גיבוש 669 – המדריך המלא למתגייס

גיבוש ליחידת 669

√ הכנה מושלמת לכל גיבוש בצה"ל
מחירים משתלמים לקורסי הכנה מקיפים לצה"ל
√ צוות מאמנים ותיק, יוצא יחידות מובחרות בצה"ל
√ יחס אישי וליווי צמוד לכל מתאמן
√ תכנית תזונתית לכל מתאמן

√ לייעוץ חינם וקבלת הצעת מחיר חייגו:
072-371-832

או השאירו פרטים בטופס:

 (תמונה: zhevagos / 123RF Stock Photo) 

יחידת 669, או בשמה המלא, יחידת החילוץ והפינוי בהיטס, היא גוף ייחודי ובהתאם השירות בה הוא חוויה עוצמתית להפליא. באופן טבעי, הדרך ל-669 מאתגרת וכוללת שני גיבושים: תחילה, גיבוש שייטת או גיבוש מטכ"ל ובשלב שני רק גיבושון 669. כדי לעבור את שניהם, נדרשות יכולות פיזיות גבוהות מאוד ולא פחות חשוב, חוסן מנטלי רב. הכנה נכונה ומושקעת תעזור לכם למקסם את הסיכוי לשרת ב-669.

תנאי קבלה ל-669

תנאי הקבלה הבסיסיים ליחידת העילית 669, כלומר הרף שמתחתיו לא ניתן גם לנסות לעבור את גיבוש 669, הם פרופיל 97 בלי סעיפים פוסלים וקב"א של לפחות 52. עוד תנאי קבלה ל-669, ובעצם לגיבושים שמובילים ליחידה שמשויכת למפקדת כוחות האוויר המיוחדים (אגב, גם מעבר גיבוש שלדג מוביל ליחידה שכפופה למפקדה זו), הוא הצלחה ביום הסיירות (וכאן תוכלו לקרוא 15 טיפים שיעזרו לכם לעבור אותו בהצלחה).

אחרי יום הסיירות, השלב הבא הוא כאמור גיבוש מטכ"ל / שייטת 13. כדאי לדעת שמאז שהונהג מודל הסיירת החדש זהו גם גיבוש מגלן, אגוז ועוד יחידות מובחרות ובהן כמובן 669.

השלב האחרון בדרך ליחידה שלוקחת חלק במבצעים צבאיים נועזים ובנוסף מסייעת גם לאזרחים במצוקה הוא גיבוש ,669 שנקרא גם גיבושון, מפני שהוא נמשך יום אחד בלבד (אם כי תובעני במיוחד!).

מה כולל גיבוש 669?

גיבושון 669 מתקיים בבסיס תל נוף שליד גדרה, כשההתייצבות היא בתחנת הרכבת של ראשון לציון. בהתאם לאופי הפעילות ביחידה, רוב המשימות שתידרשו לעבור מתבצעות בתוך בריכה, ועוד כדאי לקחת בחשבון שהמים קרים מאוד.

בין התרגילים התובעניים שתתבקשו לבצע:

  • פירוק משקולות שנמצאות בעומק הבריכה – משימה שבוחנת הן את יכולת הצלילה והן את יכולת הריכוז מתחת למים.
  • תחרויות שחייה, גם בסגנון חזה וגם בסגנון חתירה – כך שניתן לומר שעוד תנאי קבלה ל-669 הוא שחייה ברמה גבוהה.
  • "טבעת לחץ" – תרגיל קשה במיוחד שבו כל המתמיינים ליחידה נכנסים למים כשהם מסודרים בצורת מעגל, וכל מועמד מניח את הידיים על הכתפיים של זה שלפניו. המטרה: לצוף אך ורק בעזרת כוח הרגליים ולא להטביע את החבר לצוות שנמצא לפניכם.

בנוסף, ישנם תרגילי חשיבה ומשימת פתיחת אלונקה ייחודית תחת לחץ. למעשה, לאורך כל גיבוש 669 מופעל לחץ רב על המועמדים ליחידה כדי לבחון את החוסן המנטלי ואת היכולת לתפקד בתנאי אי ודאות משמעותית. מוטיבציית על היא מרכיב חובה וכדאי לזכור שגם התנהלות נכונה בתוך צוות היא מרכיב שנבחן על-ידי המגבשים.

איך להגיע מוכנים לגיבושון 669?

המסלול המאתגר והצורך לגבור על מועמדים רבים אחרים בדרך ל-669 מחייב הכנה יסודית. את בניית היכולות הגופניות ההכרחיות רצוי מאוד להתחיל לפחות חצי שנה לפני יום הסיירות, ולהמשיך ולהתחזק, גם פיזית וגם נפשית, לאורך הדרך ובפרט לקראת הגיבוש.

הצוות המיומן של Xtrain יעזור לכם להבין בדיוק מה מצופה מכם בכל רגע ורגע במהלך גיבוש 669, וזאת בנוסף לאימונים הפיזיים ולשיפור יכולת העמידה בלחצים בזכות תרגולים רבים. ההבדל בין מי שמגיע לגיבוש הראשון הכללי ולאחר מכן לגיבושון הייעודי כשהוא יודע מה צפוי לקרות ובוטח ביכולות שלו לבין מי שלא עובר הכנה מקצועית, גם אם עבד קשה על הכושר הגופני, הוא משמעותי – ולמעשה במקרים רבים זהו ההבדל בין להיכשל לבין להתקבל ל-669.

לחזרה לכל הגיבושים לצה"ל >>

להרשמה לקורס הכנה מקיף לגיבושים בצה"ל:

לא תשתף אח?

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

עשוי לעניין אותך גם...

Call Now Button

איתרנו את המוצרים המומלצים לגיוס במחירים משתלמים