מהם סוגי הכלבים של יחידת עוקץ?

כלב ביחידת עוקץ

יחידת עוקץ היא יחידה צבאית לכל דבר, עם הבדל אחד שמייחד אותה משאר היחידות בצבא. היחידה היא זו שאחראית על הפעלת כלבים בצבא. בצבא נעשה שימוש בכלבים לטובת מטרות מגוונות, כאשר לכל מטרה מותאמים כלבים שונים, לפי התכונות והנתונים של הכלבים עצמם. אנחנו כאן כדי לתת לכם סקירה על הכלבים השונים הקיימים ביחידת עוקץ.

כלבים בשירות הצבא

השימוש בכלבים בשירות הצבא הוא כמובן לא המצאה של הצבא הישראלי, ובצבאות רבים ברחבי העולם נעשה שימוש בכלבים. הכלבים נועדו למגוון מטרות בהן תקיפה, חיפוש, גישוש ועוד. הכלבים שנמצאים בשירות צבאי עוברים אילוף ארוך שמכשיר אותם למשימה שלשמה הם נועדו. ביחידת עוקץ מוחזקים מספר סוגי כלבים, וכאן תקבלו סקירה על שניים מהם.

השימוש בכלבים נועד עבור שתי מטרות. ראשית, ישנן משימות שאותן הכלבים מבצעים טוב יותר מאשר בני האדם. משימות של מרדפים, זיהוי  חומרי נפץ ואיתור נעדרים מבוצעות לא פעם על ידי כלבים בצורה יעילה יותר. שנית, לעיתים הכלבים נועדו כדי לשמור על חיי הלוחמים שמפעילים אותם, והדבר אמור בעיקר ביחס לכבלי תקיפה שנשלחים למשימות שמהן לא פעם הכלבים לא חזרו בחיים.

רועה בלגי

הרועה הבלגי, שכפי שמבינים משמו הוא כלב שמקורו בחוואים בלגים שעשו בו שימוש לצרכים שלהם. הרועה הוא כלב נאמן מאוד, ולאחר תקופת אילוף ניתן לייצר חיבור מיוחד בינו לבין המפעיל שלו. ביחידת עוקץ כלבי הרועה נמצאים בשימוש קבוע, בעיקר עבור משימות של תקיפה, מרדפים וזיהוי חומרי נפץ במקרה הצורך.

רועה גרמני

הרועה הגרמני הוא כלב אימתני במיוחד, שמקורו כמובן מגרמניה. כלב הרועה נחשבת לכלב ממושמע במיוחד, ולא מעט אנשים בוחרים להחזיק אותו בבית, בלי קשר לעבודה הרבה שנעשית בעזרתו בשירות כוחות הביטחון. ביחידת עקוץ הכלבים הללו משמשים עבור איתור חומרי נפץ, שמירה וחיפוש נעדרים.

כלבים גדולים למכירה

בישראל לא מעט אנשים מחפשים לקנות כלבים גדולים. אין ספק שכלב גדול הוא עניין שמשרה ביטחון על הסביבה שלו, אולם יחד עם זאת חשוב לדעת שכאשר מחפשים כלבים גדולים למכירה יש לדבר גם צדדים פחות נוחים. כלבים גדולים דורשים בדרך כלל שטח גדול יותר, והבעלים שלהם נדרשים להיות יותר קשובים לצרכים שלהם.

עבור מי שמתגורר בדירה קטנה או באזור בלי הרבה שטחים פתוחים, החזקה של כלבים גדולים יכולה לגרום סבל לכלב ואף בסופו של דבר גם להפנות את הזעם של הכלב כלפי הבעלים שלו.

לסיכום

ביחידת עוקץ נעשה שימוש במגוון כלבים לצורך משימות שונות. לכל משימה מותאם הכלב שלה, כאשר הכלבים המרכזיים שבהם נעשה שימוש הם רועה בלגי ורועה גרמני. אם אתם מחפשים לקנות כלבים גדולים, חשוב לדעת שלהחזקה של כלב גדול יש מחירים. חשוב לטפל בכלבים הללו בצורה ניאותה כדי שהם לא יפגעו בבעלים שלהם.

להרשמה לקורס הכנה מקיף לגיבושים בצה"ל:

לא תשתף אח?

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

עשוי לעניין אותך גם...

Call Now Button

איתרנו את המוצרים המומלצים לגיוס במחירים משתלמים