כומתת מג"ב ירוקה כהה

כומתה ירוקה כהה – כומתת מודיעין והכומתה של מג"ב

במאמר זה ריכזנו עבורכם את כל המידע על כומתות ירוקות כהות בצה"ל. כומתה ירוקה כהה משמשת הן ככומתת מודיעין והן ככומתת מג"ב. לאחר שתעברו את האימונים הנדרשים, את ההכשרה ואת המבדקים ותעברו גם את מסע הכומתה המפרף בהצלחה, גם אתם תרוויחו את הזכות לחבוש כומתה ירוקה כהה.

ישנם 17 צבעים שונים של כומתות בצבא (לחצו לרשימה המלאה), כאשר כומתה ירוקה כהה מסמלת את מג"ב ואת חיל המודיעין. ישנם עשרות אלפי חיילים המשרתים ביחידות מג"ב ובחיל המודיעין, ואין ספק כי מדובר בסוג שירות שעשי להיות מרתק. חיל המודיעין עוסק בהמון מידע חסוי, מידע מעניין ושאר דברים שבאזרחות אנחנו לא חשופים אליהם כלל (במיוחד אם אנחנו אנשים נורמטיביים אשר עובדים בעבודה פקידותית כלשהי).

מה מסמלת כומתה ירוקה כהה?

אמנם כומתה של מג"ב היא בצבע ירוק כהה, והיא גם מאוד דומה לכומתה של מודיעין, אך קל מאוד להבדיל בין החיילים. בעוד שחיילי מודיעין ילבשו מדים צבאיים רגילים, חיילי מג"ב ילבשו מדי משטרה וגם ישרתו שירות מסוג שונה.

בעוד שחיילי מג"ב יהיו המון בשטח, בדרך כלל שירות מודיעיני הוא שירות משרדי. חשוב להדגיש, גם בחיל המודיעין ישנם תפקידי שטח. כומתת מודיעין לא בהכרח מסמלת את העובדה שאתם "כל היום במשרד". אנו מציינים זאת, היות וצבע הכומתה מסמל כמובן את היוקרה והסטטוס שהחייל זכה להם.

עוברים אימונים ומתגייסים למג"ב או מודיעין

לאחר אימונים ומבדקים רבים, גם אתם תוכלו לחבוש כומתה של מודיעין או כומתה של מג"ב. שימו לב, כומתה ירוקה בהירה של הנח"ל היא בצבע אחר לגמרי. בעוד שחיילי נח"ל חובשים כומתה בצבע ירוק בהיר מאוד, כומתת מג"ב תהיה בצבע ירוק כהה למדי.

אגב, כמובן שגם סוג השירות הוא שונה. באשר למשמעותה ההיסטוריה של הכומתה הירוקה-כהה, עד היום לא באמת ברור מה מקור הצבע הנ"ל. מתכננים להתגייס לחיל המודיעין? אולי למג"ב? לא משנה במה תבחרו, העיקר שתרגישו שאתם ממצים את השירות הצבאי.

למידע נוסף על גיוס ליחידת 8200 לחצו כאן.

למידע נוסף על גיוס ליחידת 504 של חיל המודיעין לחצו כאן.

למידע נוסף על הגיבוש ליחידת המסתערבים של מג"ב לחצו כאן.

אופי השירות במודיעין ובמג"ב

אתם עומדים לתרום תרומה נפלאה למדינה – 3 שנים מחייכם. השירות במג"ב עשוי להיות אינטנסטיבי ביותר, אבל בטוח שהוא יהיה מעניין, מאתגר ועם לא מעט אקשן. לעומת זאת, השירות ביחידות המודיעין של צה"ל לא ייתן לכם אקשן פיזי, אבל תלמדו להשתמש בכלים הטכנולוגיים המתקדמים ביותר שיש לצה"ל ולמדינת ישראל להציע, השירות מעניין מאד והוא עשוי לפתוח לכם דלתות רבות בחיי האזרחות שאחרי השחרור.

זכרו, תמיד ניתן לבקש העברה מתפקיד לתפקיד, כך שאם אתם לא מרוצים משיבוצכם הצבאי, נסו להשפיע על כך (באופן נכון, מומלץ לא "להפוך שולחנות" כמובן).

להרשמה לקורס הכנה מקיף לגיבושים בצה"ל:

לא תשתף אח?

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

עשוי לעניין אותך גם...

Call Now Button

איתרנו את המוצרים המומלצים לגיוס במחירים משתלמים