מדרסים לריצה – כמה הם חשובים בשירות הקרבי?

מדרסים לריצה

צעירים המיועדים לשירות קרבי, לרוב מכינים עצמם מבחינה מנטלית ופיזית, במטרה להגיע במוכנות מקסימלית, לצורך עמידה בהצלחה באתגרים הלא פשוטים שהשירות הצבאי מביא איתו. הכנה לקויה עלולה להביא עמה פציעות טורדניות, אשר יופחתו עם שימוש במדרסים לריצה, להם יתרונות רבים.

תנאי שירות קרבי

הגיוס לצה"ל מביא עמו התמודדות תמידית בשני מישורים עיקריים:

המישור המנטאלי –  השירות הצבאי מוביל לשינוי חשיבתי ותפיסתי כלומר, עליך להתמודד עם אחריות, תנאי שירות קשים והתמודדות עם מצבי קיצון. לצורך כך, עליך לעבור הכנה מנטלית טרם הגיוס, לשנות דפוסי חשיבה ולהתאימם לסיטואציות מורכבות, אותם לא הכרת בעבר.

המישור הפיזיולוגי – העומסים הפיזיים העוברים על הגוף תוך כדי השירות הקרבי, יוצרים מעמסה רבה על מערכות השלד והשרירים, ואף מובילho לפציעות במקרה של עומס יתר שהגוף אינו יכול לעמוד בו. חשוב מאוד להגיע לשלב הגיוס מוכנים מבחינת כושר קרבי, מוכנים לעמידה בעומסים משתנים, לדעת לחלק עומסים ולהעלות את רמת סיבולת לב ריאה, אשר תעזור בהתמודדות עם תנאי פיזיים מאתגרים וקשים.

עומסים ופציעות בעת ביצוע פעילות גופנית

פעילות גופנית עלולה להוביל לפציעות במידה והיא לא נעשית בצורה בטוחה, תוך שמירה על כללים בסיסיים, חלוקת עומסים ושימוש באביזרים תקניים. אחת הפציעות הטורדניות בעת פעילות כושר גופני, היא דורבן ברגל, מצב בו מופעל לחץ רב על הרגליים, אשר מוביל למתיחה מוגברת ברקמות הגידים, היוצרת קרעים קטנים הגורמים לדלקת טורדנית שמצריכה טיפול תרופתי ומנוחה ממושכת, העלולה לפגוע בכושר הגופני ובמוכנות הפיזית, בין אם זה למטרות ספורט, ובין אם זה למטרות מוכנות לכושר קרבי.

מדרסים למניעת פציעות

בשנים האחרונות, ישנה עלייה במודעות לשימוש במדרסים, אשר מסייעים למנוע פציעות ושינויים מבניים, הגורמים לדלקות חוזרות ונשנות. כאשר נשתמש במדרסים לריצה נפחית משמעותית פציעות טורדניות כגון דורבן, שברי מאמץ, קרעים בשרירים ובגידים, ומתיחות קשות. מדרסים לריצה מחלקים בצורה מיטבית את העומסים על המבנה האנטומי ברגליים, ומסייעים בפיזור הלחץ על כל האזורים, ולא על אזור ספציפי שסופג את כל ההדף מהריצה. מדרסים לריצה מיוצרים מחומרים אלסטיים, ומיועדים לבלום זעזועים כבדים ומניעת העברתם לגופנו.

כיום, הטכנולוגיה נכנסה לתמונה, ויותר חברות משתמשות בעזרים טכנולוגים, בכדי ליצור התאמה מושלמת של המדרס לכף הרגל. חשוב להבין, כי אצל חיילים קרביים וספורטאים אשר צריכים לעמוד בעומסים פיזיים קשים מידי יום, ישנה חשיבות גדולה מאוד בשימוש במדרסים, שכן העומסים עמם הם מתמודדים, גדולים פי שלושה מכל אדם אחר, ומכאן החשיבות בשימוש במדרסים למניעת פציעות מיותרות, קריטית לתפקודם.

להרשמה לקורס הכנה מקיף לגיבושים בצה"ל:

לא תשתף אח?

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

עשוי לעניין אותך גם...

Call Now Button

איתרנו את המוצרים המומלצים לגיוס במחירים משתלמים