יום סיירות (יום שדה) – כך תגיעו 100% מוכנים

גיבוש סיירות
(תמונה: adwo123 / 123RF Stock Photo)

יום סיירות – או בשמו הרשמי, יום שדה – הוא אחד השלבים המשמעותיים ביותר בתהליך המיון ליחידות המבוקשות ביותר בצה"ל: סיירת מטכ"ל, שייטת 13, חטיבת הקומנדו, שלדג, 669 וכו'. אמנם מדובר רק במספר שעות, והאתגרים הפיזיים והמנטליים שמצפים לכם ביום זה הם באופן טבעי פחות דרמטיים בהשוואה לגיבושים בהמשך הדרך (גיבוש חובלים, גיבוש מגלן וכו'), אבל בכל זאת חשוב מאוד להגיע מוכנים במלוא מאת האחוזים. התחרות על כל מקום בגיבושים המבוקשים קשה, וההבדל בין ציון טוב ביום הסיירות לבין ציון מצוין הוא גם ההבדל בין השירות הצבאי שאתה באמת רוצה לבין פשרות.

מתי מתקיימים ימי סיירות?

ישנם שני מועדים מדי שנה שבהם מתקיים יום סיירות: באוקטובר ובינואר. באוקטובר הגיבוש מתחיל ב-16:00 והוא נמשך עד לשעות הצהריים של יום המחרת, ואילו בינואר תתייצב כבר ב-7:00 ותציג את היכולות הפיזיות שרכשת עד שעות אחר הצהריים של אותו יום.

מהם תנאי הקבלה ליום סיירות?

יום שדה הוא למעשה גם השלב הראשון של גיבוש סיירות, כך שבאופן טבעי מי שמקבל אליו זימון הוא מי שמתאים לשירות מאתגר מסוג זה. תנאי הסף הם פרופיל 82 ומעלה, קב"א 52 ומעלה ודפ"ר 50 או יותר.

שימו לב – גם אם לא הוזמנת ליום סיירות, תוכל להגיש בקשה בצירוף מסמכים רלוונטיים. בכל מקרה, חובה להגיע ליום החשוב עם תעודת זהות ועם אישור מרופא משפחה שניתן בטווח הזמן של 30 הימים האחרונים לפני מועד הגיבוש. ההתייצבות היא בתחנת הרכבת ראשון לציון הראשונים, וממנה תצא הסעה אל המקום שבו נערכות הפעילויות השונות – שטח אש 24 שנמצא בסמוך לחוף הים מדרום לראשל"צ.

למה חשוב להבין איך להתכונן ליום סיירות?

יום סיירות נמשך כאמור שעות בודדות, אבל גם כך רק כמחצית מהמשתתפים בו גם מסיימים אותו. בנוסף, לא כל מי שמצליח לעבור את כל הפעילויות והמבחנים גם מצליח לקבל את הציון הדרוש כדי לעבור לשלב הבא. אם המטרה שלך היא שירות משמעותי במיוחד, יום שדה הוא רגע האמת הראשון – וחובה להגיע אליו כשאתה מוכן פיזית, יודע בדיוק מה יש ביום סיירות ומצויד גם בביטחון העצמי ההכרחי כדי להוכיח בדיוק מה אתה שווה. את כל אלה קשה עד בלתי אפשרי לרכוש בלי קורס הכנה מקצועי, כשבמרבית המקרים גם אימוני ריצה וביקורים תכופים בחדר הכושר לא יספיקו.

מה כולל יום שדה?

הכנה ליום סיירות מחייבת הבנה של המבנה של אותו היום.

לאחר ההגעה לשטח, תעבור הרשמה ובדיקת רופא בסיסית. השלב הבא הוא חימום קצר ואז ריצת 2,000 שהיא גם חלק ממבחן בר-אור וגם דרך למיין את כל המשתתפים לקבוצות בהתאם לרמת הכושר הגופני. בסיום הריצה ישנה מנוחה קצרה שמנוצלת להסברים על המשך היום ולמילוי שאלון לגבי סדר העדיפויות של היחידות המובחרות השונות מבחינתך.

הכנה ליום סיירות
(תמונה: wavebreakmediamicro / 123RF Stock Photo)

אחרי החלוקה לקבוצות, מתחיל האקשן: ספרינטים, ריצות עם אלונקה, חפירה של בור וריצה תוך כדי סחיבת שק. כל אחת מהפעילויות הנ"ל יכולה לחזור על עצמה במהלך יום סיירות כמה וכמה (וכמה וכמה…) פעמים, כך שבהחלט יש קושי פיזי הולך וגדל לאורך היום.

בסוף כל גיבוש סיירות מוקדש זמן לדירוג הסוציומטרי – כל משתתף מתבקש לדרג את שאר האנשים בקבוצה לפי הביצועים שלהם ולפי ההתנהגות שלהם. חשוב מאוד להיות אותנטיים ולא להתחשבן, כי המפקדים שמים לב לדברים כאלה ומשקללים גם אותם בהחלטה הסופית. את התוצאות תקבלו עוד באותו היום.

הכנה ליום סיירות – טיפים חשובים

  • זמן – כל מי שמתלבט איך להתכונן ליום סיירות צריך לדעת שפרק הזמן המינימלי לבניית היכולות הגופניות הדרושות לקראת יום שדה הוא 4 חודשים.
  • תזונה – כדי לעמוד במאמצים הגופניים, גם של קורס הכנה ליום סיירות וגם של היום עצמו, חשוב לספק לגוף את כל מה שהוא זקוק לו.
  • פוקוס – גם אם בתרגול מסוים במהלך יום הסיירות הביצועים שלך לא היו מושלמים, אל תיתן לזה להוציא אותך מריכוז. הציון הכולל הוא הקובע. כמו כן, אין טעם לחשוב על כך שנשארו עוד 20 ספרינטים, אלא להתמקד בספרינט הנוכחי בכל רגע.

איך להתכונן ליום סיירות באופן אופטימלי?

הכנה ליום סיירות חייבת לכלול גם בניית כושר אירובי, גם כושר אנאירובי וגם תשומת לב לפן המנטלי. בהתאם, התשובה הטובה ביותר לשאלה איך להתכונן ליום סיירות באופן אופטימלי היא בעזרת מדריכים מנוסים שכבר עזרו למלש"בים רבים לקבל את הציון הרצוי מבחינתם.

בנוסף לאימונים פיזיים מתאימים על-פי סרגל מאמצים מדויק שיוביל אתכם ל-100% מוכנות בדיוק ברגע הנכון, הצוות של Xtrain גם ילמד אתכם מה יש ביום סיירות, יעזור לכם לבנות תפריט אידיאלי (גם בכללי וגם ביום שלפני) וייתן לכם טיפים יקרי ערך נוספים שיכולים להקפיץ אתכם בדירוג – הישר לגיבוש שאליו אתם שואפים להגיע.

יכול לעניין אותך גם:

להרשמה לקורס הכנה מקיף לגיבושים בצה"ל:

לא תשתף אח?

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

עשוי לעניין אותך גם...

Call Now Button

איתרנו את המוצרים המומלצים לגיוס במחירים משתלמים