כומתה כסופה של הנדסה קרבית

כומתה כסופה – הכומתה של חיל הנדסה קרבית [מידע מפורט]

חיל ההנדסה הקרבית, חיל של גיבורים! כומתה כסופה של חיל ההנדסה הקרבית נחבשת על ידי חיילים אמיצים, כאלו שלפעמים פשוט לא יודעים פחד מהו. אם גם אתם מעוניינים לתרום למדינה בדרכים הכי מרתקות, יכול להיות שחיל ההנדסה הקרבית קורא לכם.

כומתה כסופה היא כומתה של גאווה אמיתית, כזאת שמספרת עליכם שאתם חיילים מאוד אמיצים. להנדסה קרבית כומתה כסופה, כזאת שמעט דומה לכומתה של חיל האוויר. הכומתה של ההנדסה הקרבית דומה לכומתה של חיל האוויר אולי, אבל סוג השירות הוא שונה לחלוטין מסוג השירות בחיל האוויר. חיילי הנדסה קרבית עוסקים, בין היתר, בנטרול של מטענים בשטח, מה שמצריך לא פחות מאשר תעוזת לב אדירה. אז מדוע בעצם כומתה כסופה היא בצבע הזה?

הסיפור מאחורי הכומתה הכסופה של חיל ההנדסה

בשנת 1983, הוחלט לשנות את צבע הכומתה של חיל ההנדסה. קצין ההנדסה הראשי דאז, כץ אבישי, החליט על צבע הכומתה תוך נימוק מאוד מעניין. בילדותו, אבישי כץ קרא את "מכרות המלך שלמה", שם היה מסופר של שני שבטים שונים האחד מהשני. 

השבט שהיה מוגדר בתור השבט הטוב בסיפור, שמו היה שבט כסופים. היות ולא אפשרי לצבוע כומתות בצבע כסוף בצה"ל, הוחלט כי חיל ההנדסה הקרבית יהיה חיל החובש כומתה בצבע אפור בהיר, כזו שאנחנו מכנים כומתה כסופה.

להנדסה קרבית כומתה אפורה בהירה

הגיוס אל חיל ההנדסה הקרבית יצריך מהמתגייס תעצומות נפש גדולים, אומץ לב אמיתי וגם כושר קרבי. בניית כושר קרבי אורכת זמן, אך בהחלט ניתן לבנות כושר קרבי תוך 6 חודשים ומעלה. מומלץ כמובן לעבוד נכון, במשך שנה ויותר, אך אם נזכרתם מאורח שברצונכם להתגייס לחיל קרבי, אפשר "להציל" את המצב.

אחת האפשרויות, היא להירשם לקורסים של בניית כושר קרבי עם מדריכים מומלצים. המדריכים כבר עברו את הדרך שאתם מייחלים לעבור בשירות הקרבי שלכם, כך שתוכלו ללמוד המון מהם, לצאת מהקורסים מוכנים יותר. בניתם כושר קרבי בצורה נכונה? הגברתם את הסיכויים לשירות צה"לי מרתק ומעניין!

עשוי לעניין אותך גם:

להרשמה לקורס הכנה מקיף לגיבושים בצה"ל:

לא תשתף אח?

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

עשוי לעניין אותך גם...

Call Now Button

איתרנו את המוצרים המומלצים לגיוס במחירים משתלמים