איך להתכונן לצו ראשון?

אימונים לפני גיוס
(תמונה: wavebreakmediamicro / 123RF Stock Photo)

מהרגע שבו הגיע אליכם הצו הראשון בדואר, אתם ככל הנראה תתחילו להרגיש את הפרפרים. ממש עוד קצת ואתם הופכים להיות חיילים מן המניין. אך הצו הראשון הוא אחד מהתהליכים החשובים ביותר שתעברו טרם הגיוס שלכם לצה"ל, ולכן אתם צריכים להוציא ממנו את מירב התועלת. במאמר זה נסביר לכם בדיוק כיצד תוכלו להתכונן לצו ראשון בצורה הטובה ביותר, ולהגיע מוכנים באופן האידיאלי ביותר – כך שתוכלו לממש את מלוא הפוטנציאל הטמון בכם.

מדוע חשוב לעשות הכנה לצו הראשון?

בטח יצא לכם לשמוע לא מעט חברים או בני נוער אחרים שאומרים שלא צריך לעשות הכנה מיוחדת לצו הראשון… ובכן, מדובר בטעות חמורה! הכנה לצו ראשון היא ההחלטה הטובה והנכונה ביותר שתוכלו לקבל עבור העתיד האישי שלכם וגם עבור העתיד הצבאי שלכם. באופן מוכח, מרבית בני הנוער אשר עשו הכנה ראויה לצו הראשון מימשו את הפוטנציאל הטמון בהם והגיעו לתפקידים שהם תמיד חלמו עליהם.

האם יצא לכם לשמוע כי ממוצע הדפ"ר בקרב בני הנוער עומד על 51 בלבד? מדובר על נתון נמוך מאוד שממחיש עד כמה הזלזול במבחני הצו הראשון יכול לפגוע בעתיד שלכם. עם ממוצע דפ"ר של 51 לא תוכלו לצאת לקצונה ולא תוכלו להגיע למקומות משמעותיים בשירות שלכם – חשוב מאוד שתיקחו את הנושא הזה בחשבון.

איך להתכונן לצו ראשון בצורה הטובה ביותר?

ראשית, על מנת שתוכלו להתכונן בצורה טובה לצו הראשון, עליכם להבין עד כמה הוא חשוב, כך שתוכלו לפנות מספיק זמן על מנת להתכונן למבחנים שצפויים לכם. כמובן שבתור תלמידים ככל הנראה אין לכם הרבה זמן פנוי, אך את הזמן הפנוי שלכם עד לצו הראשון תשתדלו להשקיע על מנת להכין את עצמכם בצורה הראויה ביותר.

הדרך הטובה ביותר להתכונן למבחני הצו הראשון היא כמובן על ידי מבחני הכנה שנמצאים ברחבי האינטרנט. לא מעט אתרים מציעים ערכות הכנה מקצועיות אשר כוללות בתוכן את מבנה הבחינה האמיתי, כך שתוכלו להעריך כמעט בצורה מדויקת כיצד הולכת להיראות הבחינה. זה יוריד מכם לא מעט לחץ, ותוכלו להגיע לבחינה בראש שקט.

מהן הסכנות הגדולות ביותר בצו הראשון?

אז למה בעצם מרבית בני הנוער אינם מצליחים לממש את מלוא הפוטנציאל הטמון בהם? ישנם שני אתגרים מרכזיים שעומדים בפני כל נער או נערה המגיעים לצו הראשון.

האתגר הראשון הוא כמובן הזמן, כאשר בממוצע יש רק 40 שניות לענות על כל שאלה – כך שמבחינה פסיכולוגית אתם עומדים כאן בלחץ לא פשוט. המערכת הצבאית מנסה לראות כיצד אתם עומדים בקבלת החלטות תחת לחץ.

האתגר השני הוא כמובן המצב שבו אתם ניגשים למבחן שאתם לא מכירים, אך בזכות רכישת ערכות הכנה תוכלו להכיר את המבחן מבעוד מועד וכך להגיע הרבה יותר מוכנים.

עשוי לעניין אותך גם:

להרשמה לקורס הכנה מקיף לגיבושים בצה"ל:

לא תשתף אח?

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

עשוי לעניין אותך גם...

Call Now Button

איתרנו את המוצרים המומלצים לגיוס במחירים משתלמים