כומתה צבע אדום של סיירת מטכ"ל

כומתה אדומה – הכומתה של סיירת מטכ"ל ושל חטיבת הצנחנים

מתכוננים לקראת גיוס? אולי גיוס קרבי? ריכזנו בעבורכם את כל מה שצריך לדעת על צבעי כומתות בצה"ל באופן כללי, ספציפית על כומתה אדומה ועוד!

במהלך השנה, אלפי חיילים מתגייסים לשירות קרבי בצה"ל, כולל שירות בסיירת מטכ"ל ובחטיבת הצנחנים. כומתת סיירת מטכ"ל היא בצבע אדום, וכך גם כומתת צנחנים. במאמר זה תמצאו את כל מה שחשוב לדעת על הכומתה האדומה שמייצגת את אלפי החיילים ששייכים ליחידות הנ"ל.

כומתה אדומה נחבשת על ידי חיילים גאים ביותר, שעברו מסעות מפרכים ביותר בכדי לזכות בה. מי שהרוויח את הזכות לחבוש כומתה בצבע אדום הרוויח את הזכות להשתייך לאחת מיחידות העילית של צה"ל (אם לא ה-) – סיירת מטכ"ל הידועה, או לחטיבת הצנחנים המצוינת. למעשה, סיירת מטכ"ל היא סיירת עילית אשר שייכת לחטיבת הצנחנים.

מה מסמלת כומתה בצבע אדום בצבא?

מתכננים לטפס בסולם הדרגות בצבא ואולי אפילו בצנחנים? בואו נדבר על כומתות אדומות, ועל הצורך שלנו להתגאות בסוג השירות שאנחנו עוברים. כומתות בצבא מסמלות את ההשתייכות שלכם ליחידה מסוימת / לחיל מסוים.

מעבר לסוג הכומתות שאתם חובשים, ההבדלים בין החילות מתבטאים גם בסוגי הנעליים השונים. אם לוקחים את חיל הצנחנים כדוגמה ואת סיירת מטכ"ל, הרי שחיילים המשויכים ליחידות אלו ינעלו נעליים אדומות. כומתה אדומה מסמלת לא רק את ההשתייכות הצבאית שלכם, אלא גם את הסטטוס שלכם.

כומתת צנחנים בצה"ל והמשמעות שלה

אין ספק כי כומתה אדומה היא בין הכומתות הנחשקות בצה"ל, בין אם אתם מתגייסים לסיירת מטכ"ל או עומדים להיות צנחנים בתפקיד אחר. כאשר אתם חובשים כומתת צנחנים בצבא, אתם משדרים יוקרה. זו אינה דעתנו האישית, אלא מעין מעמד ידוע ומוכר בישראל.

חיל הצנחנים הוא חיל יוקרתי, אליו מתגייסים חיילים אשר עוברים מבחנים רבים, בדיקות ומסלולי אימונים מפרכים (עוד על הגיבוש לצנחנים תוכלו לקרוא כאן). חיילים שחובשים כומתה בצבע אדום, לא בהכרח משרתים בשירות של סיירת מטכ"ל. גם לוחמי דובדבן למשל (שגם כן שייכת לחטיבת הצנחנים), לובשים כומתה אדומה.

הדרך לקבלת כומתה של סיירת מטכ"ל עוברת דרך בניית כושר קרבי מעולה

אין ספק כי קבלה לסיירות העילית של צה"ל מצריכה בנייה נכונה של כושר קרבי. מומלץ מאוד להקפיד על תזונה נכונה, לבנות כושר באופן מבוקר ולנוח. הכומתה של סיירת מטכ"ל היא בין הנחשקות ביותר בצבא, היות ומדובר בלא פחות מאשר כומתה אשר מייצגת יחידת קומנדו עילית, אחת מהטובות בעולם.

כומתה בצבע אדום אומרת בעצם שעבדתם קשה מאד בכדי להרוויח את הזכות לחבוש אותה ולהתגאות בה. לאחר שהשגתם את מטרתכם, לחבוש כומתה אדומה, תזכו לשירות מעניין, ייחודי ובלתי נשכח. חיילי חטיבת הצנחנים משרתים בסוג שירות כזה, שמקנה להם כלים להתמודד עם מצבים מאוד מורכבים, מצבים בהם אדם מן השורה לא ייתקל בחיי היום-יום בדרך כלל.

בהצלחה בגיוס! ושמרו על עצמכם…

להרשמה לקורס הכנה מקיף לגיבושים בצה"ל:

לא תשתף אח?

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

עשוי לעניין אותך גם...

Call Now Button

איתרנו את המוצרים המומלצים לגיוס במחירים משתלמים