גיבוש לפני גיוס – מה זה אומר?

גיבוש צבאי לפני גיוס
(תמונה: niserin / 123RF Stock Photo)

אם אתם עומדים לפני גיוס לצה"ל, אם סיימתם לא מזמן את התיכון, או שאתם נמצאים בתקופת ביניים  – בין סיום הלימודים לגיוס לצה"ל – אתם בוודאי רוצים לבחור את המסלול הנכון ביותר עבורכם לתפקיד המתאים לרצונות שלכם.

צבא ההגנה לישראל, מטרתו העיקרית היא להגן על גבולות המדינה, בעוד שלשם כך הוא מבצע התאמות של מתגייסים אל מגוון תפקידים, כאשר ביניהם תפקיד מנהיגות, תפקידי מנהלה, גיוס לקצונה ולשאר תפקידים קרביים.

גיוס אל יחידה מובחרת – כיצד עושים זאת?

כאשר אתם מקבלים את צו הגיוס, תקבלו לאחר מכן, גם רשימה של תפקידים שהצבא מציע ספציפית לכם. בכך ישנם כאלה שיקבלו זימון ליחידות קרביות וישנם שישמשו לתפקידי מנהלה. אם אינכם מצליחים לקבל את התפקיד עליו חלמתם, ועשיתם הכול למען המטרה, תוכלו לפנות אל עוד צבאי שיעזור לכם להגיע אל יעדכם. עורכי דין מסוג זה יספקו גם ייצוג במקרים אחרים בהם עומד חייל חסר אונים, מול מערכת צבאית נוקשה.

התאמה ליחידות מובחרות

אם אתם רוצים להתגייס אל יחידה מסוימת, או להגיע אל ה"טופ" מבחינת חיול, כדאי שתתחילו לחשוב על יציאה אל גיבוש. 'גיבוש' הוא חלק מתהליך מיון שמבצע צה"ל עבור גיוס ליחידות מובחרות. בכך יכולות יחידות החיול, להבין אילו מועמדים מתאימים להתמודד עם סיטואציות כאלה ואחרות, זאת בעת מילוי תפקידם.

לאיזה חילות אפשר להתגייס?

כיום, אפשר להתגייס ליחידות קרביות כמו הנדסה, דובדבן, צנחים, השייטת וכדומה, בעוד שישנם מאמנים אישיים ומומחים המסייעים למתגייסים לבצע את הגיבוש בצורה טובה יותר. זאת על ידי אימוני כושר קרבי. אימונים אלה יסייעו להתמודד עם מצבים גופניים פיזיים קשים, בעוד שהחיילים שנבחנים לתפקידים הקרביים – עליהם לעמוד גם בתנאים פיזיים ונפשיים כדי למלא תקפיד כזה או אחר.

יציאה אל אימוני גיבוש

אם אתם רוצים להכנס לכושר 'שיא' לפני הגיוס לצה"ל – חשוב שתתאמנו במסגרת מקצועית. כיום ישנם מאמנים אישיים אשר מסייעים להכין מתגייסים למגוון יחידות מיוחדות, תוך הכנה פיזית אל גיוס ליחידות עלית כמו: חובלים, טייס, סיירת מטכ"ל, שייטת וכדומה. בימי הגיבוש מבצעים המתגייסים את כל הדרוש כדי לעמוד בדרישות ולהגיע אל יחידות מובחרות.

חשוב לדעת! אימונים אישיים וקבוצתיים מותאמים על ידי המומחים ביחס ליחידות ולגיבוש שלהן, זאת על מנת להכין את המתגייס למבחנים, בצורה הטובה ביותר.

מה כוללים אימוני גיבוש לפני הצבא?

אימוני גיבוש כוללים מעבר שלבים שונים כמו אימון יום סיירות, גיבוש מדויק עבור אנשי היחידה, מבחן גיבוש וכדומה. באמצעות אנשי מקצוע מיומנים, אשר כושר צבאי הוא חלק בלתי נפרד מחיי היום יום שלהם – רבים יכולים להכין עצמם לגיוס על הצד הטוב ביותר. אז זה הזמן להתכונן לגיבוש, ולצאת למסע חיוני להעלאת הכושר הגופני הנפשי והמנטלי.

יכול לעניין אותך גם:

להרשמה לקורס הכנה מקיף לגיבושים בצה"ל:

לא תשתף אח?

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

עשוי לעניין אותך גם...

Call Now Button

איתרנו את המוצרים המומלצים לגיוס במחירים משתלמים