מה עושים אם חוויתם רשלנות רפואית בצבא?

עורך דין צבאי מומחה

הצבא הוא לא מקום של משחק ילדים. במשך תקופה משמעותית מחיינו, גופנו הלכה למעשה לא ברשותנו המלאה. במהלך השירות, אנו נדרשים לטיפול רפואי, לאו דווקא עקב מקרה של פציעה לחימה, אלא כטיפול לבעיות "רגילות" המתפתחות בגופנו מעת לעת. כמו כן, במקרים רבים ישנן פציעות במסגרת אימונים צבאיים ובמסגרת גיבושים שונים לצה"ל כדוגמת גיבוש צנחנים, גיבוש מטכ"ל, גיבוש טיס ועוד.

יחד עם זאת, ידוע שהמערכת הרפואית הצבאית אינה מיטבית. החל מזמני המתנה ארוכים עד כדי אבסורד, מה שלעיתים מייאש חיילים מלכתחילה לבקש טיפול, ועד חובשים ורופאים לא מקצועיים שעושים יותר נזק מתועלת, ומזלזלים בבעיות המופנות אליהם.

רוב המקרים הרפואיים נפתרים ללא נזק משמעותי, אם בכלל לחייל – מטופל, אולם לא אחת הטיפול החסר או הלקוי יכולים לגרום לנזק קבוע ומשמעותי שנמשך שנים קדימה לאחר השחרור.

בנוסף יש להדגיש, שבמידה ואתם נתקלים בטיפול רשלני תוך כדי השירות, אל תהססו לפנות לדרגים יותר גבוהים, גם ללא אישור. בסופו של דבר, הבריאות שלכם חשובה יותר מהכל!

לאן ואיך מגישים את התביעה?

במידה וחוויתם רשלנות רפואית בצבא, ראשית עליכם להבין שניתן ואפשר לתבוע את משרד הביטחון (המייצג את הצבא לעניין התביעה), ואל לכם לחשוב שיהיה מדובר בכפיות טובה, או מעשה לא ראוי או לא ציוני.

תרומה ותמיכה במדינה אינה כסות לרשלנות רפואית. את התביעה מגישים לקצין התגמולים שבאגף שיקום נכים – היחידה לתביעות וקביעת זכאות במשרד הביטחון.

עד מתי אני יכול להגיש תביעה?

את התביעה ניתן להגיש החל משלושה חודשים לפני השחרור (גם אם ממשיכים לשירות קבע) ועד שלוש שנים מתאריך השחרור. במקרים חריגים, ניתן להגיש תביעה גם לאחר שלוש שנים. במידה ואתם מגישים תביעה, תחויבו לעבור בדיקות מקצועיות בידי רופאים מומחים שיעריכו האם הנזק הרפואי (פיזי או נפשי) הוא כתוצאה מרשלנות רפואית שמקורה בצבא.

יחד עם הזכות להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית, חשוב להדגיש כי חובת ההוכחה היא על החייל, וזו יכולה להיות משימה לא קלה. הגשת תביעה תכלול איסוף מסמכים רבים, וכמובן הוכחת הטענה כי הרשלנות והנזק הקיימים כיום, מקורם ברשלנות רפואית צבאית.

למה להיעזר בעורך דין?

בכדי להפוך קשיים אלו לקצת יותר קלים מומלץ לפנות ליעוץ וליווי משפטי, אצל עורך דין המתמחה במשפט רפואי צבאי. עו"ד יאפשר  לכם למצות את הזכויות שלכם עד תום, ויאפשרו לכם לקבל מענקים וקצבאות חודשיות למשך תקופה ארוכה ואף לכל החיים.

במידה ואתם חושבים שאתם נפגעי רשלנות רפואית צבאית, לייעוץ עם עו"ד צבאי לחצו.
חשוב מאוד לא לעבור את התהליך הזה לבדכם.

להרשמה לקורס הכנה מקיף לגיבושים בצה"ל:

לא תשתף אח?

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

עשוי לעניין אותך גם...

Call Now Button

איתרנו את המוצרים המומלצים לגיוס במחירים משתלמים