איך מתכוננים לגיבוש בגינת כושר ליד הבית?

אימון לגיבוש צבאי בגינה

אם אתם רוצים להתחיל להתכונן לגיבוש, כיום תוכלו למצוא כמעט בכל גן שעשועים שכונתי, מתחם שכולל מתקני כושר מסוגים שונים. מתקני כושר אלו הם דרך מעולה להתחיל, ומה שהכי נחמד בהם הוא שהם מאפשרים לכם להתאמן בזמן החופשי שלכם, בשעות שנוחות לכם וללא המחויבות או התשלום לחדר הכושר.

גינת הכושר ליד הבית זמינה בשעות היום ומוארת בשעות הלילה, כך שתוכלו להגיע גם בשעות הערב לבצע אימון. הן כוללות מתקנים מסוגים שונים שעובדים על שרירים שונים, ואם אתם רוצים, תוכלו גם להביא אביזרי כושר משלכם שיתאימו לסוג האימון הספציפי, בין אם אתם מתכוננים לגיבוש מטכ"ל, בין אם לגיבוש לגולני או חיל הים ובין אם לכל סוג אחר של גיבוש קרבי.

איך מתחילים?

השלב הראשון בדרך הוא למצוא את גינת הכושר המתאימה לכם. אם אתם גרים באזור עירוני, יכולות לעמוד לרשותכם כמה אפשרויות בקרבת מקום המגורים, ועליכם לבחור את המתאימה ביותר מכל הבחינות, מיקום, תאורה, מכשירי הכושר ועוד. אנו ממליצים דווקא לבחור בגינה שמעט רחוקה מהבית וההגעה אליה דורשת הליכה קצרה של עד חצי שעה. הליכה לפני אימון היא חימום נהדר, ואחריו זו דרך מעולה לשחרר את השרירים.

קבעו לעצמכם תכנית אימונים

לאחר שבחרתם גינת כושר עליכם להתחיל לחשוב על תכנית האימון. כל מתקן בגינה עובד על קבוצת שרירים אחרת, לכן חשוב להשתמש במכשירים בדרך הנכונה, כמו גם להתאים את האימון לרמת הכושר וליכולות שלכם. אפשר בפעמים הראשונות לקבוע עם מדריך כושר קרבי שילווה אתכם ויבנה לכם תכנית אימונים, או ידגים לכם כיצד להפיק את המרב מהמתקנים במהלך האימון. במסגרת תכנית האימונים, קבעו לעצמכם זמנים מוגדרים שתגיעו להתאמן בהם, הציבו לעצמכם יעדים והתמידו. כאשר האימונים יהפכו לחלק משגרת החיים שלכם תוכלו להגיע לגיבוש כמה שיותר מוכנים.

עקבו אחר ההוראות

אימון אינטנסיבי יכול להוביל לפציעות כאשר לא מבצעים את התרגילים על פי ההוראות. אם התחלתם שגרת אימונים בעצמכם, ללא ליווי של מאמן כושר, הקפידו לקרוא את ההוראות על כל מתקן כושר כדי להבטיח שתשתמשו בו בצורה הנכונה ביותר, שתקפידו על המנחים הנכונים ותעשו את הכל כדי להימנע מפציעות שעשויות לפגוע במידת ההצלחה שלכם בגיבוש עצמו. כמו כן, הקפידו לבצע מתיחות של השרירים לאחר כל אימון כדי לשפר את הגמישות שלכם ועל מנת למנוע מהשרירים להיתפס ביום למחרת.

ולבסוף – אתם יכולים להביא אתכם אביזרים או חברים

לאימונים בחוץ יש המון יתרונות החל בעובדה שהשימוש בגינות כושר אינו כרוך בתשלום, שהן נמצאות במרחק הליכה קצרה מהבית וכוללות סוגים שונים של מכשירי כושר, כך שתוכלו להתאמן על כל השרירים בדרכים שונות. יחד עם זאת, אם תרצו להעצים את האימון ולעבוד על שרירים נוספים במהלכו תוכלו להביא אתכם אביזרים ייעודיים מהבית ואפילו להזמין חברים כשאתם רוצים להגדיל את המוטיבציה או לקבל זריקת עידוד.

להרשמה לקורס הכנה מקיף לגיבושים בצה"ל:

לא תשתף אח?

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

עשוי לעניין אותך גם...

Call Now Button

איתרנו את המוצרים המומלצים לגיוס במחירים משתלמים