דחיית גיוס – מהן הסיבות המוצדקות ואיך עושים זאת?

דחיית גיוס

פעמים רבות, ישנן סיבות מוצדקות לחלוטין לדחיית הגיוס. יחד עם זאת, כדאי תמיד לוודא שאתם דוחים את הגיוס בעקבות סיבות מוצדקות, היות והמועד החדש שיינתן לכם, לא תמיד יהיה מותאם לכם באופן הכי אידיאלי. בואו נדבר קצת על גיוס לצבא, דחייתו והדרכים לעשות זאת.

סדר הפעולות לדחיית גיוס

אם אתם מעוניינים לדעת איך לדחות תאריך גיוס לצה"ל, זכרו תמיד כי קיים סדר של פעולות. הפעולה הראשונה שכדאי לבצע (והיא השיטה הנפוצה ביותר), היא שליחה של מכתב דחיית גיוס רשמי ומילוי טופס דחיית גיוס למערכת הצבאית. זכרו כי ניתן לשלוח בקשה עבור דחיית גיוס עד שבועיים לפני יום הגיוס עצמו. כלומר, במילים אחרות, אם נשארו 13 ימים עד הגיוס שלכם, כבר מאוחר מדי לשלוח מכתב דחיית גיוס לצה"ל. חשוב לזכור שאתם אמורים לספק לצה"ל סיבה מספיק טובה ומוצקת בכדי שהוא יקבל את טופס דחיית הגיוס ובו בקשת הדחייה שלכם. באופן כללי, ומבלי להיכנס למקרים ספציפיים, טופס בקשה לדחיית גיוס לא ייענה בחיוב, אם מבקש הבקשה רוצה לזכות בתקופת מנוחה למשל. סיבות הגיוניות ומוצדקות לדחיית הגיוס, הן למשל מצוקות כלכליות, רצון לבקר משפחות שגרות בחו"ל, השלמות של בגרויות ועוד.

לא עברתי את המיונים, לדחות גיוס עד לשנה הבאה?

שימו לב, גם אם לא עברתם את המיונים, לא מומלץ לדחות את הגיוס שלכם. לא פעם, נערים ונערות מציגים בפני צה"ל את הטענה שהם מעוניינים בדחיית הגיוס שלהם בעקבות הרצון לגשת שוב למיונים בשנה הבאה. גם אם לא עברתם מיונים ואתם מאוד מאוכזבים, המערכת הצבאית לא תמהר לספק לכם אישור עבור דחיית גיוס. במקרים אלו, רוב הסיכויים שתצטרכו להתגייס ליחידה אחרת ממה שרציתם.

זכרו תמיד כי יש באפשרותכם לערער עד 3 פעמים על סירוב דחיית הגיוס שלכם. כלומר, אם לא אישרו לכם את בקשת הדחייה שהגשתם, תמיד תוכלו לנסות ולערער בכדי לנסות להשיג תוצאה שונה. כשאתם שולחים בקשה בכתב, כדאי מאוד לוודא את קבלת הבקשה בטלפון מספר 03-7388888.

דחיית גיוס מסיבה מוצדקת – מיונים רבים

אם אתם מעדיפים לדחות את הגיוס ולא מעוניינים לספר סיפורים לקב"ן, יש באפשרותכם לבחור גם בשיטה מקורית יותר. תוכלו להגיש בקשה למיונים רבים ולמבחנים, בקשות לתפקידים שונים. בדרך כלל, אם תצליחו לעבור את השלבים הראשונים, המועדים למבחנים הבאים יגיעו בשלב מאוחר יותר, מה שעשוי להוביל לדחייה של הגיוס.

אם הגשתם בקשות לתפקידים רבים, סביר להניח שתצטרכו לעמוד במבחנים רבים גם כן, ואלו תהליכים שלוקחים זמן. זו הסיבה שהגיוס עשוי להידחות, אם מגישים שלל בקשות למגוון תפקידים. יחד עם זאת, היו מוכנים לכך שתצטרכו, מן הסתם, לבצע את המבחנים הללו, כך שזו שיטה שמתאימה רק לאנשים עם אמביציה גבוהה.

ישנן שיטות נוספות לדחיית גיוס, ביניהן רישום למסגרות שונות (כמו מד"א). בכך, יש ערך מוסף אמיתי. תוכלו לזכות בשנה שהיא אמנם לא תהיה חופש מוחלט עבורכם, אך תוכלו לעצב את עצמכם עוד קצת לפני שאתם מתגייסים. תוכלו גם להירשם למכינה קדם צבאית, שנת שירות, תנועות גרעין, תוכלו להחליט שאתם נרשמים ללימודי מדרשה ועוד. בכל מקרה, וודאו כי אתם עושים את הצעד הנכון. לפעמים, אין כל סיבה לדחות את הגיוס. וזכרו, מי שמתגייס מוקדם, משתחרר מוקדם 🙂

לא הצלחת לדחות את הגיוס? כדאי שתקרא את כל המידע על לשכות הגיוס >>

במידה ובאמת לא הצלחת לדחות את הגיוס, כדאי שתכיר את כרטיס הכוכבים שיקנה לך הטבות בתור חייל >>

להרשמה לקורס הכנה מקיף לגיבושים בצה"ל:

לא תשתף אח?

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

עשוי לעניין אותך גם...

Call Now Button

איתרנו את המוצרים המומלצים לגיוס במחירים משתלמים