גיבוש טיס – המדריך המלא למתגייס

גיבוש טיס

√ הכנה מושלמת לכל גיבוש בצה"ל
מחירים משתלמים לקורסי הכנה מקיפים לצה"ל
√ צוות מאמנים ותיק, יוצא יחידות מובחרות בצה"ל
√ יחס אישי וליווי צמוד לכל מתאמן
√ תכנית תזונתית לכל מתאמן

√ לייעוץ חינם וקבלת הצעת מחיר חייגו:
052-726-0157

או השאירו פרטים בטופס:

הגיבוש שממיין את המועמדים לקורס הטייס הוא הארוך ביותר מבין כל הגיבושים בצה"ל. כמובן שהוא גם תובעני מכל הבחינות, וכדי להגיע אליו עם מקסימום סיכויים לעבור אותו ובעצם להתקבל לקורס היוקרתי – חשוב לעבור הכנה מתאימה עם אנשי המקצוע המנוסים ביותר והמיומנים ביותר שיודעים בדיוק מה נדרש כדי לעבור גיבוש טיס.

אז מה בעצם כולל גיבוש טיס?

גיבוש טיס נמשך שבוע שלם, מיום ראשון ועד יום שישי. הוא נערך פעמיים בשנה בסמוך לחצרים שליד באר שבע וכולל מגוון רחב מאוד של משימות מכל הסוגים.

התרגולים הפיזיים כוללים ריצות עם שקי חול, זחילות, נשיאת משקלים כבדים ועוד. החוסן הפיזי וההתמדה נבחנים גם במסעות שפותחים כל אחד מהימים של הגיבוש. הקפצות ליליות הן חלק בלתי נפרד מתפריט הגיבוש, וישנן גם משימות קבוצתיות רבות (למשל העברת חבית מצידה האחד של בריכה אל צידה השני). דוגמה נוספת למשימה שמחייבת גם כוח פיזי וגם נחישות היא חפירת בור מתחת לגדר ומשימות אפשריות אחרות הן הסוואת שטח באמצעות פריטים שנמצאים בו (משימה שדורשת תושייה ואלתור) או בניית מגדל גבוה מחפצים שנמצאים בהישג יד.

בין מסע, לריצה, להקפצה, למשימה – נדרשים המשתתפים גם ללמוד: כל חניך מקבל נושא מסוים, מתעמק בו בזמנו הפנוי ומעביר עליו הרצאה קצרה במהלך השבוע. כמו כן, מוקדש יום שלם (היום השלישי) לדיונים ערכיים ולמשימות מנטליות שונות (שגם הן מחייבות כוח פיזי).

עוד אלמנט שכדאי להיות מודעים אליו הוא האיסור לדבר עם המשתתפים האחרים בגיבוש. בנוסף, ישנה כל הזמן רמה גבוהה של אי ודאות שנועדה לערער את המועמדים – מי שעובר קורס הכנה מתאים יידע טוב יותר לשמור על פוקוס גם כשזה המצב.

באופן כללי, מטרת הגיבוש היא הבאת כל מי שחולם להיות טייס אל קצה גבול היכולת שלו ואפילו קצת מעבר לו כדי לבחון את היכולת להתמודד עם מצבי לחץ ואת רמת התפקוד בהם. כושר המנהיגות נבחן גם הוא לאורך כל הימים, וביום חמישי ממלאים המשתתפים שאלון סוציומטרי שגם לו יש משקל בתוצאות הסופיות – שנמסרות לחניכים ביום שישי בבוקר.

לקורס טייס תנאי קבלה נוקשים

גיבוש טיס הוא כאמור חוויה מאתגרת במיוחד, וגם הדרך אליו כוללת כמה וכמה שלבים שיש לעבור.

ראשית, על-מנת שיהיה לכם סיכוי לעבור קורס טייס תנאי קבלה הכרחי הוא קב"א 54-56 ודפ"ר 80 או יותר. כמו כן, נדרש פרופיל של לפחות 82, ללא סעיפים פוסלים כמו בעיות אורתופדיות, מיגרנה, אסתמה פעילה או בעיות שמיעה (גם אם הן קלות).

בדרך לגיבוש עוברים מבחנים פסיכוטכניים, מבחן קואורדינציה, פירוק והרכבה של מכונה, מבחנים (בנושאים כמו מתמטיקה, תפישה מרחבית ועוד), סימולטור טיסה (פעמיים), בדיקות רפואיות וראיון עם פסיכולוג/ית. אחרי הגיבוש ולפני קורס טייס תנאי קבלה נוסף הוא מעבר בדיקת אקו לב – וזוהי בעצם הבדיקה האחרונה לפני שמתגייסים וזוכים בהזדמנות לעבור את המסע אל עבר הכנפיים.

איך תבטיחו לעצמכם מקסימום סיכויים לעבור את הגיבוש?

גיבוש טיס מתחיל עם כמה מאות מועמדים, ובאופן טבעי רבים מהם ינופו במהלך השבוע. הלחץ העצום במהלך כל הימים, החובה להיות חדים וממוקדים בכל רגע ורגע, וכמובן לעמוד בכל המשימות ולהפגין אישיות מנצחת, מחייבים הכנה מנטלית ופיזית מדוקדקת. למעשה ,במידה רבה כשהמטרה היא קורס טייס תנאי קבלה כמעט הכרחי הוא השתתפות בקורס הכנה לגיבוש – ולא עוד קורס הכנה, אלא כזה שמועבר על-ידי המקצוענים של Xtrain שיודעים איך לעזור לכם לעבור עוד שלב בדרך לחלום שלכם להיות טייסים.

אתם מוזמנים להשאיר פרטים ולשמוע עוד על הקורס שלנו.

להרשמה לקורס הכנה מקיף לגיבושים בצה"ל:

לא תשתף אח?

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

עשוי לעניין אותך גם...

Call Now Button

איתרנו את המוצרים המומלצים לגיוס במחירים משתלמים