מתי מקבלים צו ראשון ומה צפוי לכם ביום הגיוס? (המדריך המלא)

מתי מקבלים צו ראשון

אחד העיתויים המרגשים בחייהם של המתבגרים, הוא הזמן בו מקבלים צו ראשון. בסמוך לבלבול שקיים לפעמים, קיימת גם התרגשות רבה לקראת תהליכים רפואיים שונים, ראיונות אישיים, מבחנים ליחידות מסוימות ועוד. אז מה צפוי לכם ביום המרגש?

אז מתי מקבלים צו ראשון ומה צריך להכין מראש?

 מתבגרים מקבלים את הצו הראשון בגיל 16, בעוד שהתאריך המדויק עשוי להשתנות בהתאם לתאריך העברי של הנער/ה. כשאתם מגיעים אל יום הצו הראשון, אתם צריכים להיות מצוידים במספר פריטים. קחו איתכם תעודה מזהה כמובן (אפשר גם דרכון בתוקף או תעודת עולה), מלאו את השאלון הרפואי שקיבלתם בדואר (או במייל), ספקו את בדיקות השתן הרלוונטיות (בדיקות שתן חייבות לספק מידע רפואי אודות 3 חודשים אחורה), פרטים של קופת החולים שלכם, פרטים של הוריכם, אסמכתאות על לימודים ותעודות רלוונטיות.

יום הגיוס הגדול, צו ראשון ודברים לזכור

יום הגיוס לצה"ל הוא יום גדול בהחלט, ולא סתם אחד הביטויים הנפוצים בחיפושי גוגל, הוא: מתי מקבלים צו ראשון ומה צריך לעשות (לתשובה לחצו כאן). אם אתם מתכוננים לקראת גיבושים לצה"ל עבור יחידות מובחרות, כדאי להגיע גם מוכנים לצו הראשון, היות ואתם עומדים לעבור מבחני דרך שיקבעו את עתידכם בצה"ל. אגב, מומלץ להתחיל לבנות כושר קרבי לפחות מספר חודשים לפני צו ראשון. אל תחכו להיות קצרי נשימה במהלך יום הגיוס שלכם.

כאמור, ישנם מספר דברים שעליכם להביא איתכם ביום הצו הראשון, אך הדבר הכי חשוב שכדאי לכם להצטייד בו, הוא אורח רוח וסבלנות. היו מוכנים לכך שהצבא, כמו הצבא, הוא מערכת די מסורבלת. אתם עומדים לעבור יום די מעייף, אך כדאי "לתת" את כל מה שיש בכם. לכו לישון בשעה מוקדמת ביום שלפני ואכלו ארוחת בוקר מזינה ולא כבדה לפני היציאה מהבית. אוכל צבאי הוא לא תענוג גדול…

סבלנות ונשימה עמוקה – כלים חשובים לצו הראשון

אם שאלתם את עצמכם לאחרונה מתי מקבלים צו ראשון לצבא, כנראה שאתם מגיעים כבר לגיל 16 אוטוטו, גיל שמאופיין בהורמונים וחוסר סבלנות. זה בסדר וזה הטבע, אף אחד לא שופט אתכם לרגע או מבקר אתכם, אך באותו היום של הצו, כדאי להכין מראש סבלנות בתיק היכולות המיוחדות שלכם. אל תותירו רושם של אנשים לחוצים בראיונות וגם לא של אנשים המתעייפים בקלות, מאבדים סבלנות בקלות ועוד. בשורה התחתונה, יום הגיוס הגדול ייקבע לפי דברים שאמרתם בראיונות שבצו הראשון, במבחנים שביצעתם ועוד. קחו נשימה עמוקה והיו מוכנים ליום מעט ארוך.

אם אתם מרכיבים משקפי ראייה, אתם מתבקשים לספק גם בדיקה של חדות ראייה. הבדיקה צריכה לכלול גם בדיקה של קרקעית העין לאנשים המרכיבים משקפיים עם מספר של 4 ומעלה. במידה ואתם מרכיבים עדשות ראייה אך אין בידכם בדיקת חדות ראיה, אתם צריכים להסיר את העדשות כ-24 שעות לפני הצו הראשון.

כיצד כדאי להתאמן פיזית לקראת יום הגיוס הגדול?

בדרך כלל, לפני יום הגיוס המרגש, ישנה תקופה ארוכה או קצרה בה בני הנוער כבר לא לומדים וזוכים לחופש מסוים לפני הגיוס. באותה התקופה, במיוחד אם אתם מתכננים גיוס קרבי ולסיירות, כדאי מאוד לחזק את הכושר שלכם בעודכם מתאמנים עם קבוצות אימון, או עם מדריכי כושר המתמחים בבניית כושר בזמן קצוב.

אמנם לא באמת ניתן להגיע לתוצאות מירביות בזמן קצוב ומהיר, אך זה בהחלט יכין אתכם טוב יותר לקראת היום שתתגייסו שהולך וקרב.

להרשמה לקורס הכנה מקיף לגיבושים בצה"ל:

לא תשתף אח?

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

עשוי לעניין אותך גם...

Call Now Button

איתרנו את המוצרים המומלצים לגיוס במחירים משתלמים