איך לטפל ביבלות ברגליים שנגרמות בעת הטירונות?

טיפול ביבלת ברגליים

יבלות ברגליים בדרך כלל אינן מזיקות או מדבקות ובמקרים רבים, הן גם ייעלמו מעצמן עם הזמן. אבל אי אפשר להתעלם מכך שמבחינה אסתטית, הן לא נראות טוב. בנוסף, כאשר הן נמצאות בכפות הרגליים הן יכולות להפוך למטרד אמיתי, להכאיב ולהקשות על ההליכה ועל ביצוע פעילות גופנית במהלך הטירונות. הסרת יבלות ברגליים אומנם יכולה להיות מאתגרת, אך לא בלתי אפשרית, ולמרבה המזל, יש מספר טיפולים יעילים ולא פולשניים.

למה יבלות נגרמות?

יש שני סוגים של יבלות: יבלות מכאניות (המוכרות גם כיבלות מסמר) ויבלות ויראליות. יבלות מכאניות נגרמות כתוצאה מחיכוך או הפעלת לחץ על נקודות קבועות כמו למשל כאשר נועלים נעל לוחצת תוך שמבצעים פעילויות כושר קרבי, כפי שקורה בטירונות. יבלות ויראליות הן זיהומי עור נגיפיים והן נגרמות על ידי נגיף ממשפחת נגיפי הפפילומה האנושיים. ככל שהאדם שאליו תפנו יהיה מומחה בטיפול ביבלות, כך הפתרון שתקבלו יהיה אפקטיבי ויעלים את היבלות ברגליים אחת ולתמיד.

ביקור אצל מומחה בפדיקור רפואי

לדבר עם מומחה שיודע איך מטפלים ביבלת ברגל זה הדבר הראשון שעליכם לעשות. מומחים לרוב ימליצו על טיפול מיידי, כדי למגר את היבלת ולמנוע ממנה לחזור שוב ושוב. ישנם סוגים שונים של טיפולים המתאימים ליבלות, אחד מהם הוא פדיקור רפואי לגברים. בפדיקור רפואי איכותי יסירו לכם את היבלת באופן שימנע ממנה לצמוח שוב לפחות למשך חודשיים שלמים. במקרים מסוימים ניתן יהיה אפילו להסיר אותה לצמיתות. כמובן שנדרשת מקצועיות ויכולת להבחין בין הסוגים השונים של היבלות, על דרכי הטיפול האופטימליות בהן. למרות שרוב היבלות אינן מדביקות אנשים אחרים, הן כן יכולות להדביק אזורים אחרים בגוף, ואז המטרד רק ילך ויגדל.

טיפולים שונים

ישנם טיפולים שונים אשר יכולים להיות יעילים כאשר מתמודדים עם יבלות, אחד מהם הוא חומצה סליצילית. חומצה סליצילית נמצאת במשחות המיועדות לשימוש חיצוני מכיוון שהיא יעילה מאוד בריפוי בעיות עור שונות, ובפרט יבלות, על ידי כך שמזרזת התחדשות של תאי העור. עוד טיפול נפוץ ליבלות הוא הקפאה על ידי חנקן נוזלי. טיפול זה מתאים ליבלות ויראליות ובמהלכו הרופא יוצר כוויית קור תחת היבלת. ניתוק הווירוס מאספקת הדם שלו, מוביל להשמדתו וכתוצאה מכך היבלת נושרת. ברוב המקרים היא גם לא תשאיר סימן. כמו כן, ניתן גם להסיר יבלות על ידי טיפול בלייזר שנחשב למאוד יעיל עבור יבלות מסוימות אך לא בהכרח תמיד יתאים לכל סוגי היבלות, תלוי במיקום ובסוג היבלת.

בטירונות מבצעים המון פעילויות כושר קרבי ולעיתים המאמץ והלחץ על הרגליים עלולים להוביל להתפתחותן של יבלות. היבלות יכולות להכאיב ממש ולכן מומלץ לדבר עם מומחה שיודע איך מטפלים ביבלת ברגל בהקדם האפשרי על מנת לטפל בבעיה הכי טוב שאפשר.

להרשמה לקורס הכנה מקיף לגיבושים בצה"ל:

לא תשתף אח?

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

עשוי לעניין אותך גם...

Call Now Button

איתרנו את המוצרים המומלצים לגיוס במחירים משתלמים