מכוונים לקרבי אך הפרופיל בעייתי? ישנו מענה!

חיילים מתכוננים לקרב

רבים מבני הנוער חולמים על שירות משמעותי. מבקשים לתת מעצמם ובו זמנית להוכיח לעצמם שהם יכולים. אותם נערים ונערות מתאמנים, עושים הכנות וחולמים על חופשות קצרות, בגדים מיוזעים וחוויות מיוחדות, אך אז מגיע הפרופיל הצבאי ומשנה תכניות. מזדהים? ובכן אם גם אתם מבקשים להגשים חלום ולהתגייס ליחידה מסוימת, ואם גם אתם מבקשים להילחם טרם מגיעים לבקו"ם בעקבות פרופיל נמוך, מוזמנים להבין מהו תפקידו של הפרופיל הצבאי, ממה הוא מושפע ואף כיצד ניתן לשנות אותו. לרשותכם מידע חשוב שעשוי להשפיע באופן משמעותי על השנתיים/שלוש הקרובות.


ממה מושפע פרופיל צבאי?


טרם יוצאים לקרב, יש להבין על מה מדברים. ובכן פרופיל צבאי משפיע על אופי התפקידים שניתנים. הציון הוא דו ספרתי ונע בין 21 ל97, כאשר עבור כניסה לתפקידים קרביים נדרשים להחזיק בפרופיל שמעל 64. הציון ניתן במהלך הצו הראשון והוא מושפע מבעיות כרוניות, היסטוריה רפואית, מסמכים רפואיים ומבדיקות שנערכות במקום. פה ראוי לציין שהרבה פעמים כן ניתן להעלות את הציון, אם כי מדובר במשימה סבוכה שדורשת ידע מקצועי.


השלבים הנחוצים עבור העלאת פרופיל צבאי


דבר ראשון שמומלץ לעשות זה לחבור לעורך דין שבקיא בנהלי הצבא, שמתמחה בתקנות שמשפיעות על קביעת הפרופיל ושבקיא במונחים מענף הרפואה. עורך דין צבאי ינחה את סך התהליכים וייצג באופן רשמי ויעיל. באופן כללי ניתן לומר שיש להיות ערוכים לשלבים הבאים: ראשית נדרשים להכין מכתב ייעודי שמיועד למפקדת בסיס הקליטה והמיון. בעת הכנת המכתב יש להציף את אותם אלמנטים שפגעו בפרופיל. השלב הבא יהיה איסוף מסמכים. מסמכים אלו צרכים להתייחס לממצאים רפואיים רלוונטיים. אם כל זאת לא סייע בהשגת הפרופיל הרצוי, טוב לדעת שעדיין אין לאבד תקווה, אם כי כן רצוי לעבור לשלב הבא. השלב הבא יהיה הופעה בפני ועדה ייעודית: ועדה רפואית.


אין למהר לאבד תקווה


רבים מהחיילים המיועדים טועים לחשוב שאם גוף רציני, משומן וגדול כמו צבא נתן פרופיל, דבר לא יוכל להשפיע עליו לשנות את הציון. עם זאת, זה המקום להבין שגם גוף מדהים כמו צבא וגם גוף שאין לו שום אינטרס לתת פרופיל נמוך, יכול לעשות טעות. מכאן שאם מייחלים לקבל תפקיד קרבי, אך הפרופיל הנוכחי מציב קושי, טוב לדעת שאין מדובר בסוף המסלול, אלא עדיין ישנה הזדמנות לשנות את השיבוץ. כיצד? כפי שציינו נוכחות של דמות מקצועית מאוד חשובה. עורך דין צבאי עשוי להשפיע על סך המשוואה, ואף יידע מראש מהם הסיכויים להצליח להעלות את הפרופיל. עורך דין צבאי יסייע להציג חוות דעת שתומכת בראיות, יוודא שהבקשה נבחנת בצורה יסודית ואף יוודא שסך הטיעונים מוגשים בצורה מקצועית ורלוונטית.


מה שהפרופיל לא מספר לנו


לבסוף נציין שבכול הנוגע להעלאת פרופיל, מעורבות של עורך דין צבאי הכרחית, ופה נבקש להציג אספקט מרכזי. מצד אחד החייל כן מקבל מידע מפורט לגבי הסטטוס של הפרופיל, אך מצד שני המספר אינו מגלה דבר בכול הנוגע לסיבה שהובילה לפגיעה. ההגדרה המילולית אינה מפורסמת, כך שקשה לדעת אם השינוי הרצוי אכן אפשרי. מכאן שאם נסכם, נציין שלא כ"כ מהר משנים פרופיל, אך גם אם נדמה שהפרופיל סופי, אין להרים ידיים. לא מעט מקרים מוכיחים שאם אכן נחושים ומצוידים בתמיכה מקצועית, ניתן לשפר את הפרופיל, כך שכן זוכים לעבור את תקופת הצבא באופי הרצוי – לצד תחושת משמעות וסיפוק רב. בהצלחה!

להרשמה לקורס הכנה מקיף לגיבושים בצה"ל:

לא תשתף אח?

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

עשוי לעניין אותך גם...

Call Now Button

איתרנו את המוצרים המומלצים לגיוס במחירים משתלמים