עבודה בחברת אבטחה לאחר הצבא

מאבטח קרבי

אם סיימתם שירות צבאי קרבי ואתם מעוניינים לעבוד בתחום כלשהו בכדי לחסוך כסף לטיול הגדול של אחרי צבא, ללימודים או לכל תחום אחר, כדאי שתדעו כי אחת המשרות הטובות ביותר כיום עבור לוחמים בקרבי שהשתחררו מצה"ל היא עבודה בתחום האבטחה.

חשוב לדעת כי עבודה באבטחה היא עבודה קלאסית עבור חיילים משוחררים הן מבחינת השעות הנוחות, הן מבחינת העובדה שניתן להרוויח בעבודה כסף טוב והן מבחינת העובדה שמדובר על עבודה מאתגרת שמתאימה מאוד לצעירים שהיו במסגרת צבאית ומיוחד כאלה שעשו שירות קרבי. ניתן למצוא מגוון עבודות בתחום האבטחה, לרבות אבטחת גני ילדים, קניונים או מוסדות ציבור שמהוות עבודות פשוטות יחסית בתחום וכלה בעבודות אבטחה מורכבות ומאתגרות אשר מתאימות בעיקר לחיילים ששירתו בתפקידים קרביים כגון: אבטחת אישים.

סיום שירות קרבי בצה"ל ועבודה באבטחה

שירות קרבי בצה"ל הוא ללא ספק שירות משמעותי מאוד. במסגרת שירות זה הופך המתגייס לחייל מן המניין, מפתח את הכושר הגופני שלו, לומד על מנהיגות, לומד כיצד להתאקלם במציאות הצבאית, כיצד להתמודד עם תנאי שטח, כיצד להשתמש בנשק, כיצד להתמודד עם אתגרים שונים ועוד. במסגרת הצבאית הקרבית מכינים את החייל להתמודד עם סיטואציות שונות של לחימה מול אויב על מנת להכין אותו לזמן אמת שבו הוא יידרש לצאת למבצעים צבאיים שונים או להילחם במלחמות. אין ספק שחייל שסיים שירות צבאי קרבי יוצא עם ארסנל של ידע, עם כושר קרבי גבוה ועם כלים ומיומנויות שמאפשרות לו להשתלב בצורה הטובה ביותר בתחום האבטחה.

לא סתם בוחרים צעירים רבים לעבוד בתחום האבטחה מיד עם השחרור שלהם משירות קרבי בצה"ל. מדובר על עבודה שלמעשה מהווה תחום מאוד דומה לשירות שלהם. חיילים שהשתחררו משירות קרבי, יכולים להשתלב במשרות אבטחה מורכבות יותר, אשר בהתאם מקבלים בהן שכר גבוה. מעבר לכך, המשרות הללו לא פעם יהיו כרוכות באתגר ובעניין עבורם וגם יאפשרו להם להרגיש שהם מנצלים את כל מה שלמדו במסגרת השירות הצבאי הקרבי שלהם בעבודתם. ניתן לומר שלא פעם משרות בתחום האבטחה מאפשרות לחייל שהשתחרר משירות קרבי להמשיך להיות חייל מבחינת המיומנויות והאחראיות, אך עם משכורת טובה הרבה יותר משל חייל.

כיצד תבחרו משרה באבטחה לאחר שירות צבאי?

אם סיימתם שירות צבאי ואתם מעוניינים לעבוד בתחום האבטחה, כדאי שתמצאו את המשרה שתתאים לכם ביותר בתחום: קודם כל, חשוב שתגדירו את סוג המשרה שאתם מחפשים. משרות אבטחה הן משרות מגוונות מאוד ועל כן חשוב להגדיר מראש את סוג המשרה שאתם חפצים בה בתחום האבטחה ובהתאם לכך לסנן משרות שמתאימות לכם בחיפוש אחר המשרה המבוקשת.

אם החלטתם שאתם מעוניינים לעבוד בתחומי האבטחה המאתגרים והרגישים כגון: אבטחת מוסדות בטחונים, אבטחת אישים ועוד, אין ספק שעליכם להיות בעלי רקע קרבי. חשוב שתכתבו בקורות החיים שאתם מגישים למשרה את הרקע שלכם בשירות קרבי.

חשוב שתבדקו מראש מה בדיור כוללת המשרה. ישנן משרות אבטחה אשר דורשות עבודה במשמרות גם בסופי שבוע וגם בלילות וכאלה שמתמקדות ביום בלבד. לפני שאתם מתחילים לעבוד, מומלץ שתבדקו מה בדיוק דורשת המשרה הספציפית והאם הדרישות הללו מתאימות לכם. אם אינכם פנויים בסופי שבוע או בלילות, כדאי שלא תבחרו במשרה הדורשת זאת.

חשוב שתזכרו שעבודות אבטחה דורשות אחריות ורצינות רבה. בסופו של דבר, התפקיד של המאבטח הוא לדאוג לשלום הציבור והמבקרים במקום מסוים ועל כן, עליו להפגין מוטיבציה ואחראיות. עליכם לשדר בראיון העבודה לחברת אבטחה שאתם מבינים מה מצופה מכם ואת גודל האחראיות של המשרה.

להרשמה לקורס הכנה מקיף לגיבושים בצה"ל:

לא תשתף אח?

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

עשוי לעניין אותך גם...

Call Now Button

איתרנו את המוצרים המומלצים לגיוס במחירים משתלמים