ערכת עזרה ראשונה לחיילים

ערכת עזרה ראשונה

במהלך השירות הצבאי, חיילים וחיילות חשופים לכל מיני זיהומים ומחלות. הדבר כמובן נובע משינויים בתזונה, במצב הנפשי וגם בכושר הגופני. אגב, יש גם המון מקרים של חיילים קרביים, שסובלים מתופעות הכוללות גירויים בכפות הרגליים, פטריות ושפשפות. כל אלה מייצרים תחושה לא נעימה ובעיקר מפריעים לתפקוד היומיומי. זה הזמן גם לומר שחשוב מאוד שלא להזניח את הגוף כאשר סובלים מבעיות אלו ולטפל בהן מבעוד מועד, כי לרוב הן לא תעלמנה מעצמן.

פטרת בכף הרגל וגירויים בעור אצל חיילים

תופעות כאלה יכולות להיגרם מכל מיני סיבות, בינהן חשיפה של העור לחום וללחות, הליכה בנעליים סגורות למשך זמן רב, ביצוע אימונים אינטנסיביים בנעליים סגורות, שימוש במקלחות משותפות ברגליים יחפות (מומלץ להימנע מרחצה ברגליים חשופות ויש להצטייד בכפכפים וזאת על מנת למנוע זיהומים שונים כמו אלו שהוזכרו לעיל) ועוד.

על מנת להימנע ממצבים רפואיים לא נעימים כדוגמת פטרת וגירויים, יש להצטייד בערכת עזרה ראשונה. ערכה כזאת יכולה לשמש כל חייל או חיילת ועל כן יש לרכוש אותה בטרם הגיוס וביום הגיוס לקחת אותה בתיק הצבאי.

איך מטפלים?

פטרת כף הרגל – כיום, יש המון תכשירים שיכולים להתאים לטיפול בבעיה. חשוב מאוד להתמיד ולהשתמש בתכשירים האלה לפחות שבועיים עד שלושה שבועות. כאשר מתמידים בטיפול, הפטרת עשויה להיעלם מהעור.

שפשפות – הן שכיחות במיוחד אצל חיילים. טיפול בשפשפת כולל שימוש תכשירים אנטי פטרייתיים. אלו מאפשרים את קטילת הפטרייה שיש בעור, מקררים ומרגיעים את הגירוד והעקצוץ. יש להשתמש בתכשירים לפחות שבוע ולאחר מכן אפשר לראות תוצאות ולבדוק האם הפטרייה נעלמה או שיש צורך בטיפול אחר.

פטריות שמש – גם הן נפוצות אצל חיילים והן מושפעות מתזונה לקויה. מדובר על דלקת בעור שהמאפיינים שלה הם כתמים כהים של פיגמנטציה, קשקשים על החזה וכמו כן כתמים בהירים באזורים שונים בגוף שנגועים בפטריות אלו. על מנת לטפל בה, יש להשתמש בקרם או תרסיס מיוחד. אלו מכילים רכיבים שיקטלו את הפטרייה.

עקיצות וגירודים – יש מצבים בהם חיילים וחיילות נאלצים לישון בשטח. על כן, הם סובלים מעקיצות וגירודים. יש להשתמש במשחות המכילות חומרים אנטי אלרגיים. אלו יקלו על הגירודים וירגיעו את העור.

התכווצות שרירים – חיילים וחיילות סובלים גם מהתכווצויות שרירים וזאת בגלל האימונים והמסעות שהם עוברים במסגרת השירות הצבאי. על כן, מומלץ להקל את האזורים הכואבים עם משחות מתאימות. משחות כאלה יזרזו את תהליך ההחלמה ויפחיתו את הכאבים.

שורה תחתונה

אין ספק שלקראת הגיוס, מומלץ להצטייד בתיק עזרה הראשונה שכולל בתוכו תכשירים ומשחות שעוזרים לטפל ולהקל על כל הבעיות הרפואיות שהוזכרו לעיל. נסו להתייעץ עם הרופא או הרוקח בטרם הרכישה ובכלל בטרם השימוש. מאחלים לכם גיוס קל ונעים!

להרשמה לקורס הכנה מקיף לגיבושים בצה"ל:

לא תשתף אח?

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

עשוי לעניין אותך גם...

Call Now Button

איתרנו את המוצרים המומלצים לגיוס במחירים משתלמים