כומתה כפיר

כומתה מנומרת – הכומתה של חיילי חטיבת כפיר

כומתות בצה"ל מסמלות המון, אין ספק. כל אחד גאה בכומתה שלו, בין אם הוא חובש כומתה מנומרת של כפיר או כומתה בצבע אחר. סוג השירות של כל חייל שונה מסוג השירות של חברו, ובמקרים רבים החיילים עוברים תהליכים מפרכים עד לרגע הגיוס המיוחל.

אז מהי הסיבה שחיילים רבים שואפים להגיע לחטיבת כפיר? חיילי חטיבת כפיר, בדומה לחיילים מחטיבות קרביות אחרות, זוכים לשירות צבאי מרתק ומגוון. החיילים נמצאים רבות בשטח ומבצעים תפקידים מאתגרים, נושאים עמם גאוות יחידה ושואפים לטפס בסולם הדרגות בצבא. בואו נדבר על החטיבה הלוחמת שקיימת כבר 15 שנים (נכון ל-2020).  

כומתת כפיר – הכומתה היחידה בצה"ל שמשלבת מספר צבעים

אמנם חטיבת כפיר הוקמה יחסית בשנים האחרונות (בשנת 2005), אך כיום אחוזי הגיוס לחטיבה הם מאוד גבוהים. כומתה מנומרת היא כומתה שלא פשוט להשיגה, בין אם החלטתם להשקיע לפני הצבא בבניית כושר קרבי ובין אם לא. כמובן שאם הקפדתם על בניית כושר קרבי במהלך השנה שלפני הגיוס (לפחות), רוב הסיכויים שיהיה לכם קל יותר לסיים את המבדקים השונים בהצלחה, אך זה לא מבטיח את ההצלחה.

הכומתה של חיילי כפיר היא כומתה מנומרת, וליתר דיוק – היא צבועה בצבעי חום, צהוב וירוק. זו למעשה הכומתה היחידה בצבא שצבועה ביותר מצבע אחד. כל יתר הכומתות בצה"ל צבועות בצבע אחיד. מדוע?

מדוע כומתת כפיר צבועה בצבעים מנומרים?

מה מקור הצבעים המנומרים בכומתה של כפיר? פשוט מאוד, הצבעים הם צבעי הסוואה קלאסיים שמשתמשים בהם באזורים רבים בעולם (בהתאם לאופי השטח כמובן). בעוד שישנם אזורים מסוימים בהם צבעים אלו לא יהיו אפקטיביים כצבעי הסוואה, באזורים אחרים דווקא כן.

ישראל לדוגמה, היא מדינה בה ניתן להשתמש בצבעים של חטיבת כפיר כצבעי הסוואה מעולים.

דרגות בצבא גם הן מאפיינות את סוג השירות שלכם, את הפז"מ שלכם ועוד. כשאתם מתקדמים בפז"מ (פרק זמן של שירות צבאי), אתם מתקדמים גם בדרגות (מידע נוסף על הדרגות בצבא תמצאו כאן).

זכרו דבר חשוב – צה"ל בסופו של דבר יצוות אתכם לשירות בהתאם לדרישות הצה"ליות. אם יכולותיכם נדרשות בחטיבת כפיר, גם אתם תחבשו כומתה מנומרת של החטיבה. בהצלחה!

עשוי לעניין אותך גם:

לא תשתף אח?

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

להרשמה לקורס הכנה מקיף לגיבושים בצה"ל:

לא תשתף אח?

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

עשוי לעניין אותך גם...

Call Now Button

איתרנו את המוצרים המומלצים לגיוס במחירים משתלמים