רשלנות רפואית בצבא – מהן זכויות החייל?

√ הכנה מושלמת לכל גיבוש בצה"ל
מחירים משתלמים לקורסי הכנה מקיפים לצה"ל
√ צוות מאמנים ותיק, יוצא יחידות מובחרות בצה"ל
√ יחס אישי וליווי צמוד לכל מתאמן
√ תכנית תזונתית לכל מתאמן

√ לייעוץ חינם וקבלת הצעת מחיר חייגו:
072-371-832

או השאירו פרטים בטופס:

אם חלילה נגרמה לכם רשלנות רפואית במהלך השירות הסדיר או הקבע שלכם, אתם צריכים לעמוד על הזכויות שלכם. והזכויות שלכם אומרות שאתם אכן יכולים לתבוע על רשלנות מהסוג הזה. אמנם לא קל להוכיח רשלנות רפואית, אבל זה אפשרי בעזרת סיוע עורך הדין הנכון. בואו נדבר על תביעה משפטית נגד מערכת הביטחון. 

בין אם אתם מחפשים אחר עורך דין משרד הביטחון או עו"ד רשלנות רפואית בצבא, כנראה שנפצעתם או נפגעתם במהלך השירות הצבאי שלכם. בפועל, אתם יכולים להסתייע בעורכי דין בתחומים שונים, לא חובה לקבל את הסיוע של עורך דין צבאי בלבד. אבל חשוב לזכור, עו"ד צבאי מכיר לעומק את הדינים הצבאיים ומנוסה בהם, ככה שיהיה לו יתרון על פני עורך דין שעוסק בדינים אחרים. אם כך, הטיפ הראשון שלנו אליכם הוא: בחירת עו"ד שמתמחה ומכיר מקרים כמו שלכם. 

 

זכויות חיילי צה"ל במקרה של רשלנות רפואית בצבא

לחיילים בצה"ל ישנן זכויות שונות, חלקן נובעות מחוק הנקרא חוק הנכים (שיקום ותגמולים). על פי החוק שנחקק ב-התשי"ט-1959, חיילים רשאים לתבוע את משרד הביטחון במקרים בהם בוצעה רשלנות רפואית. הרשלנות הרפואית מתייחסת למקרים של פגיעה פיזית, רגשית ונפשית גם יחד. יחד עם זאת, חשוב לקחת בחשבון, לא קל להוכיח שאכן נגרמה לכם עוולה מהסוג של רשלנות רפואית. כל עורך דין צבאי יגיד לכם שהתהליכים האלו עשויים להיות ארוכים, מורכבים ומסורבלים. וזו הסיבה לכך שיהיה חשוב לקבל את הסיוע של עו"ד צבאי או עו"ד משרד הביטחון שמכירים את הדינים האלו של רשלנות רפואית בצבא. 

זכויות רפואיות לחיילים

מתי אפשר להגיש תביעה נגד משרד הביטחון?

חשוב לדעת, את התביעה יהיה ניתן להגיש החל מ-3 חודשים טרם תאריך השחרור משירות החובה בצבא. כמו כן, יהיה ניתן להגיש את התביעה עד שלוש שנים מתאריך השחרור שלכם מהצבא. אם במקרה שלכם מתגלות הוכחות או ראיות במועד סמוך למועד הפגיעה, ניתן יהיה לתבוע גם לאחר תקופה אשר מאוחרת משלוש שנים ממועד שחרורכם. 

זאת, בהנחה שהראיות שהתגלו יכולות אכן לבסס את כתב התביעה שלכם. כמו כן, בעזרת הסיוע של עורך דין צבאי ניתן להגיש תביעה לקצין התגמולים גם במהלך תקופת-פטור זמני משירות הביטחון. במילים אחרות, גם כאשר החייל הוא בעל פרופיל 24. 

 

איתור עורך דין צבאי – מה חשוב לדעת?

בחירת עורך דין צבאי - המחשה

עוד חשוב לדעת, הוכחת כתב התביעה של החייל מונחת על כתפיו ועל כתפי עורך הדין של החייל או החיילת. אל תצפו מהצבא לעשות עבורכם את העבודה, מאחר שזה התפקיד שלכם בלבד. אם אתם מנסים לאתר עורך דין צבאי שייקח את התביעה שלכם, דעו לכם שישנם לא מעט עורכי דין שיסכימו לקבל את התיקים של רשלנות רפואית. אבל יחד עם זאת שיש היצע נכבד של עורכי דין, תזכרו שלא כולם מתמחים ברשלנות רפואית בצבא. 

להרשמה לקורס הכנה מקיף לגיבושים בצה"ל:

לא תשתף אח?

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

עשוי לעניין אותך גם...

Call Now Button

איתרנו את המוצרים המומלצים לגיוס במחירים משתלמים