כומתה שחורה – הכומתה של חיל השריון

כומתה שחורה – הכומתה של חיל השריון

כומתה שחורה היא הכומתה של חיל השריון, והיא המקור לגאוותם של אלפי חייליים בצה"ל. סימני הזיהוי של יחידות בצה"ל מתבטאים בנעליים, בכומתות ובשאר אלמנטים אחרים. אתם עוברים ימי גיבוש, יום סיירות ועשרות קילומטרים בכדי להרוויח את כומתת היחידה שלכם. בואו נדבר על כומתות שחורות בצה"ל.

קצת לפני שאנחנו חולמים לטפס בסולם הדרגות בצבא ולשרת בקבע, נדבר על כומתות והצבעים שלהן בצה"ל. הכומתה שלכם מצביעה על ההשתייכות שלכם ליחידה כזאת או אחרת, והיא גם מצביעה על הדרך אותה אתם עברתם ועדיין עוברים בצה"ל. בצה"ל ישנן כומתות בצבעים שונים, 17 במספר (את הפירוט המלא תוכלו לראות כאן). כומתה שריון היא בצבע שחור, ומסתבר כי היא אחת הכומתות הוותיקות ביותר בצה"ל, פז"מניקית אמיתית.

ממתי הכומתה השחורה של חיל השריון קיימת?

למעשה, עוד מהימים בהם צה"ל הוקם, כומתה שחורה כבר הייתה קיימת. אם שאלתם את עצמכם מדוע חיל השריון חובש כומתות שחורות, ישנה סיבה לכך והיא פשוטה למדי. עוד בימי הצבא הבריטי אשר היה נוכח בארץ, חיילי השריון (עוד לא של צה"ל) שגויסו לצבא הבריטי עסקו במכונאות.

המכונאות בוצעה בטנקים, בכלי רכב ובכל מה שמכתים עמוקות את הביגוד והמדים. בכדי להימנע ממראה מרושל ומלוכלך, החיילים צוידו בכומתות שחורות (עליהן קשה לאתר לכלוך וכתמים שומניים). כומתות בצה"ל הן מקור לגאוותם של החיילים, וחיל השריון אינו שונה מבחינה זו.

כומתת שריון בצבע שחור – אחד מסמלי היחידה

חיילי השריון עוברים אימונים מפרכים, אך זה עדיין לא מפחיד ולא מונע מאלפי חיילים להתגייס לחיל השריון מדי שנה. הכומתה של חיל השריון מוענקת לחיילים לאחר סיום טירונות 03 כמובן, ולאחר השלמת כל החובות שלכם כטירונים.

בין אם אתם מתגייסים לחיל השריון או לחילות אחרים, אנו מקווים שיעבור עליכם שירות צה"לי בטוח ומהנה. כדאי לזכור, התקופה הזאת לא תחזור שנית, כך שכדאי ליהנות ממנה ולנצלה עד תום. מרגיש לכם בוער בבטן להתקדם בסולם הדרגות בצבא? לאחר שהשגתם כומתה שחורה והתגייסתם לשריון, תוכלו גם לברר לגבי קצונה. אך קודם כל, תוודאו שאתם ממצים את השירות הסדיר!

בהצלחה ושירות נעים לכל מתגייס ומתגייסת 🙂

עשוי לעניין אותך גם:

לא תשתף אח?

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

להרשמה לקורס הכנה מקיף לגיבושים בצה"ל:

לא תשתף אח?

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

עשוי לעניין אותך גם...

Call Now Button

איתרנו את המוצרים המומלצים לגיוס במחירים משתלמים