איך להיכנס לכושר קרבי מספק לקראת הגיוס?

כושר קרבי לפני הגיוס

לקראת הגיוס בני נוער רבים מתכננים להיכנס לכושר קרבי גבוה, כדי להצליח בימי הגיבושים ובימי הסיירות. הרצון שלהם לעבור את המבדקים ולהצליח כדי להגיע למסלול קרסי בצבא הוא עצום ולכן הם מבצעים מהלך זה במלוא העוצמה הנדרשת.

כושר קרבי לקראת הגיוס

אחת האופציות המוצלחות כדי להיערך לשלבים הללו היא להירשם לקבוצות אשר מתרגלות כושר קרבי לקראת הגיוס. אחד היתרונות הבולטים של הקבוצות הללו הוא בעובדה שהמאמנים והמדריכים הם צעירים שסיימו לא מכבר את שירותם הצבאי והתפקיד שלהם היה מאמני כושר קרבי. לכן הם מכירים את מגוון התרגילים שיתבקשו המלשב"ים לבצע בעת האימונים והמבחנים בגיבושים השונים.

כך הצעירים מבצעים הרבה מאד פעילויות כושר במקומות שונים כמו בשפת הים כדי ליצור הקבלה קרובה ככל האפשר, למיקומים שבהם הם ייבחנו. חלק נוסף של האימונים הספורטיביים קורה בפארק או במקומות סגורים כמו אולם ספורט שבו יש מתקנים שונים שמסייעים להם לבצע את התרגילים הנדרשים.

הגברת הכושר הקרבי על ידי אימונים נוספים

בני נוער רבים שמעוניינים ליצור מהפך ולשפר באופן מהותי את רמת הכושר שלהם, מבצעים בנוסף לכך גם אימוני כושר ביתיים, כך הם רצים על מכשור כושר שקיים בביתם כמו מסלול ריצה ביתי, או בשמו המוכר – הליכון. מתחילים בהליכה, מגבירים מהירות ויוצרים מסלול ריצה בשטח ישר ולאחר מכן גם בשיפוע, כדי להגביר את העצימות בתנאים קשים יותר. תוספת זו מגבירה באופן ניכר את רמת הכושר קרבי של כל אחד מהצעירים הללו והם מרגישים הם הרבה יותר מוכנים לשלב החשוב של הגיוס.

לקראת הגיוס רבים מהם רוכשים הביתה מכשור חדשני בתחום הכושר שיסייע להם מתוך ההיצע של המכשירים החדשים, שיש בהם פונקציות נפלאות ומאד אפקטיביות.

התאמה של אימוני הכושר לתפקידים הצבאיים

מסלול הכושר מותאם לימי הסיירות כמו אלו של סיירת מטכ"ל, לימי הגיבוש של הקומנדו, קורס חובלים קורס טייס ועוד. בני הנוער מופתעים במקרים רבים מההליך של האימונים, כיוון שהם לא חשבו שהדרישה היא כה גבוהה. אין ספק שאילו הם התאמנו לבד, עם חברים ולא בקבוצה מקצועית הם לא היו מגיעים לרמה כה גבוהה ולכן היה חשש שהם לא היו עוברים את המבחנים, כיוון שהאימונים היו שונים מהאימונים שמבצעים בפועל במבחנים.

סיבה משמעותית להצלחה של המתאמנים היא העובדה שמדובר בכמות גדולה של צעירים חדורי מטרה ועם המון מוטיבציה. לכולם חשוב להצליח ולכן הם מדרבנים זה את זה לאורך כל האימונים כדי להגיע לקו הגמר. זה מתחיל בסימולציות קלות ומתגבר לאורכו של הקורס עד ההגעה ליעדים הנדרשים.

בתום כל אימון החברים עייפים מאד אך הם מאד מרוצים מההישגים הספורטיביים שלהם וברור להם שאם יתמידו, הם יעברו את המבחנים הקשים ויתקבלו ליחידה שהם מעוניינים לשרת בה.

להרשמה לקורס הכנה מקיף לגיבושים בצה"ל:

לא תשתף אח?

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

עשוי לעניין אותך גם...

Call Now Button

איתרנו את המוצרים המומלצים לגיוס במחירים משתלמים