תביעה נגד משרד הביטחון

תביעה נגד משרד הביטחון

אזרחים ישראלים אשר מתגייסים לשירות צבאי סדיר, משרתים בקבע, במילואים או במסגרת כוחות הביטחון, עוברים לא אחת מסע תלאות בעקבת פציעה או בעקבות מחלה.

נזק גופני ונפשי

כל מי שמשרת בתפקידים שונים בצבא או בשירות הביטחון נחשף להרבה מאד אירועים אשר משפיעים עליו בפאן המנטלי והן בפאן הפיזי על כל מהלך חייהם. כל פציעה על כל רבדיה או כל מחלה שהחלה בעת השירות הצבאי היא מקרה לגופו של עניין. מכיוון שהמקרה התרחש במסגרת השירות הצבאי למען המדינה, משרד הביטחון אמור לגלות אחריות על ההשלכות של מקרה זה, אך זה לא תמיד מה שקורה בפועל.

ועדות צבאיות של משרד הביטחון

כדי לקבל את מלא הזכויות וההטבות על פי רמת הפציעה או המחלה, התובע מגיע לאחת הוועדות הרפואיות במסגרת תביעה נגד משרד הביטחון, כדי שיקבעו לו את דרגת הנכות המגיע לו. לכל מחלה ולכל רמה של מחלה יש דרגת נכות המתאימה למצבו של החולה. אך לא אחת אף על פי שמצבו של האדם זה מצדיק את קבלת דרגת הנכות המקסימלית, חברי הוועדה מאשרים לו שיעור נכות נמוך יותר.

לכל סווג יש הטבות וזכויות הקשורות לטיפולים רפואיים, לכיסוי של עלויות רפואיות מסוימות ולקבלת קצבת נכות חודשית ממשרד הביטחון. כאשר ההחלטה היא לאשר שיעור נכות נמוך, נפגעות הזכויות וההטבות של החולה ולכן מדובר בהפסד משמעותי הן כספי והן רפואי ודבר זה ישפיע מאד על מהלך חייו.

היעזרו בעורך דין מומחה

אדם שנפגע מההחלטה של הוועדה הרפואית מחליט לשכור את שירותיו של עורך דין שיגיש תביעה נגד משרד הביטחון, הוא מכיר היטב את המערכת ולכן יודע באיזו אסטרטגיה לפעול, כדי להוציא את מלוא הזכויות עבור הלקוח.

לכן עורך הדין מגיש ערר ומגיע שוב לוועדה רפואית. לאור המיומנות הרבה שלו הוא מדגיש בפני הרופאים את מצבו הרפואי של הלקוח שלו, ההשלכות של הפציעה או המחלה, ופירוט של ההוצאות הכספיות הרבות שיש לו. בנוסף לכך הוא מצרף חוות דעת רפואית של רופא בכיר בתחום התמחות זה אשר מסביר באופן מקצועי את ממצאי הבדיקה המקיפה שהוא עשה.

לאחרונה נושבת רוח חדשה במשרד הביטחון ובהרבה מקרים הוועדה הרפואית מאשרת את אחוזי הנכות הנכונים, כדי שהתובע יקבל את מלוא הזכויות וההטבות כמו נכים אחרים שנמצאים במצב רפואי זהה ולכן הם מקבלים קצבה חודשית בסכום כספי נאה.

להרשמה לקורס הכנה מקיף לגיבושים בצה"ל:

לא תשתף אח?

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

עשוי לעניין אותך גם...

Call Now Button

איתרנו את המוצרים המומלצים לגיוס במחירים משתלמים