יחידה 504 של חיל המודיעין – תנאי קבלה, מסלול ותפקידים

יחידת 8200

√ הכנה מושלמת לכל גיבוש בצה"ל
מחירים משתלמים לקורסי הכנה מקיפים לצה"ל
√ צוות מאמנים ותיק, יוצא יחידות מובחרות בצה"ל
√ יחס אישי וליווי צמוד לכל מתאמן
√ תכנית תזונתית לכל מתאמן

√ לייעוץ חינם וקבלת הצעת מחיר חייגו:
052-726-0157

או השאירו פרטים בטופס:

(תמונה: peshkov / 123RF Stock Photo)

יחידה 504 – או בשמה החדש, עוצבת המודיעין האנושי – היא אחת היחידות המסווגות ביותר בצה"ל ומטבע הדברים ניתן לפרסם מעט מאוד מידע אודותיה. באופן עקרוני מספקת יחידה 504 מודיעין איכותי במיוחד (בדומה ליחידת 8200), על בסיס הפעלתם של סוכנים סמויים במדינות השכנות, ובפרט ברשות הפלסטינית. תחום נוסף שנמצא תחת אחריותה של יחידת מודיעין 504 הוא חקירת שבויים.

התפקידים הקיימים ביחידה 504

בהתאם לתחומי האחריות שלה מציעה יחידה 504 תפקידים מגוונים:

  1. תפקיד אחד הוא קת"מ –  קצין לתפקידים מיוחדים. הקת"מים הם אלה שמגייסים סוכנים מקומיים בכל מדינה ושואבים מהם מידע רלוונטי. הקשר בין הקת"מ לסוכן הוא ייחודי מאוד ובמידה רבה הוא לא רק מקצועי אלא גם אישי, וכמובן נשען על אמון הדדי. תפקיד זה מיועד לאנשי קבע בלבד.
  • תפקיד אחר שמציעה יחידה 504 הוא לוחמים – הלוחמים הם אלה שאחראים לשמור על ביטחונם של המפעילים והסוכנים, והם מלווים את כל המבצעים הרלוונטיים, החל מהכנות מקדימות כדי לוודא שהשטח נקי, דרך תיאום ההתקשרות ועד לאבטחת כל מפגש. באופן טבעי, לתפקיד זה נדרשת הכשרה ייעודית ולכן מציבה למעוניינים בו יחידה 504 תנאי קבלה משמעותיים – פירוט בהמשך.
  • כאמור, יש גם ביחידה 504 מסלול לחקירת שבויים – גם תפקיד זה, כמו מפעיל סוכנים, מיועד לאנשי קבע.

תנאי קבלה ליחידה 504 – לוחמים

התפקיד הקריטי של עוצבת המודיעין האנושי – כאמור מספקת יחידה 504 מודיעין איכותי מאוד, בחלק מהמקרים אפילו קריטי – מחייב רף קבלה גבוה לכל התפקידים בה.

עבור תפקיד הלוחמים קבעה יחידה 504 מיונים המבוססים על מודל הסיירות החדש. אופציה אחת היא להגיע ליום סיירות בינואר ולסיים אותו מבלי לעבור. אופציה שנייה היא לעבור את יום הסיירות עם תוצאה שמאפשרת קבלה לגיבוש חובלים/צוללות, אבל לחתום ויתור על-מנת להתקבל לעוצבת המודיעין האנושי. כמו כן, ניתן להגיע למסלול המיון של יחידה 504 אחרי השתתפות בגיבוש מטכ"ל – אם הורחקתם תוך 48 שעות או אם סיימתם את הגיבוש אבל לא עברתם אותו.

מה עוד כולל תהליך המיון?

יחידת מודיעין 504 מבצעת שני מיונים, שנקראים מקצועי א' ומקצועי ב'. מהות המיונים היא מבחנים פסיכוטכניים, מבחני קואורדינציה ועוד. כאמור, לנוכח אופי הפעילות של היחידה לא ניתן לפרסם באינטרנט פרטים רבים מדי. בנוסף, על כל אותם תנאי קבלה ליחידה 504 שכבר צוינו תידרשו לעבור סיווג ביטחוני, בדיקות רפואיות ואבחון אצל פסיכולוג.

יחידה 504 – מסלול ההכשרה

הגיוס ליחידת מודיעין 504 הוא בנובמבר. השלב הראשון בהכשרה הוא טירונות, שמתבצעת בבסיס הטירונים של חטיבת גולני אבל כצוות נפרד לחלוטין. השלב הבא הוא אימון מתקדם, ולאחר מכן עוברים חיילי יחידה 504 מסלול הכשרה ייעודי שכולל בין השאר אימוני קרב מגע ברמה גבוהה במיוחד, רכישת מיומנות בשימוש באקדח ועוד תכנים מקצועיים.

חשוב להדגיש שלאורך כל הדרך עוברים חיילי יחידה 504 מיונים ומבחנים, כך שעצם הקבלה לעוצבת המודיעין האנושי כמובן אינה מבטיחה גם שירות בה.

איך להבטיח סיכוי גבוה במיוחד להתקבל ל-504?

אם אתם מלש"בים איכותיים, בעלי תחושת שליחות ומוטיבציה גבוהה, מציעה לכם יחידה 504 תפקידים מרתקים. על-מנת להבטיח סיכוי גבוה במיוחד לצלוח את המיונים המאתגרים, הן לפני הגיוס והן אחריו, חשוב להגיע מוכנים לחלוטין – על בסיס קורס רלוונטי שמועבר על-ידי אנשי מקצוע מנוסים שמכירים היטב את יחידה 504.

אתם מוזמנים להשאיר פרטים ולקבל מידע נוסף שיעזור לכם להבין אם אכן מקומכם ב-504 ואיך להגדיל את הסיכוי להתקבל ליחידה מובחרת זו.


עשוי לעניין אותך גם:

להרשמה לקורס הכנה מקיף לגיבושים בצה"ל:

לא תשתף אח?

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

עשוי לעניין אותך גם...

Call Now Button

איתרנו את המוצרים המומלצים לגיוס במחירים משתלמים