איך להיערך נכון לפני הגיוס?

סוגי טירונות

התקופה בין סיום שנות הלימודים התיכוניות לבין הגיוס היא ללא ספק רגועה ונעימה אך גם מלאה בהתלבטויות וסקרנות. כשהגיוס ממש מתקרב, חשוב מצד אחד להנות מימי החופש האחרונים ולבלות עם החברים והמשפחה ומצד שני – לוודא שאתם מגיעים לבקו"ם הכי מוכנים שיש. בשביל לעזור לכם לבדוק שעשיתם את כל מה שצריך לקראת הגיוס, ריכזנו עבורכם כמה טיפים. בהצלחה!

ודאו שהכל כבר מוכן

לפני שאתם מתחילים בהתארגנויות, שווה שתדאגו ליצור קשר עם צה"ל. ודאו שמועד הגיוס שקיבלתם בצו הזימון שנשלח אליכם בדואר הוא אכן עדכני ומדויק, שהם יודעים שאתם אמורים להגיע ובמידת הצורך – גם עדכנו אותם על פרטים חשובים שהם צריכים לדעת עליכם.

צאו למסע קניות עם ההורים והחברים

אמנם לא מדובר במסע שופינג חוצה גבולות, אבל מסע הקניות לקראת הגיוס הוא משמעותי ויכול אפילו להיות מהנה. חפשו רשימות ציוד לגיוס באינטרנט, קחו השראה מרשימות ציוד של חברים וצאו עם חבר קרוב או אחד ההורים לרכוש את כל מה שנדרש – החל מגופיות חמות, גטקס וחם צוואר ועד לשעון איכותי, חוגרון ומלא חטיפים שיקלו עליכם את ימי הטירונות.

התייעצו עם החברים המגוייסים

בימים שלפני הגיוס, יש תחושה משמעותית של חוסר ודאות – לא ברור עוד איך הצבא נראה, מה הולך לקרות בצו הראשון ואיך מצופה מאיתנו להתנהג. בשביל להתמודד יותר טוב עם התהיות והחששות שלכם – תנהלו על זה שיח. תוכלו לשוחח כמובן עם ההורים אבל אם אתם שואלים אותנו, להתייעצות עם חברים שנמצאים ממש עכשיו במסגרת הצבאית יכול להיות אפקט מרגיע משמעותי הרבה יותר. רכזו לעצמכם את כל השאלות שהייתם רוצים לקבל עליהן מענה, התלבטו ואל תחששו לחלוק את הפחדים שיושבים עליכם – כל האנשים הקרובים אליכם, ממש פה בשביל לעזור.

תתארגנו על שעון איכותי

"פתחו שעונים" הוא ללא ספק משפט שאתם הולכים לשמוע הרבה בתקופת הטירונות שלכם. רכישה של שעון דיגיטלי מזול עד יקר היא ללא ספק משמעותית להתנהלות נכונה ונוחה עם תחושת הלחץ בזמנים המאפיינת מאוד את ימי הטירונות. אין צורך ללכת על השעון הכי יקר. חפשו את הדגם שמתאים לתקציב שלכם ולסגנון האופנתי שלכם והכי חשוב – שיהיה לו סטופר.

תמצאו עוד קצת זמן למנוחה

אחרי שכבר דאגתם לכל ההכנות, מגיעה לכם קצת מנוחה. תקופת השירות הצבאי היא אחת מהתקופות המספקות ביותר, המסקרנות והמעשירות שכנראה תחוו במהלך החיים שלכם. אבל חשוב לא לייפות את המציאות – הטירונות עבור חיילים רבים היא מאתגרת ולכן, חשוב להגיע אליה מלאים בכוחות מחודשים. מצאו זמן לנוח עם המשפחה, לבלות עם החברים ולהנות קצת מתחומי העניין שלכם – תנגנו, תציירו, תשחקו כדורגל, תבלו מרגעים אחרונים של שלווה לפני הגיוס. בהצלחה!

להרשמה לקורס הכנה מקיף לגיבושים בצה"ל:

לא תשתף אח?

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

עשוי לעניין אותך גם...

Call Now Button

איתרנו את המוצרים המומלצים לגיוס במחירים משתלמים