כומתה ירוקה בהירה – הכומתה של נח"ל וקרקל

הכומתה שלכם מצביעה על התפקיד שלכם בצבא, גם אם לא ניתן לדעת במדויק במה אתם עוסקים על פי צבע הכומתה. למי שייכת כומתה ירוקה בהירה בצבא? מהם המאפיינים של חטיבות שונות בצה"ל? במאמר זה נעסוק בדיוק בנושאים אלו.

כומתה ירוקה בהירה היא כומתת הנח"ל וגם הכומתה של יחידת קרקל. הנח"ל היא חטיבה לוחמת בצה"ל, שהמתגייסים אליה יצטרכו לעבור מבדקים רבים, מבחני כושר ועוד. הכומתה של נח"ל נחשקת על ידי אלפי חיילים במהלך כל שנת גיוס, אך רק מעטים זוכים לחבוש אותה.

הבדלים בין גווני הכומתות הירוקות בצבא

לעין הבלתי מיומנת, כומתה ירוקה כהה של חיל המודיעין עשויה להיראות דומה לזו של חטיבת הנח"ל. יחד עם זאת, מדובר בחיילים אשר מבצעים תפקידים שונים בצה"ל. מקור צבעה של כומתת הנח"ל טמון בפירוש המילה "נח"ל".

ראשי התיבות מייצגים את המילים נוער חלוצי לוחם (נח"ל), מה שמאוד מאפיין את התקופה החקלאית הישנה בארץ ישראל. היות וחקלאות מעלה אסוציאציה ימידית של ירק וירוק, הוחלט כי כומתת הנח"ל תהיה כומתה ירוקה בהירה.

ישנה כומתה ירוקה בגוון נוסף, אך מעט שונה, בצבא – כומתת בקו"ם, שעם הצבע שלה הולכים גם חיילים המשתייכם לחיל החינוך. למידע נוסף על כומתה זו לחצו כאן.

קרקל כומתה ירוקה בהירה

מי עוד חובש כומתה ירוקה בהירה?

גדוד אריות הירדן, גם הוא חובש כומתה ירוקה בהירה, כמו זו של הנח"ל. גדוד האריות הינו גדוד מעורב, בו משרתים גם לוחמים וגם לוחמות יחדיו. כיום, המגמה היא לשלב לוחמים ולוחמות בחילות מסוימים ובגדודים, וזאת בכדי להרחיב את המערך הלוחם בצה"ל. 

למידע נוסף על גיבוש לוחמות בצה"ל לחצו כאן.

למעשה, כיום ניתן למצוא לא מעט יחידות מעורבות בצה"ל, בהן משרתים חיילים וחיילות באותו מערך הלחימה. בצה"ל החיילים, הקצינים ואנשי הקבע מתאפיינים באלמנטים צהליים שונים, כולל למשל דרגות בצבא וסיכות, צבע נעליים, צבעי כומתות ועוד.

חיילי קרקל חובשים גם הם כומתה ירוקה בהירה

חיילים בצה"ל מתאפיינים בכומתות מסוגים שונים ובצבעים מגוונים. למעשה, נכון לשנת 2020, בצבא ישנן 17 כומתות (למידע נוסף). כומתה של קרקל צבועה גם היא בצבע ירוק בהיר, אותו צבע של הכומתה של חיילי חטיבת הנח"ל, אך יש להפריד בין האימונים אותם עוברים חיילי קרקל לבין האימונים אותם עוברים חיילי נח"ל.

אין בכך כל כוונה שהאחד טוב מהשני, אלא רק שקיים שוני בינהם. בין אם אתם מתכננים להתגייס לשירות בנח"ל או בקרקל, בגדוד האריות או בכל חיל קרבי אחר, כדאי להיות מוכנים מראש. כומתה של קרקל אינה מושגת בקלות, בדומה לכומתות קרביות אחרות. בניית כושר קרבי היא חלק מהתהליך בדרך לצליחת מסלול ההכשרה בצבא שבסופו תרוויחו את הזכות לחבוש את הכומתה הנחשקת. הקפידו על תזונה מעולה, נוחו כשצריך ושיהיה המון בהצלחה!

עשוי לעניין אותך גם:

לא תשתף אח?

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter