גיבוש עוקץ – המדריך המלא למתגייס

יחידת עוקץ תנאי קבלה

√ הכנה מושלמת לכל גיבוש בצה"ל
מחירים משתלמים לקורסי הכנה מקיפים לצה"ל
√ צוות מאמנים ותיק, יוצא יחידות מובחרות בצה"ל
√ יחס אישי וליווי צמוד לכל מתאמן
√ תכנית תזונתית לכל מתאמן

√ לייעוץ חינם וקבלת הצעת מחיר חייגו:
052-726-0157

או השאירו פרטים בטופס:

מבין כל היחידות המיוחדות בצה"ל, לעוקץ יש שני מאפיינים שאין לאף יחידה אחרת: השירות בה הוא לצד כלבים שנשלחים למלא משימות מורכבות שונות, והיא פתוחה גם לבנות ולא רק לבנים.

הביקוש לשירות ייחודי זה רב, ובהתאם מציבה יחידת עוקץ תנאי קבלה שיוצרים מסננת קפדנית במיוחד, ובפרט ישנו גיבוש של 3 ימים. על-מנת לעבור את גיבוש עוקץ ולהתקבל ליחידה, מומלץ מאד לעבור קורס הכנה מתאים.

מי יכולים להתקבל ליחידת עוקץ?

מבחינת הפרופיל הרפואי מציבה יחידת עוקץ תנאי קבלה זהים לנשים ולגברים – פרופיל 82 ומעלה. תנאים נוספים הם קב"א של לפחות 54 ואינטליגנציה רגשית ברמה גבוהה במיוחד.

תהליך המיון כולל מעבר של גדנ"ע עוקץ

באופן טבעי, ישנם הבדלים מסוימים בין מיון הבנים לבין מיון הבנות.

מיון גברים – קודם כל צריך לעבור גדנ"ע עוקץ

עוד לפני גיבוש עוקץ יש לעבור גדנ"ע עוקץ. הגדנ"ע מתבצע במהלך כיתה י"א, ומורכב מ-3 ימים שבהם מתנסים הצעירים שמבקשים לעבוד עם כלבים בכלבנות מבצעית. תכנים נוספים בגדנ"ע עוקץ הם לוחמה והיכרות עם פעילויות היחידה, כשבאופן כללי ישנו שילוב בין תיאוריה לבין התנסויות מעשיות.

מי שהשלים את גדנע עוקץ יקבל זימון לגיבוש של היחידה. דרך נוספת היא לעבור את יום הסיירות הכללי של צה"ל ולסיים גיבוש אחר – לסיירת מטכ"ל, חובלים, צוללות, שייטת 13 או טיס. מי שמסיים גיבוש שכזה אבל לא עובר אותו, יכול להתראיין לעוקץ.

כדאי לדעת כי השלמת הגיבוש ליחידת עוקץ (מבלי לעבור אותו) פוטרת אתכם ממעבר גיבוש צנחנים – במצב כזה תוכלו להתקבל ליחידה זו על בסיס ראיון בלבד.

מיון נשים

גיבוש עוקץ לבנות מתבצע במהלך הטירונות, וזאת לאחר מעבר תהליך המיון של הלוחמות (הרחבה על גיבוש לוחמות). חשוב להדגיש כי בנות שמתקבלות ליחידה נדרשות לשרת 36 חודשים, בדיוק כמו הגברים ביחידה.

מה תצטרכו לבצע במסגרת גיבוש עוקץ?

גיבוש עוקץ נמשך כאמור 3 ימים – קצת יותר מ-48 שעות – ומתקיים במתקן אדם שבאזור בן שמן.

בין המשימות שתתבקשו לבצע במהלך הגיבוש:

  • מבחן בר אור
  • ספרינטים
  • זחילות רבות שנראות אינסופיות ובוחנות גם כושר פיזי וגם כוח סבל
  • סחיבת שקי חול כבדים במיוחד בעליות תלולות
  • אלונקה סוציומטרית – תרגיל שבוחן גם את מבנה האישיות לצד היכולות הגופניות
  • חפירת בור – משימה שבמסגרתה נבדקת גם האמינות של כל משתתף (ישנו איסור לגעת בסרט ומי שנוגע בו חייב לדווח על כך ולהתחיל מהתחלה)
  • מגוון משימות צוותיות
  • משימות ביחד עם כלב – כדי לבחון את היכולת לשתף פעולה עם בעל החיים ש"התגייס" גם הוא ליחידה

בסיום הגיבוש ממלאים המשתתפים שאלון סוציומטרי ועוברים ראיון אישי אצל המפקדים ביחידה. בשל האופי הייחודי של השירות ביחידה והחיבור העוצמתי בין הכלבנים לכלבים, גיבוש עוקץ שם דגש רב על האישיות של כל מועמד.

גיבוש עוקץ בנות נמשך יום אחד, כאמור תוך כדי הטירונות, ומי שעוברת אותו וחותמת על כל המסמכים הנדרשים (כולל הארכת השירות ל-36 חודשים) מתקבלת לעוקץ. הבנות האחרות יישארו לשרת בקרקל.

איך תגדילו למקסימום את הסיכוי להתקבל לעוקץ?

גיבוש עוקץ הוא חוויה מאתגרת מאוד. חשוב מאוד להגיע אליו אחרי מעבר גדנ"ע עוקץ וכמובן לאחר שהתאמתנם ונכנסתם לכושר קרבי בלוויית מדריכים מוסמכים ומנוסים, שיכולים לעזור לכם גם בפן המנטלי. מידע אמין ועדכני על המשימות השונות ב-3 הימים מצמצם במידה מסוימת את אי הוודאות ומקל על החלק המנטלי של האתגר. קורס הכנה ייעודי מחזק מאוד גם את הביטחון העצמי ומספק טיפים יקרי ערך לגבי העבודה עם הכלבים (מרכיב שכמובן קיים גם במסגרת גיבוש עוקץ בנות).

אתם מוזמנים להשאיר פרטים ולקבל מידע נוסף אודות הדרכים שבהן המומחים של Xtrain יכולים להגדיל למקסימום את הסיכוי שלכם להתקבל ליחידת עוקץ. נשמח לתת לכם פרטים על גדנ"ע עוקץ ומידע איך להצטיין בו כדי להגיע לגיבוש. שימו לב – הרף עולה משנה לשנה ומי שלא מגיע מוכן במלוא מאת האחוזים מתחיל את הגיבוש בעמדת נחיתות של ממש.

עשוי לעניין אותך גם:

להרשמה לקורס הכנה מקיף לגיבושים בצה"ל:

לא תשתף אח?

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

עשוי לעניין אותך גם...

Call Now Button

איתרנו את המוצרים המומלצים לגיוס במחירים משתלמים