כומתה כחולה חיל הים

כומתה כחולה – הכומתה של חיל הים ושל המשטרה הצבאית

במאמר זה תמצאו את כל מה שחשוב לדעת על הכומתה הכחולה, על משמעותה וגם מידע קצר על דרגות בצבא. הכומתה הכחולה היא כדאי הכומתה של חיל הים, אך לא רק – היא גם הכומתה של חיילי המשטרה הצבאית. בואו נדבר על ההיסטוריה שמאחוריה ועל מה שהיא מייצגת.

בין אם אתם מחליטים להתגייס ליחידות הקרביות בצה"ל או לא, כדאי להבדיל בין סוגי הכומתות. בשורה התחתונה, כומתות בצה"ל מסמלות יותר מאשר השתייכות ליחידה כזאת או אחרת. מה עוד צבעי הכומתות בצה"ל מסמלים? על כל זאת ועוד בשורות הבאות.

הכומתה של חיל הים ושל המשטרה הצבאית

כומתה בצה"ל מסמלת את המסע שעברתם בכדי להגיע למקום בו אתם נמצאים כיום. את הכומתה הכחולה חובשים חיילים אשר משויכים למשטרה הצבאית. הכומתה הכחולה נבחרה לשמש את חיילי צה"ל, היות ובימי המנדט, שוטרי המשטרה הבריטית חבשו כומתות כחולות.

אז, בימי המנדט, שוטרי המשטרה הצבאית חבשו כומתות המשלבות צבעים של כחול ואדום, אך בצה"ל החליטו שלא להשתמש בצבע האדום בכומתה זו. הסיבה לכך נעוצה בכך שהצבע האדום משויך בצה"ל לחטיבת הצנחנים ולסיירות מובילות (למידע נוסף על הכומתה האדומה).

מהי ההיסטוריה שעומדת מאחורי כומתת חיל הים?

לא רק הכומתה של חיילי המשטרה הצבאית הנה כומתה כחולה… כך גם הכומתה של חיל הים. אמנם גם צבעה של כומתת חיל הים הוא כחול, אך הצבע הכחול של חיל הים הוא צבע עמוק וכהה יותר מאשר צבעה של כומתת משטרה צבאית

באותם ימים היסטוריים שכללו את הנוכחות הבריטית בישראל, הצבע הכחול סימל את חיל הים המפואר של בריטניה וזו אחת הסיבות שהצבע הכחולה נבחר לכומתה של חיילי חיל הים.אם כך, אין צורך להרחיב במילים נוספות מקור צבע כומתת חיל הים – הכומתה צבועה בצבע הים העמוק. 

בין אם אתם מתכננים להתגייס לחיל הים, לחיל האוויר או לחטיבות חי"ר מסוימות, כדאי כבר היום להתחיל להתכונן. כמובן שאין צורך להקצין, ואף אחד לא מבקש מכם להתחיל לבצע אימוני כושר קרבי בשלב מוקדם מדי.

מעוניינים לחבוש כומתה ספציפית?

מייעדים את עצמכם לתפקיד מסוים בצה"ל? לחיל ספציפי? בעזרת האימונים הנכונים והשילוב הנכון בין מנוחה לתזונה, תוכלו גם אתם להתגייס ליחידה עליה אתם חולמים. זכרו, ההמלצה הנכונה ביותר היא לבנות כושר במהלך הזמן ולאורך תקופה.

במקביל לבניית כושר קרבי, תצטרכו להקפיד על תזונה נכונה ועל מנוחה בריאה. לבסוף, אחד הדברים החשובים שיש לזכור הוא נושא הגמישות שלכם. אם לא תתקבלו לחיל הים או למשטרה הצבאית, ההמלצה היא להפגין גמישות לצרכי הצבא מכם.

בניית כושר נעימה וגיוס מוצלח, נתראה בלשכת הגיוס בקרוב!

עשוי לעניין אותך גם:

לא תשתף אח?

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

להרשמה לקורס הכנה מקיף לגיבושים בצה"ל:

לא תשתף אח?

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

עשוי לעניין אותך גם...

Call Now Button

איתרנו את המוצרים המומלצים לגיוס במחירים משתלמים