גיבוש ימ"ס – המדריך המלא למתגייס

גיבוש ימס מסתערבים

√ הכנה מושלמת לכל גיבוש בצה"ל
מחירים משתלמים לקורסי הכנה מקיפים לצה"ל
√ צוות מאמנים ותיק, יוצא יחידות מובחרות בצה"ל
√ יחס אישי וליווי צמוד לכל מתאמן
√ תכנית תזונתית לכל מתאמן

√ לייעוץ חינם וקבלת הצעת מחיר חייגו:
072-371-832

או השאירו פרטים בטופס:

הימ"ס – יחידת המסתערבים שהוקמה ב-1991 במסגרת המאמצים לספק מענה מקצועי ואפקטיבי לאינתיפאדה – נחשבת כיום לאחד הכוחות האיכותיים ביותר בצה"ל. היחידה משויכת למשמר הגבול, עובדת בשיתוף פעולה מלא עם השב"כ ומבצעת מגוון רחב מאוד של משימות, חלקן הגדול חסויות. הסינון של המבקשים להצטרף ליחידת מסתערבים זו הוא אחד הקפדניים ביותר – לכל מחזור של גיבוש ימ"ס מגיעים 300 חיילים ורק 15 מהם נבחרים להמשיך הלאה. בהתאם, מומלץ להתכונן אליו באופן מושקע ובפרט לעבור קורס הכנה שמשדרג הן את היכולות הפיזיות והן את היכולות המנטליות.

איך מגיעים לגיבוש ימ"ס?

הימ"ס פועלת כאמור במסגרת משמר הגבול. בניגוד לגיבושים אחרים שמתקיימים עוד לפני הגיוס, גיבוש מסתערבים יוצא לדרך כשאתם כבר חיילים לכל דבר ולמעשה כבר אחרי טירונות בת 4 חודשים. על-מנת להגיע אליו נדרש פרופיל של 82 ומעלה בלי סעיפים פוסלים וכמובן להתגייס למשמר הגבול (ולשם כך עליכם לסמן במנילה בעדיפות הגבוהה את מג"ב).

שימו לב – אין צורך בלימודי ערבית בהיקף נרחב בתיכון. כן נדרשת חתימה לקבע (לפחות שנה).

מה כולל גיבוש מסתערבים?

אם ביקשתם לאחר הטירונות לעבור גיבוש ימ"ס (או שאותרתם כמתאימים והאופציה הוצעה לכם), תזומנו ל-3 ימים בבסיס האימונים של מג"ב.

מאחר שאתם כבר חיילים לכל דבר ולאחר טירונות ששדרגה את היכולות שלכם, הרף שמציב גיבוש מסתערבים גבוה מאוד.

  • היום הראשון כולל מבחן בר אור + ספרינטים ל-400 מטר, זחילות ממושכות במיוחד, תרגילי קואורדינציה, אלונקה סוציומטרית ואינספור תיזוזים.
  • ביום השני של גיבוש ימ"ס רמת הקושי עולה: לא "רק" זחילות, ספרינטים ותיזוזים אלא בין לבין גם תרגילי מחשבה, מבחני אמינות, משימות שבוחנות את יכולות המנהיגות שלכם ולקינוח מסע (שלא מעט משתתפים חסונים וקשוחים פורשים במהלכו).
  • היום השלישי והאחרון של גיבוש מסתערבים נפתח בהקפצה, וכולל משימות שמחייבות תפקוד מיטבי וריכוז מרבי תחת לחץ ואחרי מאמצים גופניים אדירים. חשוב להדגיש כי ניתן לנסות לעבור את גיבוש הימ"ס 3 פעמים, כך שגם כישלון אינו סוף הסיפור – אבל כמובן שמומלץ בכל מקרה להגיע אליו מוכנים היטב.

האם ניתן לשרת ביחידת המסתערבים בלי לעבור גיבוש?

כן – נופלי קורס טייס, סיירת מטכ"ל ושייטת 13 יכולים לבקש לשרת בימ"ס גם בלי לעבור את הגיבוש של היחידה. הסיבה לכך היא שנופלי השייטת עברו את גיבוש שייטת 13 הקשה לא פחות וגם מי שעבר את כל הדרך אל קורס הטייס או אל סיירת מטכ"ל ניחן מן הסתם ביכולות הנחוצות ליחידת המסתערבים.

דרך נוספת נקראת פיילוט ימ"ס. על-מנת להיכנס למסלול זה נדרשת בעיקר מוטיבציה גבוהה – אם תצליחו לשכנע את המפקדים שאתם מתאימים ליחידת המסתערבים תתקבלו למסלול הכשרה ממושך של 14 חודשים. בכל 3 חודשים ישנה ועדת הדחה שמבצעת סימון משמעותי, אבל אם תהיו בין הטובים ביותר, תגיעו בסופו של דבר לימ"ס.

איך תמקסמו את הסיכוי לשרת כמסתערבים?

השירות כמסתערבים מצית את הדמיון ומהווה חוויה תובענית אבל מתגמלת מאוד (אגב, דרך נוספת לזכות בכך היא דרך גיבוש ליחידת דובדבן ושירות ביחידה זו ששייכת לחטיבת הצנחנים). קשה מאוד לעבור את גיבוש ימ"ס – כאמור רק המצטיינים שבמצטיינים נבחרים ליחידה, ולכן אי אפשר להסתמך על הטירונות אלא יש להגיע מוכנים לצבא.

המומחים של Xtrain יעזרו לכם לחזק את כל המרכיבים של הכושר הקרבי שנחוצים כדי להצליח, יעברו איתכם גם על התכנים הייחודיים של גיבוש המסתערבים ויעצימו אתכם בהיבט המנטלי החשוב. אתם מוזמנים להשאיר פרטים ולקבל מידע מלא על כל הדרכים שבהן תוכלו בעזרתנו להגיע מוכנים במלוא מאת האחוזים.


עשוי לעניין אותך גם:

להרשמה לקורס הכנה מקיף לגיבושים בצה"ל:

לא תשתף אח?

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

עשוי לעניין אותך גם...

Call Now Button

איתרנו את המוצרים המומלצים לגיוס במחירים משתלמים