כומתת חיל האוויר אפורה

כומתה אפורה – הכומתה של חיל האוויר [מידע מפורט]

חיילי חיל האוויר חובשים כומתה אפורה כהה, נעליים שחורות והרבה גאווה בסוג שירות מאוד מגוון ומרתק. כומתה של חיל האוויר דומה לכומתה של הנדסה קרבית אמנם, אך אין ספק כי מדובר בשני סוגים שונים של לחלוטין של שירות צבאי. בואו נדבר על זרוע האוויר והחלל בצה"ל.

כומתת חיל האוויר היא בצבע אפור כהה ולמעשה, היא אחת הכומתות הותיקות בצה"ל. הכומתה האפורה-כהה של חיל האוויר הונפקה כבר ביום הקמת צה"ל. חיילי חיל האוויר עוברים אימונים שונים ומגוונים, ביניהם גם אימונים קרביים. למשל, חיילי 669 וחיילי שלדג, הם חיילים הלובשים כומתת חיל האוויר בצבע אפור כהה, והשירות שלהם יהיה כמעט תמיד קרבי-טהור.

מה צריך לעשות כדי לזכות ללבוש כומתה אפורה כהה?

אין ספק, אם אתם מעוניינים לחבוש את כומתת חיל האוויר בשירות שלכם, כדאי להיות מוכנים מראש. מה ז"א מוכנים מראש? אם אתם מתכננים להיות לוחמי שלדג (יחידת הקומנדו היוקרתית של חיל האוויר) או לוחמי 669, כדאי מאוד לבנות כושר קרבי בהתאם.

בעוד שנערים ונערות רבים בוחרים לבנות כושר קרבי כבר מילדות, ניתן בהחלט לבנות כושר קרבי תוך מספר חודשים (מומלץ לפחות 6 חודשים). לא כל היחידות בחיל האוויר קרביות, כמו שלא כל היחידות בחילות אחרים קרביות.

האם השירות בחיל האוויר הוא קרבי או לא?

אם לשים לרגע בצד את הטייסים בחיל האוויר, את לוחמי יחידות הנ"מ השונות ואת לוחמי שלדג ו-669, חיל האוויר ברובו כולל פחות תפקידים קרביים מאשר חילות אחרים. יחד עם זאת, היחידות הקרביות בחיל האוויר נחשבות מאוד יוקרתיות. כומתה אפורה של חיל האוויר נחבשת בגאווה רבה על ידי עשרות אלפי חיילים מדי יום.

מדובר באחד החילות הגדולים, שכולל אפילו יחידות העוסקות בנושאי חלל! פשוט מרתק. מעוניינים גם אתם לחבוש כומתה אפורה כהה? סמנו בצו הראשון את העדפותיכם, אך זכרו דבר חשוב, הצבא בסופו של דבר ישבץ אתכם על פי צרכיו. אמנם ינסו להתחשב בכם, אין ספק, אך אם יכולותיכם יהיו נדרשים בחיל אחר ולא בחיל האוויר, יהיה עליכם לגלות את הגמישות הנדרשת. מרגישים כי תפקידכם אינו תואם את יכולותיכם ורצונותיכם? נסו לבקש העברה בדרכים המקובלות.

להרשמה לקורס הכנה מקיף לגיבושים בצה"ל:

לא תשתף אח?

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

עשוי לעניין אותך גם...

Call Now Button

איתרנו את המוצרים המומלצים לגיוס במחירים משתלמים