איך לטפל בפציעות פנים שנגרמו בצבא?

פציעה בשן בצבא

מדינת ישראל היא לא מקום בו קל לחיות. אנחנו מכירים כולנו את המציאות הביטחונית אליה אנחנו מתעוררים בכל בוקר. אנחנו נדרשים בכל יום לגלות אומץ ונחישות, כדי שנוכל להמשיך לחיות על האדמה הזו ולגדל בה את ילדינו. השירות הצבאי הוא כמובן חובה עבור כל נער ונערה בני שמונה עשרה. במהלך השירות הצבאי, עלולים להיפצע. בין אם בשל תאונה באימון או בגלל פעילות מבצעית. כמובן שהדבר תקף גם במסגרת גיבושים לצה"ל, ובעצם בכל פעילות גופנית מאומצת. אנחנו כאן כדי לספר לכם על הזכויות שלכם ובעיקר כדי לשתף אתכם במידע אשר יעזור לכם למצוא מזור במידת הצורך.

אילו פציעות עלולות להיגרם בעקבות השירות הצבאי?

ללא ספק, ניתן למנות אינספור פציעות וחבלות אשר עלולות להיווצר כתוצאה מפעילות בשירות הצבאי. אבל במאמר הנוכחי אנחנו נתייחס בעיקר לחבלות באיזור הפנים. תאונות יכולות להביא לשינוי מנח הלסתות, שבר באף, התפתחות של צלקות, אובדן שיניים וכן הלאה. האתגר במקרה הזה הוא משמעותי. מצד אחד, אנחנו בדרך כלל לא מדברים על חבלה אשר נחשבת מסכנת חיים חלילה. במקרה הזה הטיפול כמובן ניתן במקום ותהליך השיקום במידת הצורך יתנהל רק מאוחר יותר. אבל מהצד השני, הפציעה בהחלט יכולה להביא לשינוי אסתטי בפנים. כל אחד מאיתנו רוצה להרגיש טוב מול המראה, כאשר הוא מתעורר בבוקר. תחושת אי נוחות כזו או אחרת יכולה להביא איתה ירידה בביטחון העצמי, דכדוך ואפילו דיכאון.

אבל כדאי לומר כבר עכשיו כי היום אנחנו יכולים להצביע על מגוון רחב של טיפולים אשר יש בכוחם לסייע לאותם פצועים. אנחנו יודעים כי קיימים בידינו הכלים אשר ישפרו את מראה הפנים וישיבו אליכם את תחושת הערך והביטחון העצמי שאבדו לכם.

אבחנה וקבלת החלטה בנוגע לאופי הטיפול

השלב הראשון בדרך לטיפול הוא האבחנה. מטרת האבחנה היא קודם כל לעשות סוג של תיאום ציפיות. אנחנו רוצים לראות עד כמה חמור המצב. נרצה להחליט לאן אנחנו שואפים להגיע וכמובן, נחליט על סדרת הטיפולים הדרושים לנו עבור התהליך. אנחנו כמובן נעשה הכל כדי לא רק להגיע לתוצאה במישור האסתטי, אלא גם לשפר את איכות חייו של המטופל. כל התחום של טיפולים כירורגים בפנים, אם אלו טיפולי פה ולסת או טיפולים אחרים דורשים מיומנות גבוהה והיכרות מעמיקה עם שיטות הטיפול החדשניות ביותר. רק לאחר האבחנה נוכל לבצע את הפרוצדורה הלכה למעשה.

הכניסה לטיפול, ומה כדאי לדעת על תהליך ההחלמה?

גם אם אנחנו מדברים על ניתוח פה ולסת וגם אם מדובר על טיפול באיזורים אחרים בפנים, אל תשכחו כי אנחנו מדברים על ניתוח. נכון, מדובר על פרוצדורה שכיחה באופן יחסי וכזו אשר מטופלים רבים יוצאים ממנה מרוצים. בכל זאת, אנחנו מדברים על תהליך מורכב ממנו הגוף צריך את הזמן שלו כדי להתאושש. לכן, אנחנו תמיד ממליצים לשמור כמה ימים לאחר הטיפול להחלמה. אנחנו נציין באותה נשימה כי ישנם טיפולים אשר נוכל לראות את התוצאות שלהם באופן מיידי. ישנם מקרים בהם ייקח קצת זמן עד שנראה תוצאות. למשל, תהליך החלמה מניתוחי פה ולסת הוא בדרך כלל מהיר יחסית. אבל לאחר ניתוחי אף גם אם הנפיחות יורדת אחרי עשרה ימים, רק אחרי שנה האף יגיע למימדים אליהם כיוונו לכתחילה. אל דאגה, זה לא אומר כי לא תוכלו להראות את פניכם לאורך שנה. אבל זה כן אומר כי תדרש כאן סבלנות.

הבריאות שלכם היא לא משחק

אתם הולכים לצבא כדי לתת הכל למדינה אותה אנחנו כל כך אוהבים. עם זאת, אל תשכחו את עצמכם. הבריאות שלכם יקרת ערך. הפקידו את הטיפול בכם בידיים של אנשי מקצוע עם ניסיון וידע מקצועי רב.

*** תמונה: Canva Pro

להרשמה לקורס הכנה מקיף לגיבושים בצה"ל:

לא תשתף אח?

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

עשוי לעניין אותך גם...

Call Now Button

איתרנו את המוצרים המומלצים לגיוס במחירים משתלמים