עורך דין צבאי – איך לבחור נכון?

עורך דין צבאי

מערכת המשפט הצבאית מתנהלת בצורה שונה ממערכת המשפט הכללית אותה כולנו מכירים. אך זה לא שהכול שונה ולא כל עבירה נעשית חמורה יותר או פחות במשפט הצבאי.

לא בכל המקרים אכן יהיו הבדלים חדים אך באופן כללי המשפט הצבאי אינו מתנהל כמו המשפט הפלילי הכללי.

המשפט הצבאי למעשה מבוסס על המשפט הפלילי אך מערכת זו דורשת התמחות מסוג אחר. היות וישנם ניואנסים רבים אשר מבדילים בין המשפט הצבאי מהמשפט הפלילי.

מסיבה זו, כאשר ישנו צורך בפנייה אל עורך דין צבאי, יש לדעת כי היות והצרכים הם למעשה שונים מבסיסם, יהיה צורך לפנות אל עורך דין המכיר את התחום והוא מסוגל להעניק את המענה המושלם והמקצועי.

מה ההבדל בין המשפט הצבאי למשפט הפלילי?

אז מה בעצם ההבדל בין המשפט הצבאי ביחס למשפט הפלילי? ראשית, קיים ההבדל המהותי מבחינת האנשים הנידונים במשפטים צבאיים.

חיילים או משרתי קבע אשר עברו עבירות פליליות מכל סוג שלא יהיה, אמורים להיות נידונים במשפט צבאי. היחס אל אותם חיילים הינו שונה.

מסיבה זו אמור עורך הדין שמייצג את החייל או את איש הצבא, להיות בקי בכל מה שמרכיב את מערכת המשפט הצבאית על מנת שהוא אכן יהיה מסוגל להעניק לחייל את הליווי המקצועי המלא.

זהו בעצם עורך דין צבאי.

מבחינת דיני המעצר הדברים שונים לעומת המשפט האזרחי הפלילי וכך גם סוגי העונשים הם שונים או רמת הענישה אינה דומה ובפועל ישנם הבדלים ושינויים רבים ביחס למשפט האזרחי על כל מה שנגזר מזה.

מונעים ענישה בלתי מידתית

חשוב לדעת כי במקרה ועורך הדין או המייצג של הנאשם אינו מכיר את ההתנהלות הצבאית והוא אינו מודע להבדלים הקיימים במשפט הצבאי לעומת המשפט האזרחי, הרי שהדבר עשוי להוביל לכך כי הנאשם שלא ייהנה מייצוג הולם יסבול גם מענישה לא מידתית והדבר ישפיע על כל עתידו.

איך בוחרים את עורך הדין הצבאי?

למעשה, עורך דין צבאי לא חייב להיות אדם שהוא בעל עבר צבאי. אך הוא חייב להכיר מבפנים את כל המערכת על כל פרטיה. כך הוא יוכל לייצג נאמנה את מרשו.

לכו על בטוח

כל נאשם שואף להקל את גזר דינו ואם אפשר אף לבטל לגמרי את כתב האישום. אם פונים אל עורך דין מקצועי ומנוסה הרי שאפשר יהיה לקוות כי אכן יהיו שינויים בגזר הדין או אף בכתב האישום.

אז פנו אל עורך הדין הנכון.

להרשמה לקורס הכנה מקיף לגיבושים בצה"ל:

לא תשתף אח?

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

עשוי לעניין אותך גם...

Call Now Button

איתרנו את המוצרים המומלצים לגיוס במחירים משתלמים