שלכם, דרך פתרון התקפי באחד על אחד ועד להכנה של אוכל בתנאי שטח – נדמה שכל לוחם עתידי חייב להכיר את לעומק את האולר שלו. למרות שלא מדובר בתחליף לכלי הנשק החמים, האולר כלי לחימה שהפך לשותף של כל מתגייס טרי. לכן, כדאי להכיר לעומק את כל היכולות שלו הרבה לפני שמתגייסים ולהכיר לעומק את מבחר האולרים שקיימים בשוק הישראלי.

נשק אישי חם

למרות שתקבלו הכשרה כבר במהלך הטירונות על הנשק שאיתו אתם עתידים לחיות בשלושת השנים הקרובות, כדאי שתכירו את האפשרויות שקיימות ואשר מחכות לכם. רובים כגון רובי שירות תבור, רוס"ר מקוצר וסער הם חלק מאמצעי הלחימה אשר עשויים לשמש אתכם במהלך השירות. כל זאת על פי אופי התפקיד שלכם, היחידה שבה אתם תשרתו והאזור שבו אתם תוצבו.

רימונים

עוד כלי נשק חם אשר קיים ביחידות המובחרות הוא רימון. כדאי לזכור שישנם מגוון של רימונים כדוגמת רימוני עשן, רימוני גז, רימוני הלם ורימוני תבערה. רימונים אלו משמשים לאירועים שונים ובמהלך השירות יינתנו הטכניקות המדויקות לשימוש הנכון בזמן הנכון. אגב, בהמשך לסעיף הקודם, ישנם רובים עם חלק אינטגרלי אשר מיועד לרימונים.

נגמ"שים

בלוחמה בשטח שאינו בנוי יש שימוש נרחב בזחלנים שונים ובראשם הנגמשים. חשוב לציין שנהיגה בכלים אלו דורשת מיומנות אשר שונה מנהיגה בכלי רכב רגיל אולם מזכירה לעיתים נהיגה ברייזרים. מסיבה זו, אם יש לכם הזדמנות לנהוג ברייזרים בדרום או רייזרים בצפון, כדאי שתנצלו את ההזדמנות. נהיגה שכזו גם תגביר את המוכנות וגם את הביטחון שלכם בנהיגה בכלים שונים ומגוונים בשטח חולי.

רקטות כתף

גיבושים לצה"ל יאפשרו לכם גם לעבוד על שרירי הליבה החשובים ביותר ויעניקו לכם את הכוח להפעיל מגוון של רקטות. בחילות הרגליים יש רקטות כתף אשר מאפשרות מענה יעיל ומדויק בקרב. קיימים רקטות כתף ללוחמה בטנקים (ומשוריינים אחרים), כמו גם כאלו אשר הייעוד שלהם הוא לחדור למבנים. כל זאת,

במידה והמצב אינו דורש סיוע אווירי או סיוע של כלים כבדים יותר והוא כפוף לדרישות התפקיד.
לסיכום, אין ספק שעוד בזמן ההכנה לשירות הצבאי תכירו את הכלים שעומדים לרשותכם ואשר יהיו השותפים שלכם בקרב. מכיוון שלכל כלי נשק יש דרישות פיזיות אחרות, ניתן גם לעבוד ביתר שאת עליהם עוד לפני הגיוס ולהגיע מוכנים לתפקיד הרצוי.

מעוניינים לקבל עוד טיפים בנוגע להכנה לצה"ל, היכנסו לקטגוריית מאמרים שלנו

להרשמה לקורס הכנה מקיף לגיבושים בצה"ל:

לא תשתף אח?

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

עשוי לעניין אותך גם...

Call Now Button

איתרנו את המוצרים המומלצים לגיוס במחירים משתלמים