כומתה גולני חומה

כומתה חומה – הכומתה של גולני [מידע מפורט]

חובשי כומתת גולני חובשים כומתה חומה, ביניהם ישנם גם את חיילי יחידת אגוז הידועה. סוגי הכומתות בצה"ל מספרים את הסיפור האישי שלכם, את הדרך שעברתם בצבא. אם אתם עומדים להתגייס לגולני, כדאי לדעת מה מקורה של הכומתה החומה.

חיילים בצה"ל חובשים סוגים שונים של כומתות, אך זהו אינו האלמנט היחידי שמבדיל חיילים מיחידה אחת לאחרת. מעבר לחבישת כומתה, חיילים גם עונדים סיכות לוחמה, סיכות הניתנות לה כתוצאה מפעילויות מוצלחות, נועלים נעליים בצבעים שונים ועוד. בעוד שישנם לא מעט חיילים המשרתים ביחידות העורפיות השונות, ישנם חיילים אשר לא מוכנים להתפשר על פחות מאשר שירות קרבי משמעותי. אין ספק כי כל אדם בוחר את דרכו (גם אם זה בעידוד הצבא), כך שאנחנו לא טוענים כי שירות כזה או אחר "טוב" מהשני.

מדוע כומתת גולני צבועה בצבע חום?

במידה ואתם עומדים להתגייס ליחידות קרביות כמו גולני, חשוב כמובן לזכור שללא אימוני כושר קרבי, אתם כנראה תגיעו פחות מוכנים ליום הגיוס ולשירות עצמו. גיבוש גולני מצריך מהחיילים לא מעט תעצומות נפש, יכולות פיזיות, בגרות נפשית ועוד. למידע נוסף על הגיבוש לחצו כאן.

כומתה חומה נחבשת על ידי חיילים אשר גאים מאוד בדרכם הצבאית, גם אם לא תמיד כולם מודעים למקור ורקע הצבע החום של הכומתה של גולני. כומתה גולני צבועה בצבע חום, היות ובזמנו, רפול (רפאל איתן), שהיה קצין חי"ר וצנחנים ראשי, העניק לחיילי גולני את האפשרות לבחור בין מספר צבעים, ביניהם גם הצבע החום, שנבחר בסופו של דבר על ידיהם.

מי בחר את הצבע החום לכומתת גולני?

למעשה, רפול השאיר את הבחירה של צבע הכומתה לחיילי גולני, שלבסוף בחרו את הצבע החום. השמועה מספרת כי בלילה שבו הונפקו הכומתות החדשות (במדבר יהודה), החיילים היו כה גאים בכומתה החדשה שלהם, עד שהם ישנו עם הכומתה בלילה בצעד קבוצתי גדול ומגבש.

חולמים לחבוש כומתה של גולני גם אתם? מומלץ מאוד להירשם לקורס שיכין אתכם לשירות הקרבי. כושר קרבי משיגים תוך עבודה עם מדריכים מנוסים, מקצועיים וכאלו שכבר עברו את הדרך שאתם חולמים לעבור. בהצלחה וגיוס נעים!

להרשמה לקורס הכנה מקיף לגיבושים בצה"ל:

לא תשתף אח?

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

עשוי לעניין אותך גם...

Call Now Button

איתרנו את המוצרים המומלצים לגיוס במחירים משתלמים