כומתה ירוקה - כומתת בקו"ם

כומתה ירוקה – כומתת בקו"ם וגם הכומתה של חיילי חיל החינוך

ישנם, נכון להיום (2020), 17 סוגי כומתות בצבא. דרגות בצבא מסמלות את הדרך שהחייל או איש הקבע עבר, אך לא רק הן. מעבר לדרגות הצבאיות, גם כומתות מציינות את הדרך אותה עברתם בצבא. כומתה ירוקה, אותה מקבלים חיילים ביום הגיוס בבקו"ם (ומכאן שמה "כומתת בקו"ם") אמנם דומה מאד לכומתה של חיל החינוך, אך השירות של החיילים שמקבלים אותה בבקו"ם ושל החיילים אשר משתייכים לחיל החינוך הנו שונה בתכלית.

עומדים בפני גיוס? בואו נדבר על ההבדלים בין סוגי הכומתות בצבא, על מה שהן מסמלות ועוד..

הכומתות, בדומה לנעליים, לסיכות ולעיטורים, מציינות שעברתם דרך מסוימת בצה"ל. אם אתם מתכננים גיוס לחיל החינוך למשל, אתם תזכו לחבוש כומתה ירוקה, אשר מהווה את אחד מסמליו של החיל.

מה מסמלת כומתה ירוקה בצבא?

גם חיילי בקו"ם, בדומה לחיל החינוך (וגם לחיל המודיעין), חובשים כומתות בצבע ירוק, אך הצבע שלהן שונה מעט. חיילי בקו"ם יחבשו כומתות בצבע ירוק זית, אשר שונה בגוונו מהצבע הירוק של חיילי חיל החינוך. חיילי בקו"ם למעשה חובשים את הכומתה הירוקה לפני שהם משתייכים ליחידה כזאת או אחרת בצה"ל.

לאחר הגיוס, החייל משתבץ ליחידה מסוימת שצבע אחר בדרך כלל יסמל אותה. אי לכך, כומתה ירוקה עשויה להיות זמנית, אך לעיתים היא בכל זאת תהיה קבועה. באילו מקרים כומתה ירוקה היא קבועה על החייל? למשל, במקרים בהם החייל משרת בשירות סדיר בבסיס קליטה ומיון.

האם כומתת בקו"ם היא הכומתה היחידה בצבא בצבע ירוק?

בסיסי הקליטה והמיון (לשכות הגיוס) הם הבסיסים בהם מלש"בים עוברים מבדקים ומבחנים, בין אם מדובר בבסיס הקליטה והמיון בחיפה, בתל השומר או באזורים אחרים בארץ. ישנם אלפי חיילים אשר חובשים כומתת בקו"ם, ולפעמים יהיה מעט קשה להבחין בהבדלים בין צבעי הכומתות שלהם לאלו של חיילי חיל החינוך. בבסיסי הקליטה והמיון תמיד יהיו לא מעט חיילים אשר פשוט משרתים בחיל החינוך (שגם לחייליו כאמור כומתה בצבע ירוק).

אם לוקחים למשל את המבדקים שמלש"בים עוברים כדוגמה, חיילים מחיל החינוך (שחובשים כומתות בקו"ם ירוקות בד"כ) לרוב יעבירו את המבדקים הללו למלש"ב. כך שלמעשה, כומתה ירוקה היא גם כומתת בקו"ם, אך היא גם הכומתה של החיילים אשר משתייכים לחיל החינוך בצה"ל.

כומתות ירוקות בצה"ל - לחיילי חיל החינוך

הגיוס שלכם לצה"ל מתקרב? אם אתם מתכננים להתגייס לחיל החינוך, אתם עומדים לתרום תרומה נפלאה. ביום הגיוס תקבלו כומתה ירוקה והיא תלך איתכם לאורך כל שנות שירותכם בצבא. אין ספק כי סגנון השירות שלכם יהיה שונה במהותו משירות קרבי, אך כל תפקיד בצה"ל הינו חשוב, וכך גם כל חייל. הרי מישהו צריך לתמוך גם בחיילים הקרביים…

אנו מאחלים לכם המון בהצלחה בצבא! נסו להפיק את המיטב מהגיוס שלכם לצה"ל. אתם עומדים לתרום 3 שנים מחייכם, אז נצלו את אותן 3 שנים ורכשו כלים מצוינים להתמודדות עם החיים בהמשך ולאחר השחרור.

להרשמה לקורס הכנה מקיף לגיבושים בצה"ל:

לא תשתף אח?

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

עשוי לעניין אותך גם...

Call Now Button

איתרנו את המוצרים המומלצים לגיוס במחירים משתלמים