כומתה כתומה של פיקוד העורף

כומתה כתומה – הכומתה של פיקוד העורף

נכון לשנת 2020, ישנן 17 כומתות בצה"ל. כומתה כתומה מסמלת את פיקוד העורף ויחידות ההצלה, והחיילים שחובשים אותה צריכים לעבור מסעות מפרכים עד לקבלת הזכות לחבוש אותה. בכומתה של פיקוד העורף נחבשת על ידי עשרות אלפי חיילים בארץ.

לפני שאנחנו חולמים לטפס בסולם הדרגות בצבא, בואו נדבר על כומתות בצה"ל, ובפרט על כומתות כתומות. הצבע הכתום מסמל את פיקוד העורף, הכולל את יחידות ההצלה השונות (כמו למשל 669). למעשה, בכל רחבי העולם, יחידות ההצלה צבועות בצבע הכתום, ובצה"ל החליטו שאצלנו זה לא יהיה שונה. זו הסיבה המרכזית לכך שהכומתה הכתומה נבחרה לייצג את חיילי פיקוד העורף.

משמעותה של כומתה כתומה בצה"ל

החובשים כומתה כתומה צריכים לעבור מסלולים לא פשוטים, במהלכם הם מתאמנים בחילוץ ובהצלה. יחידות החילוץ וההצלה של צה"ל מתמודדות, במקרים מסוימים, עם סיטואציות מאוד לא פשוטות. חילוץ והצלה מצריכים לא פחות מאשר מאמצים כבירים ואומץ רב.

אם אתם מחליטים להתגייס לפיקוד העורף ולשרת ביחידות החילוץ וההצלה, אתם אנשים אמיצים, אין ספק. יחידות החילוץ וההצלה עשויות לעסוק בהצלה של אזרחים הכלואים תחת הריסות מבנים (כמו במקרה של רעידת אדמה או צונאמי), בחילוץ של חיילים משדה הקרב ועוד.

האם חייל שחובש כומתה של פיקוד העורף הוא בהכרח קרבי?

אין ספק כי מדובר בסוג שירות מעניין ביותר, כך שאם אתם עתידים לחבוש כומתה כתומה בצה"ל, אנחנו מצדיעים לכם! כומתה של פיקוד העורף עשויה לסמל יחידות נוספות. אם אתם נתקלים בכומתה בצבע כתום ברחוב, אין מן ההכרח כי מדובר בחייל המשרת ביחידת החילוץ וההצלה.

פיקוד העורף כולל בתוכו אלפי תפקידים שונים, חלקם תפקידים קרביים יותר וחלקם תפקידים קרביים פחות. מעבר לצבעים השונים של הכומתות בצה"ל, שמבדילים בין החילות השונים, ישנם אלמנטים נוספים אשר היוצרים הבדלה בין החילות.

אילו אלמנטים נוספים מסמלים הבדלים בין החילות?

ההבדלים בין צבעי הנעליים יוצרים גם הם הבדלה בין החילות, וכך גם הסיכות השונות אשר חיילים עונדים. אם מדברים על פיקוד העורף למשל, ישנם לא מעט סוגי סיכות חילוץ והצלה שחיילים גאים לענוג על מדיהם.

גם אתם תוכלו לענוד סיכה המסמלת את העובדה שהצלתם חיים. בהצלחה וגיוס נעים!

עשוי לעניין אותך גם:

לא תשתף אח?

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

להרשמה לקורס הכנה מקיף לגיבושים בצה"ל:

לא תשתף אח?

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

עשוי לעניין אותך גם...

Call Now Button

איתרנו את המוצרים המומלצים לגיוס במחירים משתלמים