תואר קדם צבאי – כל מה שרציתם לדעת

תואר קדם צבאי - Extrain

בשוק העבודה הנוכחי אין ודאות מוחלטת שתוכלו להשיג במהלך החיים מסלול קריירה יציב עם הבטחה לניידות כלפי מעלה. אחת הדרכים להשיג יתרון תחרותי היא להתחיל לתכנן את התואר הראשון עוד לפני השירות הצבאי. תואר קדם צבאי זה, או במלים אחרות, תואר במסגרת העתודה האקדמית – מציע לכם כמה יתרונות משמעותיים.

מגוון מסלולי לימוד

גם אם תואר קדם צבאי לא פותח בפניכם את כל מסלולי הלימוד שקיימים במוסדות האקדמיים השונים, כמו למשל לימודי קרימינולוגיה, אין ספק שההיצע העשיר מתפרש על מגוון תחומי לימוד ודיסציפלינות שאחד מהם יוכל להתאים לכם, כמו:

אדריכלות

ביולוגיה

גיאוגרפיה

הנדסה אזרחית וסביבתית

הנדסה ביו-רפואית

הנדסת מכונות

כלכלה / חשבונאות

לוגיסטיקה

משאבי אנוש / שירותי אנוש

פיזיקה

רוקחות

רפואת שיניים

דאטה סאיינס

תואר קדם צבאי – יתרונות רבים לו

להגדיל את ה-network המקצועי שלכם

החברויות ומערכות היחסים שתבנו במהלך הלימודים עם הסטודנטים האחרים שחולקים אתכם את אותם תחומי עניין ואותו מסלול לימודים, יועילו לכם בטווח הארוך.

בתקופה שבה הטכנולוגיה והרשתות החברתיות העסקיות לא מפסיקות להתפתח, האפשרות להישאר מחוברים במשך שנים עם החברים, שאיתם נהניתם ללמוד ואיתם חלקתם את אותם תחומי עניין, הופכת ליותר ויותר קלה. אינטראקציות חיוביות שקיימתם בשיעורים, בספרייה או בקבוצות הדיון המקוונות, יכולות להשפיע באופן מתמשך על ההצלחה העתידית שלכם, כולל במהלך השירות הצבאי. החבר שלומד כעת לידכם יכול להיות זה שימליץ עליכם כמועמד מתאים לעבודת החלומות שלכם, בהמשך הדרך.

ללמוד איך ללמוד

חוויית הלימודים במכללה או באוניברסיטה הופכת אתכם ללומדים לכול החיים. כאשר אתם נמצאים במסלול לרכישת מומחיות בתחום מחקר מסוים, אתם עשויים להשיג הבנה טובה יותר של עצמכם, ואגב כך להגיע לשירות הצבאי בוגרים ומודעים יותר. הבנה זו עשויה לכלול:

לגלות מהי סביבת הלמידה המועדפת עליכם

לגלות כיצד לחקור

לדעת לתעדף מידע

לפתח את נקודת המבט או המסקנות שלכם, באמצעות העובדות שאספתם

המיומנויות שתרכשו בתהליך הלמידה הן כאלה שעשויים לשמש אתכם באופן קבוע בכול סוג של קריירה.

לקבל שכר טוב יותר

אחת הסיבות הבסיסיות ביותר לבחירה בלימודים גבוהים היא הביטחון הכלכלי. אנשים שרכשו תואר ראשון מרוויחים בדרך כלל שכר גבוה יותר בשוק התעסוקה האזרחי, מאנשים ללא תואר אקדמי. קבלת התואר הראשון שלכם, עוד לפני השירות הצבאי, מבטיחה שלאחר השחרור תוכלו די מהר להתחיל להשתכר משכורת טובה.

לחזק את הביטחון העצמי שלכם

כשאתם בוחרים להצטרף לעתודה האקדמית, סביר להניח שכאשר תתחילו את השירות הצבאי כבר לא תהיו אותם נערים חסרי ניסיון, בני 18, שעושים את צעדיהם הראשונים בעולם המבוגרים שמחוץ לבית המגן של ההורים.

צעירים שרוכשים את התואר הראשון בהיותם כבני 20, הופכים לרוב לאנשים שמתקשרים טוב יותר ובטוחים יותר בעצמם. כל תהליך הלימודים באקדמיה, שמלווה בהתגברות על לא מעט ספקות עצמיים ולפעמים גם ייאוש, מוביל בסופו של דבר לתחושות של גאווה והישג. בסיס ידע מעמיק ועשיר יותר יאפשר לכם להגיע לשירות הצבאי כשאתם מסוגלים לתקשר בביטחון רב יותר עם קהל גדול ורחב.

להאריך את ׳חיי המדף׳ שלכם

סיום לימודים לתואר ראשון הופך אתכם אוטומטית לסחירים יותר, ומגדיל את אורך החיים של הקריירה שלכם. ותארו לעצמכם שכול זה קורה עוד לפני ששירתם בצבא.

לאחר השחרור, סביר להניח שמעסיקים ישמחו לקבל אתכם לעבודה, על פני בוגרי צבא אחרים שטרם רכשו השכלה גבוהה. מעסיקים מבינים את העבודה הקשה ואת המאמץ שהשקעתם ברכישת כישורי חשיבה ביקורתית הדרושים להשלמת התואר ראשון, בנוסף לניסיון היקר מפז שרכשתם במהלך השירות הצבאי שלכם.

האמינות – שהצלחתם לרכוש על ידי הגעה לשתי אבני הדרך המשמעותיות: תואר ראשון ושירות צבאי מלא – מעידה על רמה גבוהה של מקצועיות וידע בתחום ההתמחות שלכם. ככול ששוק העבודה ממשיך להיות יותר ויותר תחרותי, מעסיקים יכולים להרשות לעצמם להיות סלקטיביים יותר, ולהציב דרישות הכשרה נוקשות יותר לעובדים הפוטנציאליים.

לבסוף, השלמת תואר ראשון לפני השירות הצבאי היא הישג ראוי לציון. אבל האפשרות להצטרף בקלות רבה יותר לשוק התעסוקה האזרחי, מספקת לכם את ההטבות המוחשיות בעלות המשמעות המתמשכת. כדי לקבל שתי החלטות משמעותיות, חשוב שתערכו מחקר משלכם לפני שתחליטו מצד אחד להצטרף לעתודה האקדמית ולהתגייס כשאתם בעלי תואר ראשון, מצד שני לבחור במסלול הלימודים המתאים ביותר לכישורים ולהעדפות שלכם.

להרשמה לקורס הכנה מקיף לגיבושים בצה"ל:

לא תשתף אח?

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

עשוי לעניין אותך גם...

Call Now Button

איתרנו את המוצרים המומלצים לגיוס במחירים משתלמים